Tanci v Lásce nebeské se chtěl vyhnout: Hugh Grant scénu od začátku nenáviděl

Je tomu už 20 let od natáčení dnes již kultovní vánoční komedie Láska nebeská. Hugh Grant (62), který v ní ztvárnil britského premiéra Davida, se dodnes podivuje nad tím, že nakonec natáčel scénu, které se děsil už od prvního přečtení scénáře. Ta přitom patří mezi ty, které mají diváci nejraději.

Hugh Grant v Lásce nebeské ztvárnil Davida, který byl nově zvolen premiérem, začala ho přitahovat jeho sekretářka a jeho sestra se během svátků musela vyrovnávat s tím, že její manžel je záletník. Právě jeho postava měla ve filmu zřejmě největší množství humorných scén, mezi něž nepochybně patří ta taneční.

Legrační tanec

David ve svém domě tančí, když si myslí, že nikdo jiný není přítomný a nikdo ho neuvidí. Celá taneční sekvence je vtipná a třešničkou na dortu už je pak pouze to, že ho zahlédne jedna z jeho asistentek. Hugh Grant se této scény děsil a doufal, že se z ní vykroutí.

„Už když jsem tu scénu viděl ve scénáři, nenáviděl jsem ji. Nechtěl jsem ten tanec natáčet a už vůbec ne nacvičovat. A stejně jsem mimo rytmus, hlavně na začátku, když kroutím pozadím,“ zasmál se herec v pořadu The Laughter & Secrets of Love Actually: 20 Years Later.

Snaha o vystřižení

V pořadu herce doprovázel také režisér Lásky nebeské Richard Curtis. Ten se i po 20 letech smál vzpomínce na to, jak moc se Grant snažil ze scény vykroutit. „Neustále mi říkal, že ji nechce natáčet,“ prozradil Curtis, který si na tanečku ale trval a nakonec ho také dostal.

„Myslím, že doufal, že onemocním. Že nás pak bude tlačit čas a já řeknu, že se bez té scény bohužel budeme muset obejít. Ale nestalo se. Když došlo na natáčení, Hugh byl celý den protivný, ale zvládl to,“ zasmál se režisér.

Tanec pak dopadl přesně podle jeho představ a i po dvaceti letech jsou diváci z této scény nadšení. „Musím říct, že jsem koukal, s jakou vervou se do toho Hugh nakonec pustil. Ten tanec je až bolestně ponižující, takže perfektní,“ dodal Richard Curtis.

Sdílejte článek
Štítky tanec Hugh Grant Láska nebeská vánoční filmy Richard Curtis