Celebrity

24. července 2022 06:00

David Laštovka

Tajemství manželství Zagorové a Harapese. Nikdy se nepohádali, přesto se rozvedli

Manželství nejslavnějšího českého baleťáka a příležitostného herce Vlastimila Harapese a zpěvačky Hany Zagorové trvalo šest let. Když k tomu připočítáme dva roky, co spolu chodili, prožili spolu celkem osm let. Co bylo důvodem toho, že šli od sebe a kdo za rozchod mohl?

Když se v roce 1986 brali, snad každý jim lásku a štěstí přál. Tvořili sympatický pár a velmi se k sobě hodili. Oba byli z branže, nekonfliktní osobnosti, které ve svých oborech patřily k nejlepším. Přestože jim to nakonec nevyšlo a rozvedli se, Vlastimil Harapes, který právě slaví 76. narozeniny, na manželství s Hanou vzpomíná jen v dobrém.

„Hanka je úžasná bytost, poznal jsem málo tak čestných a svědomitých lidí. Byli jsme spolu osm let a neslyšel jsem, že by někoho pomluvila. Taky jsme se za celou dobu nepohádali. A to byla možná chyba. Bylo to krásné, až to muselo skončit,“ svěřil se deníku Blesk.

Ke svatbě je motivovala především touha adoptovat si dítě. Hana Zagorová se maminkou toužila stát delší dobu. Vážná choroba krve, kterou trpí od svých třiadvaceti let, jí však její velký sen znemožnila. „Hanka toužila po dítěti a na to jsme tehdy museli být manželé. V dětském domově si vybrala asi čtyřletou holčičku, blonďatou Aničku. Byla u nás asi půl roku, a pak se najednou objevila její babička, která o ni projevila zájem, a tak musela jít zpátky. Tehdy to bylo až na hranici citového vydírání a bylo to bolestné pro všechny strany. Hanku kvůli tomu touha po dítěte přešla,“ prozradil Vlastimil Harapes.

Zagorová Harepese podvedla s Margitou

Tato událost se následně podepsala i na jejich vztahu. Nic už nebylo jako dřív. „Nebylo to úplně nejlepší, co nás mohlo potkat,“ přiznal jeden z nejslavnějších českých tanečníků.

Hlavním důvodem rozpadu manželství bylo ovšem to, že se Zagorová zakoukala do operního pěvce Štefana Margity. „Jednoho dne přišla s tím, že se zamilovala do hlasu. Tak jsem říkal, to se nedá nic dělat, musíš jít za hlasem svého srdce. Bylo to takové celé zvláštní období,“ zavzpomínal Harapes.

Nutno ovšem dodat, že Margita se Zagorovou se zpočátku scházeli tajně. „Seděli jsme s Hankou v autě, ona řídila a před Státní operou se pokazil semafor. A my seděli v autě a rovnou ze Státní opery vyjížděl autobus, kde baletní soubor Národního divadla jel na nějaký zájezd. Vlastík seděl někde u okna v tom autobuse a začal na nás mávat a my jsme dělali, že ho nevidíme,“ přiznal Margita v knize Naprosto nezbytná Hana Zagorová.

Zpěvačka se za Margitu provdala pouhý jeden den poté, co byla rozvedena s Harapesem. V květnu letošního roku spolu oslavili 30. výročí svatby.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.