Celebrity

12. února 2023 14:18

Anna Fedorov

Miluju svou popularitu, přiznal Pohlreich. Proč návratu z Austrálie zprvu litoval?

Zdeněk Pohlreich prožil v Austrálii několik let. V roce 1993 se však společně se svou první manželkou Naděždou rozhodli, že se vrátí zpátky do Čech. Známý český šéfkuchař byl zprvu přesvědčený o tom, že udělal chybu. „Vydělával jsem zhruba jednu osminu toho co tam,“ řekl v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

Do Austrálie emigroval  Zdeněk Pohlreich v roce 1989. Ihned po svém příjezdu si tam našel práci. Ve francouzské restauraci La Guillotine zprvu působil jako sous-chef (zástupce šéfkuchaře - pozn. redakce), později se vypracoval na pozici šéfkuchaře.

„Konečně jsem začal žít život, za kterým jsem odjel. Uvědomil jsem si, že když tomu něco věnujete a máte nějaké pracovní nasazení, máte se líp a líp. Prachy k tomu určitě patří. Je to dobrý motivační faktor a já měl kliku, že mi to do sebe hezky zapadlo. Dřel jsem jak mezek a vydělával jsem krásné peníze a byl jsem úplně šťastný,“ zavzpomínal Pohlreich.

V té době se ovšem s manželkou dohodli, že je na čase vrátit se domů. Po svém návratu začal Pohlreich pracovat v Hotelu Renaissance. „Pracovně jsem si polepšil. Dělal jsem v hezkém prostředí a s prvotřídním zbožím, ale prachy nestály za nic. Vydělával jsem zhruba jednu osminu toho co v Austrálii. Říkal jsem si, že jsem vůl a blb,“ svěřil se Pohlreich moderátorce Radce Červinkové.

S vedením jsem se bavil jako rovný s rovným

„Měl jsem ale štěstí, že jsem si přivezl trochu toho západního sebevědomí. Lidé odtud nejsou přihrbení před nikým. Stojí a je jim úplně jedno, jestli dělají číšníka nebo šéfkuchaře či opravují chodníky. Všichni mají nějaké sebevědomí, což v Česku nebylo zvykem. Spoustu mých kolegů takzvaně Němcům lezli do pr*ele,“ doplnil.

„Díky tomu, že jsem si přivezl perfektní angličtinu a celý hotelový management byl zahraniční, byl jsem se s nimi schopen bavit jako rovný s rovným. To mi do budoucna hodně pomohlo,“ pokračoval. Celý rozhovor si můžete poslechnout v premiérovém dílu pořadu Povídej v neděli 12. února od 21:25 na CNN Prima NEWS.

Coby šéfkuchař Pohlreich pracoval také v hotelech Alcron či Marriott. V roce 2007 založil se svým obchodním partnerem Lukášem Koubkem pražský podnik Cafe Imperial, o rok později restauraci Divinis ve Starém Městě. Televizní diváci Pohlreicha znají především díky mnoha pořadům, ve kterých účinkoval. Mezi ty nejznámější patří Ano, šéfe! či Na nože!.

Pohlreich přiznává, že i jeho samotného překvapuje, jakého úspěchu za ta léta dosáhl. „Říkám si, že na kuchaře z Bubenče to není zlé. Mohlo to dopadnut úplně jinak. Ale holt člověk musí mít v životě nějaké štěstí,“ řekl známý šéfkuchař.

Spolu s uznáním získal Pohlreich i velkou popularitu. Ta mu prý ale v životě nijak nevadí. „Miluji svou popularitu. Má to samozřejmě své lepší i horší okamžiky. Pozitiva ale převládají. Je příjemné, když za vámi přijdou lidé s tím, že jste je v pořadu pobavil. Považuji to za splnění cíle,“ dodal.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.