Celebrity

9. listopadu 2022 05:30

David Laštovka

Simona Postlerová se vyrovnává s bolestí. Manžel zemřel na rakovinu, o syna pečuje

Herečka Simona Postlerová, která slaví 58. narozeniny, rozhodně nemá život jednoduchý. Nejenže se před šesti lety musela vyrovnat se ztrátou milovaného manžela, hudebníka Zdeňka Hráška, který zemřel v pouhých 62 letech na rakovinu, její syn Damián navíc trpí závažnou chorobou. Jak to zvládá a jak se s tím vyrovnává?

Herečka Simona Postlerová má z manželství se Zdeňkem Hráškem dvě děti. Dnes třicetiletou dceru Janu Magdalénu a osmadvacetiletého syna Damiána, který je vážně nemocný. Zdravotní problémy se u něj objevily v dospívání. Do té doby to byl úplně normální chlapec.

Jak Simona Postlerová vzpomínala na Josefa Abrháma?

„Můj syn je extrémně chytrý. Číst už začal v pěti letech, nejvíc ho bavily básničky a hodně poslouchal vážnou hudbu. I když strašně potichu, ale on ji vnímal. Okolo třinácti let se ale vše změnilo. Místo jedniček začal ze školy nosit pětky, přestal mluvit, byl apatický a jednou při snídani zkolaboval. Myslela jsem, že má infarkt, okamžitě ho převezli do motolské nemocnice. Nastal kolotoč psychiatrických a psychologických vyšetření, medikace a pobytů v bohnické psychiatrické léčebně,“ svěřila se herečka se svým trápením v rozhovoru pro Radiožurnál.

Jak během následných lékařských kontrol vyšlo najevo, Damián je autista a má diagnostikovaný Aspergerův syndrom. „K tomu ale ještě jednu trochu horší psychiatrickou nemoc,“ přiznala Simona Postlerová, která se pro něj snaží být tou nejlepší mámou a pomáhat mu, seč jí síly stačí.

Manžel přišel o oko, poslední přání mu nemohla splnit

Damián žije u ní doma, kde je o něj dobře postaráno. „Myslím, že jsme se spolu naučili žít. Syn mě naučil trpělivosti,“ uvedla herečka. Někteří lidé s autismem například nejsou schopni doteku, což je částečně případ i jejího Damiána.

„Když byl malinký, a to mu zůstalo částečně doteď, bylo těžké mu sáhnout na hlavičku. Vlasy jsem mu stříhala ve spánku. Teď už je velký, tak ho musím holit –⁠ a to je někdy boj,“ přiblížila Simona Postlerová, která je už šest let vdovou.

Také manžel bojoval s vážnými nemocemi. V roce 2006 u něj lékaři objevili rakovinu oka, které mu museli odstranit. Později onemocněl rakovinou jater, s níž bojoval tři roky. V roce 2016 na ni zemřel. Věděl, že umírá, a jeho přáním bylo odejít na pomyslný druhý břeh doma. „Posledních pár hodin byl v nemocnici, protože upadl do kómatu. Mluvila jsem o tom se záchrankou, aby ho nechali doma, ale nešlo to. Oni to prostě museli udělat a odvézt ho,“ popsala Postlerová v rozhovoru pro rádio Frekvence 1.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.