Seriály a filmy

12. července 2021 05:55

Petra Kloidová

Can Yaman pohoršil Turecko sexem: Jsem mladý muž a mám své touhy

Can Yaman v hlavní roli

Turecký zázrak, který zlomil televizním divačkám srdce díky seriálu Zasněná láska, během promování seriálu Recept na lásku šokoval. V konzervativním Turecku prohlásil, že má rád sex s krásnými ženami a rozhodně se mu nevyhýbá. Není to poprvé, kdy Yaman svým přístupem k sexu pohoršil Turecko.

Recept na lásku zachytil proměny mezilidských vztahů, to se ale nelíbilo

Seriál Recept na lásku rezonoval v Turecku už během prvního dílu. Na tak konzervativní stát je příběh o podnikateli, který miluje ženy, jen ne žádnou dvakrát za sebou, velice riskantní počin. První negativní ohlasy na sebe na sociální síti Twitter nenechaly dlouho čekat. Can Yaman byl obviňován, že je v seriálu neustále polonahý.

Někteří diváci byli šokováni i z toho, jak moc je seriál sexuálně otevřený. Sex na jednu noc je pro Turecko oficiálně ještě tabu, ačkoliv se samozřejmě děje. „Romantické vztahy se v Turecku za posledních pár let změnily, evidentní je to hlavně v Istanbulu. Milostné vztahy by měly být hlavně upřímné, o tom láska je,“ vysvětlovala záměr autorů představitelka seriálové Ezgi Özge Gürelová.

Jsem mladý muž a mám svoje touhy, ospravedlňuje se herec

Řekněme, že Yaman se svým právnickým vzděláním už pár let patří mezi veřejné osobnosti, které se snaží svými názory, ale i přístupem ke slávě, rozvířit vody tradičního tureckého showbyznysu. Ten byl dlouhá léta postavený na submisivním postavením herců, kteří měli za úkol jediné – hrát v seriálech a nevyjadřovat se. Yaman se nebojí říct, jak se věci mají.

Během promování seriálu Recept na lásku v tureckých médiích samozřejmě došlo i na zobrazení sexuálních vztahů. Can Yaman tehdy prohlásil, že má rád sex s krásnými ženami a ospravedlnil to jasnou argumentací. „Jsem mladý muž a mám svoje touhy. Mám právo na to vyzkoušet si všechen sex,“ oznámil.

„Ženy mě pokoušejí jako jakéhokoliv jiného muže a já se tomu rozhodně nebráním. Všichni máme touhy, ale na druhou stranu nejsem ten, kdo by někomu narušoval vztah, nebo ve vztahu podváděl. Se svou dívkou jsem celou dobu našeho partnerství,“ dodal a rozpoutal tak veřejnou debatu, protože není zvykem, aby se v této zemi tak otevřeně mluvilo o intimních vztazích.

PROČ SE MUSEL CAN YAMAN SCHOVÁVAT V RUMUNSKU?

Bouře i kvůli Zasněné lásce a libidu

Sebevědomý turecký herec si mnoho negativních reakcí vysloužil i během jeho evropského promování seriálu Zasněná láska. Ve španělském televizním rozhovoru dostal otázku, proč si myslí, že je Zasněná láska tak úspěšná. Yaman odpověděl, že mezi seriálovou dvojicí by mělo existovat libido, které pohání celý příběh. Někteří herci ho podle něj mají, jiní ne.

Výrok o nutnosti sexuální touhy mezi herci se dostal až do Turecka a zvedl ze židle herecké legendy, které se na svých sociálních sítích rozhodly tuto nešťastnou větu okomentovat. Na hlavu Cana Yamana se tak snesla snůška sarkasmu a nařčení ze sexismu. Objevily se ale hlasy, které herce omlouvají za to, že odpověď akorát špatně zformuloval.

Udělat si vlastní názor můžete sami každý den na Prima LOVE po 22. hodině, kdy se vysílá Recept na lásku.

Co by na takovou otázku odpověděl Can Yaman asi teď, když má novou přítelkyni?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 9. 2023

Experimenty kombinující kreativitu a technologie mohou vést k možnostem zvýšení vašich příjmů. Jste vnímaví k novým nápadům a ochotní vynaložit úsilí, abyste je využili ve svůj prospěch. Pravděpodobně objevíte nové talenty, o kterých jste nevěděli, že je máte. Tento den je vhodný k tomu, abyste se přihlásili do kurzu, navštívili přednášku nebo vyhledali doučování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.