Celebrity

13. dubna 2024 06:05

Kisa Císařová

Kristýna Hrušínská vzpomíná na dědu Rudolfa: Brával nás na ryby, nadšený asi nebyl

Pro většinu národa byl hereckou legendou, a to už za svého života. Pro Kristýnu Hrušínskou (39) byl ale Rudolf Hrušínský (†73) navíc milovaným dědečkem, na kterého s láskou dodnes myslí a vzpomíná. Na výročí třiceti let jeho odchodu se herečka s webem Prima Ženy exkluzivně podělila o zážitky a chvíle, které se svým slavným dědečkem strávila.

„Dědovi jsme my děti vlastně nikdy neřekly jinak než táda. Bylo to takové oslovení něco mezi tátou a dědou,“ začala své vzpomínkové povídání pro web Prima Ženy Kristýna Hrušínská. Vzápětí pak prozradila i to, kdo osobité oslovení jednomu z nejvýraznějších herců československé kinematografie vymyslel. „Myslím, že mu takhle začal říkat bratranec Rudla, když byl malý, a hezky se to pak v rodině chytlo,“ prozradila dcera Jana Hrušínského a Miluše Šplechtové.

Malí huróni s legendou na rybách

Přestože bylo Kristýně Hrušínské pouhých devět let, když její dědeček z tátovy strany podlehl těžké nemoci, dobře si pamatuje na vzácné společné chvíle, které s ním jako malé děvčátko trávila. „Nejvíc času jsme s tádou trávili v létě na chatě v Plané nad Lužnicí. Chodili jsme s ním k řece chytat ryby, ale nejsem si jistá, jestli z toho byl nadšený. My nebyli takový ti ukáznění tichouncí rybáři, spíš jsme byli trošku huróni,“ usmívá se při vyprávění potutelně Kristýna, která se stejně jako její dědeček i rodiče vydala na hereckou dráhu.

Odkaz žije dál

„Ve finále na nás ale byl vždycky pyšný, když jsme z řeky vytáhli aspoň malou čudlu,“ uzavřela vzpomínání na dětství zelenooká kráska, která je dnes už dvojnásobnou mámou. S režisérem Matějem Balcarem Kristýna vychovává společné syny Vojtěcha a Jakuba.

Čtěte také: Kristýna Hrušínská: Syn chce být režisér jako jeho táta. Mně vymyslel bizarní roli

Během třiasedmdesáti let svého života ztvárnil Rudolf Hrušínský celou řadu nezapomenutelných postav, a to jak filmových, televizních, tak divadelních. Dobrý voják Švejk bude už navždy spjatý právě s jeho jménem. Stejně tak Pandrhola z pohádky Dařbuján a Pandrhola. I díky hereckému umu Rudolfa Hrušínského se z filmů jako Spalovač mrtvol nebo Vyšší princip staly poklady československé audiovizuální tvorby. Rudolf Hrušínský zemřel 13. dubna 1994.

Kristýna Hrušínská odpovídá na 30+ otázek. Proč rodičům zatajila focení do pánského magazínu?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.