Herci vzpomínají na zesnulého kolegu Norberta Lichého: Bertík byl miláček

Dvojka na zabití (5) - Sbor prasáků

Herec Norbert Lichý (†59) patřil k těm hercům, které televize Prima ráda obsazovala do svých vlajkových seriálů. Diváci ho mohli vidět jako detektiva Krátkého v seriálu Dvojka na zabití, jako úředníka Macátka z Ohnivýho kuřete, Herberta Ouška z Přístavu nebo Aleše Řeháka ze Slunečné. Náhlá zpráva o jeho odchodu do hereckého nebe zaskočila kolegy i tvůrce.

„Je to smutná zpráva, kterou nikdo z nás nečekal. Odchod Norberta Lichého nás moc mrzí a vždy na něj budeme vzpomínat s úsměvem. Ten totiž dokázal všem svým kolegům na place vykouzlit. Byla s ním zábava, měl velký smysl pro humor a jsme rádi, že byl součástí našich úspěšných projektů televize Prima, jako jsou Přístav, Ohnivý kuře, Slunečná nebo Dvojka na zabití,“ vzpomíná na vynikajícího profesionála a chlapa se smyslem pro humor Lucia Kršáková, výrobní ředitelka Primy.

Naposledy herec spolupracoval s televizí Prima loni v listopadu na pokračování komediálního krimiseriálu Dvojka na zabití. „Bylo mi velkou ctí, Bertíku. Pusu a pa…,“ vzkázal s lítostí kolegovi do hereckého nebe Jakub Prachař. Ten s Lichým hrál například právě v seriálu Dvojka na zabití.

Čtěte také: Herec Norbert Lichý zemřel podobně nečekaně jako jeho otec. Bydlení s matkou si vychvaloval

„Norbert Lichý byl studnicí humoru a nekonečných historek, kterými vždy všechny bavil během natáčení. Je nám líto, že odešel tak brzo. Vyjadřujeme upřímnou soustrast všem jeho blízkým a přátelům. Všechny nás tato zpráva zaskočila,“ řekl Josef Ducký, PR zástupce seriálů FTV Prima. Se smutkem přidávají i herečtí kolegové. „Norbert byl můj televizní manžel, to ano. Ale především to byl jeden z nejvstřícnějších a nejinspirativnějších hereckých kolegů. Za všech okolností autentický a přesný. Učila jsem se po jeho boku. Chybí mi jeho humor, hloubka a přátelství,“ napsala Martina Preissová, která se s milým hercem potkávala při natáčení seriálu Slunečná. „Bertík byl náš miláček. Ta naše parta drben se pokaždé těšila na společné natáčení. Bude nám moc chybět,“ vyjádřila soustrast Eva Decastelo.

Pro Evu Burešovou byl Norbert Lichý splněným hereckým snem. „Chodívala jsem se na něj dívat do divadla už na základní škole a strašně jsem si přála hrát jednou po jeho boku. Ve Slunečné se mi to vyplnilo a byla to nádherná zkušenost. Často jsme si povídali, hlavně o hudbě. Je mi smutno, že nás opustil tak fajn člověk a ohromně talentovaný herec,“ zavzpomínala láskyplně Eva Burešová nejen na společné chvíle při natáčení Slunečné.

Pozitivní zpráva:  Eva Burešová vykládá tarotové karty. Tento rok by měl být krásný a úspěšný, raduje se

Regina Řandová se na place s „Bertíkem“, jak zesnulého kolegu oslovovala, obvykle míjela. „Když jsme se konečně viděli, dost jsme se nasmáli. Nebyl takový ten klasický bavič, co chrlí vtip za vtipem, ale když už něco vyprávěl, mělo to neskutečný humor a pointu. Krásně dobarvil partu štamgastů ze Slunečné. Je mi líto, že odešel v tak brzkém věku,“ dodala Řandová.

Na fajn kolegu nikdy nezapomene ani Karel Zima. „Znali jsme se s Bertíkem asi 25 let a celou tu dobu mě trochu štval. Tím, jak skoro vždycky dokázal dát věcem rychlejší a lepší pointu. Nemělo smysl se snažit mu stačit. Vždy byl o krok napřed, i když mu kvůli zdraví zrovna nebylo úplně do zpěvu. A když si k tomu přidáte jeho boží hlas, byl jsem poražen už při rozbruslení. Se svojí poslední pointou ale mohl počkat. Nikdy mě totiž nenaštval víc než teď. Nějak mi nejde do hlavy, že už si v pauze mezi záběry nedáme ani cigaretku, ani nic. Měl jsem Tě rád. Odpočívej v pokoji.“

Norberta Lichého si ještě můžete připomenout ve vtipné ukázce ze seriálu Ohnivý kuře:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.