Sestřičky ordinují smích! Tady je nálož nejpozitivnějších úsměvů herců
Sestřičky (52): Nepovedené záběry - Totálně odpálená smíchy Ema s Mery
Znáte tvrzení o nakažlivosti úsměvu nebo to o léčivých účincích smíchu? Vyzkoušejte je s naší velkou fotogalerií nejlaskavějších a nejmilejších úsměvů oblíbených tváří seriálu Sestřičky. A schválně, kdo se vydrží nesmát při sledování exkluzivních záběrů záchvatu smíchu Sabiny Laurinové alias Mery v nepovedené klapce hned v úvodu?
Sbírka úsměvů herců oblíbeného seriálu Sestřičky vám určitě zvedne náladu. V době, kdy už se všichni v mysli začínáme loučit s Mery, jejíž tragický konec nastane již v pondělní epizodě, jsou takové pozitivní záběry příjemným pohlazením po duši. A možná i něčím více! Smích je označován za emoci, jež by měla mít pozitivní dopad nejen na psychiku, ale na celý lidský organismus. Ostatně v případě léčby smíchem nejde jen o legraci, má i svůj odborný název – gelototerapie.
Potvrzené účinky smíchu na organismus
„Během smíchu se snižuje cévní tlak, krev se okysličuje, svaly se uvolňují a naopak dochází ke zvýšení hladiny energie a produktivity,“ objasnil už před lety například David M. Warburton, psychofarmakolog z univerzity v Readingu a zakladatel Asociace pro výzkum nauky o radosti. Lékaři mají potvrzeno, že smích má příznivý dopad například na plíce, pročišťuje dýchací cesty.
Smích je jednoduše tím nelepším lékem k překonávání různých životních trablů. Podněcuje zdravé emoce, přičemž odstraňuje nahromaděné nervové napětí a přebytečnou energii. Smích podporuje tvorbu a vylučování katecholaminů (adrenalinu, noradrenalinu, dopaminuhormonů), které následně podporují vylučování endorfinů, tedy látek působících na organismus jako sedativa a antidepresiva.
V publikaci Anatomie jedné choroby byl popsán pozoruhodný případ výzkumníka z univerzity v Los Angeles, Normana Cousinse, který naordinovaným několika hodinám smíchu denně a vysokým dávkám vitaminu C připisuje úplné vyléčení se z artritidy.
Angličtí lékaři zase tvrdí, že účinek zdravého smíchu se vyrovná joggingu. Při smíchu se totiž střídavě napínají a uvolňují určité svaly, které blahodárně působí na dýchání.
Čtěte více o přednostech smíchu: