Tereza Kostková se vrací do rodného kraje. Na vinici se setká i s exmanželem

Pálava (5) – Setkání s exmanželkou

Herečka Tereza Kostková (46) se opět vrátila do malebného vinařského kraje. V seriálové novince se na sluncem zalité Pálavě setká coby Kateřina Hýsková nejen se synem, ale i s bývalým manželem v podání Roberta Jaškówa (52). Ustojí po boku nového přítele nečekané střetnutí? Podívejte se na exkluzivní ukázky.

Postavu oblíbeného herce Bolka Polívky (73) překvapil v seriálu návrat syna Milana. Mezinárodně uznávaný hudebník v podání Roberta Jaškówa totiž rodný kraj i manželku s dítětem opustil kvůli slibné kariéře. Nyní se náhle objevil a hodlá ve slavné vinařské oblasti strávit více než jen pár dní. Zatímco za synem a rodiči přijel cíleně, setkání s exmanželkou rozhodně neplánoval.

Stejně tak je jeho přítomností zaskočená i Tereza Kostková jako Kateřina Hýsková. Na rozdíl od něho v magickém prostředí pálavských vrchů strávila mnohem více času, když se jako okouzlující Pražanka snažila fušovat do řemesla proslulému vinaři Pavlíčkovi, jehož nezapomenutelně ztvárnil Václav Postránecký (†75).

Už při natáčení seriálu Vinaři Kostková připustila, že někteří její moravští kolegové se potýkají s dialektem. Ona žádný takový problém nikdy neměla. „Moraváci mluví spisovně, tou nejhezčí češtinou. Byla jsem svým tatínkem vychovávaná k tomu, abych mluvila spisovně. Na Pražáky to bývalo až příliš spisovné, ale tady nemusím ustupovat ze svých zvyků a můžu jenom mluvit svou přirozenou češtinou. Tu Prahu, kterou zastupuji, vezu s sebou jako postava. Když mi tedy ulítne nějaká pražská koncovka, necháváme to,“ popsala usměvavá herečka.

Tereza Kostková si užívá víno i pivo

Sympatická herečka opakovaně prohlásila, že k vínu má kladný vztah. To samé ale platí i o pivu. „Pravidelně si chodíme sednout s kolegy po představení na plzeňské, to je takový rituál. Víno se zase hezky hodí k rybě, k dobrému jídlu. Tady na Moravě se navíc pojí ke kraji. Ale že bych si mohla dát víno každý den nebo na něj měla každý den chuť, to určitě ne,“ svěřila se Kostková, jež do sklípku usedne v dalším díle seriálu Pálava, na který se můžete těšit v pondělí večer na Primě, a to nejen po boku nového přítele, ale i exmanžela. Rozjímání u sklenky vína navíc obohatí muzikant Xindl X.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.