Sestřičky ordinují smích! Tady je nálož nejpozitivnějších úsměvů herců

Sestřičky (52): Nepovedené záběry - Totálně odpálená smíchy Ema s Mery

Znáte tvrzení o nakažlivosti úsměvu nebo to o léčivých účincích smíchu? Vyzkoušejte je s naší velkou fotogalerií nejlaskavějších a nejmilejších úsměvů oblíbených tváří seriálu Sestřičky. A schválně, kdo se vydrží nesmát při sledování exkluzivních záběrů záchvatu smíchu Sabiny Laurinové alias Mery v nepovedené klapce hned v úvodu?

Sbírka úsměvů herců oblíbeného seriálu Sestřičky vám určitě zvedne náladu. V době, kdy už se všichni v mysli začínáme loučit s Mery, jejíž tragický konec nastane již v pondělní epizodě, jsou takové pozitivní záběry příjemným pohlazením po duši. A možná i něčím více! Smích je označován za emoci, jež by měla mít pozitivní dopad nejen na psychiku, ale na celý lidský organismus. Ostatně v případě léčby smíchem nejde jen o legraci, má i svůj odborný název – gelototerapie.

Potvrzené účinky smíchu na organismus

„Během smíchu se snižuje cévní tlak, krev se okysličuje, svaly se uvolňují a naopak dochází ke zvýšení hladiny energie a produktivity,“ objasnil už před lety například David M. Warburton, psychofarmakolog z univerzity v Readingu a zakladatel Asociace pro výzkum nauky o radosti. Lékaři mají potvrzeno, že smích má příznivý dopad například na plíce, pročišťuje dýchací cesty.

Smích je jednoduše tím nelepším lékem k překonávání různých životních trablů. Podněcuje zdravé emoce, přičemž odstraňuje nahromaděné nervové napětí a přebytečnou energii. Smích podporuje tvorbu a vylučování katecholaminů (adrenalinu, noradrenalinu, dopaminuhormonů), které následně podporují vylučování endorfinů, tedy látek působících na organismus jako sedativa a antidepresiva.

V publikaci Anatomie jedné choroby byl popsán pozoruhodný případ výzkumníka z univerzity v Los Angeles, Normana Cousinse, který naordinovaným několika hodinám smíchu denně a vysokým dávkám vitaminu C připisuje úplné vyléčení se z artritidy.

Angličtí lékaři zase tvrdí, že účinek zdravého smíchu se vyrovná joggingu. Při smíchu se totiž střídavě napínají a uvolňují určité svaly, které blahodárně působí na dýchání.

Čtěte více o přednostech smíchu:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.