Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Pauzy na sex v pracovní době: Jak by takový benefit uvítali čeští muži?

Stále více párů odkládá sex kvůli únavě až na víkend. Na vině může být hektický životní styl, životospráva, ale i vysoké pracovní nároky. Jak by se v naší zemi (zne)užil nový zaměstnanecký benefit na pauzu na sex během pracovní doby?
Vydáno: 13.06.2018, Anna Kopečková
Pauzy na sex v pracovní době: Jak by takový benefit uvítali čeští muži?

Až 33 % mužů by nový zaměstnanecký benefit ve formě volna na sex uvítalo. O něco více mužů, tj. 38 % považuje tento benefit za zbytečný a raději by tento čas využili jinak. Alespoň to vyplývá z průzkumu na téma mužské libido, který si nechal zpracovat výrobce a distributor doplňku stravy Proerecta mezi muži ve věku 30–50 let. Několik dotazovaných také uvedlo, že by v zaměstnání uvítali jako benefit například pauzu na spánek. Překvapením je, že téměř 30 % mužů by o benefit sice mělo zájem, ale volno by využívalo k úplně jiným účelům, například k zařízení osobních záležitostí, jako je návštěva úřadu a podobně. 

Muži jsou v práci záletníci, doma pak nemůžou

Otázkou je, zda by všichni dotazovaní muži využili volno na sex se svými stálými partnerkami. V dotazníku se totiž přiznali, že pouze 13 % z nich nikdy nemělo vztah na pracovišti. Zbylých 87 % má vztah s kolegyní buď pravidelně, nebo jej mělo alespoň jednorázově. Takto vysoké číslo lze vysvětlit i tím, že 83 % dotázaných si myslí, že flirtem zlepší pracovní náklonost kolegyň, nadřízené nebo klientky. Více jak polovině z nich se to navíc při práci vyplatí. 

Doma jsou pak muži ale unavenější. Dokazují to odpovědi mužů, kteří uvedli, že ze 47 % chce více sexu partnerka než partner. Pouze 21 % mužů má větší sexuální apetit než žena a u 32 % jsou partnerské chutě vyrovnané. „Nezájem můžou vyvolat různé faktory, například stres, pracovní přetížení, nemoc, nadměrné vyžívání se v pornu a samozřejmě také vzplanutí pro někoho jiného,“ vyjmenovává možné příčiny sexuální únavy vztahová koučka Libuše Konopová. Podle jejích zkušeností je milostné vzplanutí a odsunutí partnera na vedlejší kolej doménou hlavně žen. „Zažijí-li v posteli něco úžasného, snadno se zamilují a chtějí patřit milenci se vším všudy, čili spálit mosty a odejít,“ tvrdí Konopová.

Život nejenom v manželství

Životem muže projde obvykle více žen. Pouze 9 % mužů uvedlo, že mělo nebo má jedinou partnerku. Téměř polovina měla v průměru 2–5 partnerek, 42 % pak mělo sex se 6 a více ženami. I přesto mužům ve věkové kategorii 30 až 50 let vyhovuje z 52 % život v dlouhodobém partnerském vztahu. Nezanedbatelné je i číslo 48 %, kdy dá muž přednost raději sexu na jednu noc, okolo 22 % mužů si dokonce nezávazný sex na jednu noc pravidelně užívá. „O mužích je známo, že dovedou lépe než ženy oddělit sex od citů, nezamilovávají se tak překotně a není pro ně až tak velký problém spát s manželkou i milenkou. Ačkoliv milence tvrdí, že domácí ložnice již dávno vychladla a nic se tam neděje. Užívat si mileneckého sexu a oddělit sex od citů se daří spíše zkušeným ženám,“ komentuje záletnictví koučka Konopová. Dodává však, že existují i případy, kdy muž nějaké femme fatale totálně propadne, netouží po ničem jiném, než sdílet s novou ženou úplně všechno, a s manželkou přestane spát, ačkoliv ta se třeba intimit dožaduje. Tyhle případy však podle ní tvoří spíš výjimky než pravidlo.

-ak-

Mohlo by vás taky zajímat:

Ilustrační foto (čtenářka si přála zůstat v anonymitě)

Sandra (28): Mám dva muže. Jednoho pro lásku, druhého si držím na sex

 

 

Mužská nevěra

Mužská nevěra: Kdy je největší pravděpodobnost, že vás podvede?

Reklama
Článek je zařazen v: flirt, pracovní doba, pauzy na sex, sex v práci, Sex
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama