Celebrity

28. prosince 2022 12:25

Vanesa Havlíková

Textař Ivo Plicka byl čtyřikrát ženatý. Na chatu jezdí na slunnou Floridu

Silvestrovských 7 pádů Honzy Dědka (50) - upoutávka

Oblíbenou talkshow Honzy Dědka prošlo letos mnoho zajímavých hostů. Jedním z nich byl i Ivo Plicka (76), autor textů celé řady úspěšných hitů. Zajímavý je však i jeho soukromý život, během kterého vystřídal hned čtyři ženy. Každou si vzal a s každou žil jinde ve světě.

Ivo Plicka je textař největších hitů Petra Nováka (†51). Od smrti známého zpěváka uplynulo již pětadvacet let. Mezi jejich nejúspěšnější písně patří skladby Povídej, Já budu chodit po špičkách či Náhrobní kámen. Za poslední jmenovanou písničku, vynikající svojí jedinečnou a nenapodobitelnou poetikou, získali dokonce v roce 1967 Zlatého slavíka.

Manželek měl několik

V roce 1973 textař legálně odešel do Rakouska za svojí ženou, kde mu sice Petr velmi chyběl, ale byl  připravený pro něj pracovat i nadále.

„Vzal jsem si Rakušanku žijící v Německu. To byl problém. Ona tam žila na takové speciální povolení, protože byla specializovaná zdravotní sestra. Ale mně to povolení nedali. Nemohl jsem za ní do Mnichova, mohl jsem jen kamkoliv do Rakouska. Petrovi Novákovi řekli, ať už se mnou radši nedělá,“ vzpomínal Ivo Picka v pořadu 7 pádů Honzy Dědka, jehož speciální vydání vás čeká na Primě také ve 21:10 na Silvestra. (Přijde herečka Patricie Pagáčová, imitátor Petr Jablonský nebo zpěvačka Ewa Farna, která se v březnu stala dvojnásobnou maminkou).

Ivo se v tu dobu živil jako diskžokej a cestoval po celém světě, takže měl o muzice stále přehled.„Dělal jsem pro švýcarskou firmu DJ po celé Evropě. Každý měsíc jsem byl někde jinde. Desky mám pořád schované ve sklepě. Švýcarsko pro mě bylo asi takové hlavní místo. V tu dobu jsem byl už s druhou manželkou,“ vyprávěl o své hudební kariéře.

Na Floridu jezdí na chatu

Od 70. let žije textař v zahraničí, nejvíce se zdržuje na Floridě, a to konkrétně v exotickém prostředí Sunny Isles Beach.

„Se čtvrtou manželkou jsem se usadil na Floridě. Koupil jsem si tam byt. Pro Petra Nováka jsem tam odsud posílal texty. Teď bydlím tady, tam jsem jen na chatě. Ale penzisti jsou více na chatě než doma,“ poznamenal Plicka, který se dle slov Honzy Dědka třetí manželkou nebude zdržovat.

Na závěr pořadu se Plicka nezapomene zmínit ani o své dceři. „Mám čtrnáctiletou dceru. Nedávno se mě ptala, v kolika letech jsem ji měl a jestli to v dvaašedesáti není pozdě,“ zakončil své vyprávění v talkshow.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.