Celebrity

4. února 2023 21:55

Anna Fedorov

Chantal Poullain o sestře, která podstoupila eutanazii: Byla neuvěřitelně silná žena

Herečka a šansoniérka Chantal Poullain před lety prodělala rakovinu prsu. Se stejnou nemocí bojovala také její sestra Patricie. Zatímco Chantal důvěřovala klasické medicíně, ona se chtěla léčit alternativním způsobem. Ten ale bohužel nezabral a rakovina metastázovala. Když už její sestra věděla, že se blíží konec, zvolila pro svůj odchod asistovanou sebevraždu, kterou podstoupila ve Švýcarsku.

„Nejsem hypochondr. K lékaři jdu až ve chvíli, kdy se už opravdu nemůžu hýbat nebo mám horečku okolo 40 °C. V nemocnici trávím čas kvůli své nadaci, ne kvůli sobě. Poté, co moje sestra umřela, mi něco v hlavě pořád říkalo, ať zajdu na kontrolu. Ráno, večer, pořád. Věřím, že mi tento signál posílala má zesnulá sestra,“ řekla Chantal Poullain.

Dlouho váhala, ale nakonec poslechla. „Paní doktorka mi udělala biopsii a nakonec mi řekla, že to není dobré a musí mě operovat. Na operaci jsem šla hned následující den,“ uvedla rodačka z francouzské Marseille s tím, že rakovinu už předtím jednou prodělala. „Člověk je nejdřív v šoku, ale pak se tomu musí postavit a brát tu nemoc jako svého protivníka,“ sdělila maminka známého herce Vladimíra Polívky, kterého mohou diváci vídat v seriálu Dobré zprávy.

V pořadu Povídej Poullain pohovořila také o tom, jak s touto zákeřnou chorobou bojovala její sestra. „Odmítla podstoupit mastektomii a chtěla se zaměřit na alternativní léčbu. Bohužel však rakovina metastázovala a ona už věděla, že se blíží konec. Pořád ale měla ten úsměv na tváři. Byla neuvěřitelně silná,“ svěřila se Poullain moderátorce Radce Červinkové.

Přiznává, že má k současné medicíně velký respekt. „Přesto ale občas drží při životě člověka, který už ví, že se blíží konec a chce odejít. To byl přesně případ mé sestry. Ke konci už nemohla. Každý den se probouzela s otázku: ‚Proč jsem pořád tady?‘“ popsala šestašedesátiletá herečka.

Patricie se proto rozhodla podstoupit asistovanou sebevraždu v Ženevě. „Když jsem se jí podívala do očí, říkala mi, že je šťastná a chce v klidu odejít, že už je připravená,“ doplnila Poullain.

Zbyla z ní jen kost a kůže

Svou sestru v Ženevě navštívila tři dny před jejím odchodem. Ona ji ale poslala pryč. „Nechtěla tam mít mě, maminku ani sestry. Poslala mě za rodinou, za Vladimírem. Slibovala, že se ozve,“ vzpomínala Chantal. Její sestra tak podle jejích slov skutečně učinila. „Vím, že tomu nebudou někteří věřit, ale vím přesně, kdy odešla. V tu chvíli jsem seděla v kuchyni a venku pršelo. Prosila jsem ji, aby mi dala znamení a najednou se z mraků vynořil na několik vteřin paprsek slunce. Nekecám,“ uvedla Poullain.

Podle ní je to jeden z nejhezčích odchodů, který si člověk pro sebe může přát. „Byl začátek jara. Měla tam krb a otevřená okna. Ten lék jí podala její kamarádka. Aby nebyl tak hořký, dala jí na lžíci Coca-colu. Sestra se na ni podívala a s úsměvem řekla: ‚Pořád stejně lakomá‘. A odešla,“ doplnila Poullain.

Chantal její rozhodnutí od začátku respektovala. „Absolutně ho respektuji. Z mé sestry, která měřila 183 centimetrů a byla fakt krásná žena, zbyla jen kost a kůže,“ vysvětlila.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.