Sex a vztahy

9. března 2016 04:45

Lucie Průchová

Co byste rozhodně neměli dělat před tím, než budete mít sex

Co byste rozhodně neměli dělat před tím, než budete mít sex

V tu chvíli jste museli vypadat dokonale. Rychle se oholit do posledního chloupku, raději moc nejíst, ať nemáte nafouklé bříško, ale něco málo si dát, aby vám v něm nekručelo a taky aby vám nesmrdělo z pusy. „Hladový puch“ totiž leckdy nepřebije ani extra-super-mentolová žvýkačka.

A rozhodně nezapomenout umýt si vlasy. Nebylo snad romantičtější chvilky, než když vás přítel hladil v kadeřích a nasával vaši vůni. Dneska jste s manželem dvacet let, prdíte před sebou a nohy si rozhodně obden neholíte.

Pokud si ale nechcete znechutit poslední zbytky přitažlivosti, které mezi sebou máte, nebo jste si zrovna našli nového partnera, kterého chcete okouzlit, nedělejte před schůzkou či milováním následující činnosti.

1) Neberte si antihistaminika

Určitě znáte všichni, ať už z vlastní zkušenosti, nebo u dětí. S léky, co se užívají nejčastěji proti nepříjemným příznakům alergie, se zkrátka nemůžete nesetkat. Pomáhají dehydrovat nosní sliznici, aby zabránily ucpání nosu. Nicméně pozor – nemusí totiž vysušovat jen nosní dutiny, ale i jiné části vašeho těla, bohužel třeba vaginu. Těžko pak budete partnerovi vysvětlovat, jak moc po něm toužíte, jak strašně váš nažhavil, když do vás nebude moc vstoupit. V tomhle případě je snad lepší snést zacpaný nos.

2) Nejezte kořeněná jídla

Ostrá aromatická jídla skvěle chutnají, ale jsou poměrně zákeřná rovnou ve více ohledech. Potraviny totiž mohou ovlivňovat i vaginální vůni a chuť. Super-kořeněná jídla, jako jsou třeba jalapeňos, mohou způsobit plynatost a nadýmání – bez prdů to v tu chvíli zkrátka nejde. Nechcete si přece každých pět minut chodit ulevovat na záchod. To byste asi neukecala, obzvlášť po tom, co by tam šel partner po vás. Ale co je na tom snad nejhorší? Když si dáte něco pikantního a potom vlítnete na orální sex. Jestli jste vy ta, co je aktivní, jste v tuto chvíli nečekaně ta šťastnější, pokud tedy nepreferujete masochismus. Přemýšlet o tom, jaký je to pocit mít genitálie v jednom ohni, je asi zbytečné.

3) Kontrolujte se s alkoholem

Samozřejmě, že lehká hladinka je leckdy příjemnější než naprostá střízlivost, obzvlášť při milování. Ztrácíte zábrany, fantazie se rozbíhá, tělo je o něco citlivější. Jenže taky hrozí, že to tak trochu přepísknete. O alkoholu je totiž známo, že může způsobovat deprese, proto pro vás pak může být těžké dosáhnout orgasmu. V jednom výzkumu bylo dokonce zjištěno, že 11 % z těch, co konzumovali před sexem alkohol, mělo pak problémy s vyvrcholením. Muži hůře ejakulovali a ženy potřebovali větší stimulaci, aby „se udělaly“.

4) Neužívejte elektrický kartáček

Zní to divně, ale pomocí elektrického zubního kartáčku a ústní vody na bázi alkoholu byste mohli být náchylnější k pohlavně přenosným chorobám. Drobné trhlinky, co mohou vzniknout v dásních během čištění kvůli štětinkám na kartáčku, mohou reagovat dost podobně jako vaginální sliznice. Spojení s ústní vodou s obsahem alkoholu, která sliznici vysušuje a dráždí, způsobuje větší náchylnost k různým vředům a určitým nemocem, co se přenášejí pohlavním stykem.

5) Neholte se v ten den

Jestli upřednostňujete epilaci před depilací, praktikujte ji raději večer před akcí, aby měla pokožka čas se přes noc zregenerovat, zvláčnět. Během holení se totiž odlupuje vrchní vrstva kůže, čímž se oblast stává citlivější. To může způsobit podráždění vlasových folikul, což zapříčiní růžovou hrbolatou vyrážku, která zrovna dvakrát přitažlivě nepůsobí. Zároveň může holení zanechat v pokožce drobné jizvičky, přes něž může dojít k přenosu nějaké infekce (např. herpes viru). Jít spát o trošku později, abyste se zbavili přebytečných chloupků, se v tomto případě vyplatí – ze zdravotních i estetických důvodů. Jestliže vám i ráno připadá pokožka podrážděná, potřete ji nějakým protizánětlivým krémem.

6) Nepoužívejte jídlo coby předehru

Mazat si čokoládovou omáčku po těle a olizovat ji z partnera je sice lákavé, ale nezapomínejte, kolik cukru toho v sobě pochoutka má. A to nejen kvůli kaloriím, ty vezmi čert, ale především kvůli kvasinkové infekci. V cukru se totiž kvasinkám ohromně daří – potřebují ho ke svému růstu a množení. Toužíte-li se tedy něčím potírat, zapomeňte raději na čokoládu, džem i vanilkový pudink.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 6. 2024

Usmívejte se dnes na svět, Berani. Buďte vděční za věci, které máte, a za lidi kolem sebe. Umocněte v sobě příjemný, hřejivý pocit a šiřte tuto lásku mezi ostatní. Toto je pro vás velmi expanzivní období, ve kterém můžete dosáhnout poměrně hodně, pokud se do toho pustíte. Vyzařujte svou pravou povahu každou buňkou svého těla a sledujte, jak se vám naskýtají příležitosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.