zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Sestřičky ordinují smích! Tady je nálož nejpozitivnějších úsměvů herců

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Zuzana Ostrá , Vydáno: 30.05.2021
Znáte tvrzení o nakažlivosti úsměvu nebo to o léčivých účincích smíchu? Vyzkoušejte je s naší velkou fotogalerií nejlaskavějších a nejmilejších úsměvů oblíbených tváří seriálu Sestřičky. A schválně, kdo se vydrží nesmát při sledování exkluzivních záběrů záchvatu smíchu Sabiny Laurinové alias Mery v nepovedené klapce hned v úvodu?

reklama

Sbírka úsměvů herců oblíbeného seriálu Sestřičky vám určitě zvedne náladu. V době, kdy už se všichni v mysli začínáme loučit s Mery, jejíž tragický konec nastane již v pondělní epizodě, jsou takové pozitivní záběry příjemným pohlazením po duši. A možná i něčím více! Smích je označován za emoci, jež by měla mít pozitivní dopad nejen na psychiku, ale na celý lidský organismus. Ostatně v případě léčby smíchem nejde jen o legraci, má i svůj odborný název – gelototerapie. 

Potvrzené účinky smíchu na organismus

„Během smíchu se snižuje cévní tlak, krev se okysličuje, svaly se uvolňují a naopak dochází ke zvýšení hladiny energie a produktivity,“ objasnil už před lety například David M. Warburton, psychofarmakolog z univerzity v Readingu a zakladatel Asociace pro výzkum nauky o radosti. Lékaři mají potvrzeno, že smích má příznivý dopad například na plíce, pročišťuje dýchací cesty. 

Smích je jednoduše tím nelepším lékem k překonávání různých životních trablů.
Podněcuje zdravé emoce, přičemž odstraňuje nahromaděné nervové napětí a přebytečnou energii. Smích podporuje tvorbu a vylučování katecholaminů (adrenalinu, noradrenalinu, dopaminuhormonů), které následně podporují vylučování endorfinů, tedy látek působících na organismus jako sedativa a antidepresiva. 

Sestřičky ordinují úsměv.
Autor: FTV Prima Sestřičky ordinují úsměv.

V publikaci Anatomie jedné choroby byl popsán pozoruhodný případ výzkumníka z univerzity v Los Angeles, Normana Cousinse, který naordinovaným několika hodinám smíchu denně a vysokým dávkám vitaminu C připisuje úplné vyléčení se z artritidy.

Angličtí lékaři zase tvrdí, že účinek zdravého smíchu se vyrovná joggingu. Při smíchu se totiž střídavě napínají a uvolňují určité svaly, které blahodárně působí na dýchání.

Čtěte více o přednostech smíchu:

Úsměv, prosím!

Úsměv, prosím! Za tohle vděčíme smíchu

reklama

Související témata: Sestřičky , sestřičky online , pozitivní myšlení , herci seriálu Sestřičky , zábavná fotogalerie

reklama

Přečtěte si také

reklama