Celebrity

17. září 2022 11:40

Vanesa Havlíková

Stylista Filip Vaněk o oblékání: Upravení a čistí lidé mají větší životní šance

Show Jana Krause - módní stylista Filip Vaněk

Filip Vaněk (44) je jedním z nejznámějších módních stylistů u nás. V legendární červené pohovce u Jana Krause se rozpovídal o rozdílech mezi dámskou a pánskou módou, nebo o tom, jak je důležité být stále čistý a upravený i jak konkrétně může člověk využít služeb stylisty.

Módní guru Filip Vaněk patří mezi nejlépe placené stylisty v Česku. Na jeho služby si počkáte v průměru tři měsíce. Ve světě módy se pohybuje už přes dvacet let a během té doby oblékl většinu našich celebrit. Mezi jeho stálé klienty patří například Leoš Mareš (46) s manželkou Monikou (41) nebo modelka Simona Krainová (49). Vystudoval přitom informační technologie, které nesnáší, e-maily čte pouze jednou týdně. Lidi, s nimiž spolupracuje, si vybírá sám.

Muži jsou pomalejší než ženy

„Pánská móda je taková pomalejší než dámská,“ říká ihned na začátku v odpovědi na moderátorův dotaz, co nového je aktuálně v pánské módě. „Ono to asi souvisí s tím, že muži jsou také takoví pomalejší než ženy,“ dodává stylista.

„Je prokázáno, že to první, čím na člověka zapůsobíte, ať už je to partnerský, nebo pracovní vztah, je obal, tedy oblečení. Takže když se mu věnuje pozornost nebo když lidé vypadají dobře, jsou čistí a upravení, mají větší životní šance,“ tvrdí, a proto je přesvědčený, že má smysl dbát o svůj zevnějšek.

Ženy mají v oblibě bezpohlavní oblékání

Filip Vaněk byl mimo jiné i porotcem denní show Královny butiků, v níž hodnotil čtyři outfity obyčejných českých žen a dívek na zadané téma. Stylista je známý tím, že patří mezi ty nejpřísnější. Mezi Čechy oblíbené ponožky v sandálech a ostatní nešvary ho zkrátka nenechávají klidným.

„Trend je takový, že se chlapi oblékají čím dál víc feminně. A zase spousta žen se obléká bezpohlavně. Móda vždycky odráží stav společnosti. Takže pokud společnost řeší pohlaví daleko víc než dřív, odráží se to v módě,“ upozornil. Jak konkrétně může člověk využít služeb stylisty? Co všechno potřebuje stylista vědět o člověku, kterého má obléknout? A co je výkladní skříní úspěchu muže? To a mnohem více prozradil uznávaný módní guru v talkshow Jana Krause na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.