Celebrity

8. září 2022 07:49

David Laštovka

Smrt královny doprovázel dojemný úkaz. Nad Buckighamským palácem se objevila duha

Chvíli předtím než bylo oznámeno, že královna Alžběta II. zemřela, před zraky tisíců lidí se odehrál přírodní úkaz, který mnohým vyrazil dech. Nad Buckinghamským palácem se náhle objevila dvojitá duha. Bylo to více než symbolické a přihlížející Britové neskrývali slzy dojetí.

Poté, co lékaři vyjádřili obavy o zdraví královny, se davy lidí shromáždily před Buckinghamským palácem, aby nejdéle sloužící panovnici vyjádřily svoji podporu. Lidé s napětím vyčkávali na další zprávy. Někteří se modlili, druzí svírali pěsti.

Během čekání nastal až magický okamžik. Temné mraky a déšť na obloze najednou vystřídaly záblesky slunečního svitu. V tu chvíli se část Britů domnívala, že je to znamení dobrých zpráv, které co nevidět přijdou, a zavládlo nadšení. Jiní však poukazovali na dojemnou symboliku toho, že Její Veličenstvo už přešlo přes duhový most.

Rozuzlení přišlo jen pár minut nato, kdy palác oznámil, že královna zemřela. Řada lidí začala plakat. Té zprávě jako by ani nemohli uvěřit.

Královna Alžběta II. se dožila šestadevadesáti let. Novým panovníkem Spojeného království se stal její syn Charles, dosavadní princ z Walesu. Bylo potvrzeno, že se stane králem Charlesem III. a jeho manželka Camilla, dosavadní vévodkyně z Cornwallu, královnou-manželkou.

Sdílejte článek
Štítky Velká Británie Alžběta II. Wales královna Alžběta II. Buckinghamský palác Karel III. Camilla, královna-manželka

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 9. 6. 2023

Berani, vaše nedávné váhání vás možná náhle dostalo do úzkých. Můžete mít pocit, že jste se dostali do slepé uličky a vaše možnosti jsou omezené. Už se nemůžete pevně rozhodnout. Místo toho, abyste se teď snažili udělat nějaký krok, možná budete muset počkat, až se prach usadí a vy budete opět vidět jasně. Nechte situaci uvolnit, než do ní přidáte další třecí plochy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.