Podezíráte partnera z nevěry? Možná se trápíte zbytečně

Nevěra je v dnešní době velkým strašákem, zejména když si člověk přečte článek typu: Zahýbá každý muž s výjimkou zaostalých – a takové věci se v médiích skutečně objevují. Nelze se tudíž divit, že se nejedna žena vyděsí a začne partnera podezřívat.

Je třeba podotknout, že řada žen svého partnera nezačne podezírat na základě nepopiratelných důkazů, nýbrž vzhledem k bludům a úzkostem, které se jim rodí v hlavě. Velké množství děsivých historek se skutečně odehrává jen uvnitř nás samotných, jenže nás skličují a stresují zrovna tak, jako kdyby se to skutečně odehrávalo. Třesete se jako list kvůli tomu, že vás partner možná podvádí? Vytváříte si katastrofické scénáře, v nichž milovaného partnera vnitřním zrakem vidíte, jak odchází s ohromným kufrem směrem k zahradní brance, naposledy se ohlíží na váš společný domek zatížený hypotékou a pak mizí v mlze, aby se už nikdy nevrátil? Možná se trápíte zbytečně.

Pojďme si projít některé typické situace:

1. Chodí z práce pozdě domů

Ovšem, to je známá noční můra téměř každé ženy: manželovy časté pozdní příchody ze zaměstnání. Jenomže co když toho nešťastníka podezíráme z nemorálního chování, zatímco on v práci takzvaně potí krev, aby přinesl domů co nejvíce peněz a potěšil tím svou milovanou ženu? Některé firmy dnes v rámci drastického šetření propouštějí velké množství zaměstnanců, ten zbytek se mění v novodobé otroky, kteří pracují třeba až do půl šesté – do rána! (Opravdu se stalo.)

2. Světlé dlouhé vlasy v autě nebo kdekoli jinde

Ano, je všeobecně známo, že nevěrníci, aniž o tom vědí, nosí domů milenčiny světlé vlasy (proč jen jsou ty milenky vždycky blondýnky?) na kabátě či saku. Někdy to dokonce způsobí i samy zákeřné světlovlásky, které údajně zanechávají „blond pozdravy“ na pánských oděvech záměrně – aby manželka konečně už prozřela a souhlasila s rozvodem. Jenže stalo se, že oficiální partnerka narazila na světlý vlas v autě a udělala manželovi peklo na zemi – než se zjistilo, že nebožák půjčil auto své plavovlasé sestře.

3. Nápadná péče o zevnějšek

Odborníci na lidskou duši potvrzují, že nevěrníci obvykle mění své chování, návyky, projevy. Opravdu je podezřelé, když „mánička“ neboli chlapík delších rozježených vlasů, neupravených vousů a beztvarého nemoderního oděvu náhle navštíví vyhlášeného kadeřníka, čím dál častěji se objevuje ve značkových oděvech a voní jako pivoňka. Tady psychologové radí partnerkám, aby zpozorněly. Na druhou stranu – co když šel chlapík do sebe, přečetl si článek Ladislava Špačka anebo vyslechl káravou řeč sousedky či švagrové a rozhodl se konečně už nedělat manželce ostudu svým katastrofálním zevnějškem? Pak by zasloužil pochvalu a nikoli křik, výčitky a potupné vyhnání z domu…

4. Sexuální život není žádný zázrak

Psychologové radí zbystřit i v případě, kdy se manželům nápadně zhorší intimní život, čemuž je třeba rozumět tak, že se manžel každou noc otočí k partnerce zády, tvrdě usne a vzápětí už chrápe jako kotoučová pila. Nicméně i v takových situacích je rozumné nepropadat panice. V mnoha případech nesvědčí tento ložnicový obrázek o dramatické nevěře, ale spíše o tom, že po patnácti letech manželství se už prostě v ložnicích ozývá spíše chrápání než cokoli jiného…

5. Společní přátelé na vás hledí s divným soucitem

Paradoxním projevem nevěry bývá i to, že o ní vědí úplně všichni, s výjimkou osoby, které se dotýká nejbolestněji, tedy podváděné dámy. Máte nepříjemný pocit, že k vám přišla kamarádka, měla něco nezvyklého v očích a položila vám otázky typu: „Hele, je všechno v pořádku? A co Jarda, je v pohodě?“ Není třeba, aby se vám rozklepaly ruce, toto přece nemusí hned znamenat nevěru. Jak ostatně dokazuje i příběh mé úzkostlivé kamarádky, která si vyslechla obdobný dotaz a polekala se. Zbytečně. Vyšlo najevo, že její Jarda divoce prchal před revizorem přes celé město, což se ihned rozkřiklo.

-EM-

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.