Celebrity

13. září 2022 11:45

redakce Prima Ženy

Truchlící nevěřili svým očím. Rakev s královnou osvítil jediný sluneční paprsek

Britové oplakávají skon královny Alžběty II., která v 96 letech zemřela na Balmoralu. Její smrt už od oznámení doprovázejí zvláštní úkazy, které lid Velké Británie vnímá jako znamení. Nad Buckinghamským palácem se v den úmrtí panovnice objevila dvojitá duha a na nebi se utvořil mrak připomínající její siluetu. Naposledy se v pondělí rozestoupily mraky, aby jediný silný sluneční paprsek ozářil přímo královninu rakev při cestě do katedrály sv. Jiljí.

Velká Británie prožívá od čtvrtka období smutku. Rakev královny Alžběty II. se v neděli přesunula z Balmoralu do 280 kilometrů vzdáleného Edinburghu, kde byla v pondělí přesunuta do katedrály sv. Jiljí. Tam se jí mohou lidé přijít poklonit, než bude rakev v úterý večer s nejvyššími poctami letecky přepravena do Londýna.

Smrt královny Alžběty II. Duha a mrak jako znamení

Britové v posledních dnech pozorují zvláštní úkazy, které někteří z nich považují za znamení od zesnulé královny. Jen krátce poté, co Buckinghamský palác oznámil její úmrtí, se nad ním objevila dvojitá duha. Někteří z nich ji vnímali jako symboliku toho, že Alžběta II. pokojně přešla přes duhový most.

Hodinu po smrti královny pak Leanne Bethell, která žije v Telfordu severozápadně od Londýna, zaznamenala mrak, který se až nápadně podobal siluetě Alžběty II. To někteří Britové vnímali tak, že jejich nejdéle vládnoucí panovnice, která před svou smrtí stihla oslavit 70. výročí na trůnu, na ně už dohlíží z nebe.

Jediný sluneční paprsek

V pondělí byla rakev s královnou Alžbětou II. převezena do katedrály sv. Jiljí. Na této cestě ji doprovázel král Karel III. a další tři děti. Počasí toho dne bylo pochmurné a o to překvapivější bylo, že došlo k dalšímu úkazu, jenž dojal především ty, kteří se přišli zesnulé panovnici poklonit.

Jak informoval deník Daily Mail, přímo nad vozem s královninou rakví se mraky na moment rozestoupily, aby propustily silný sluneční paprsek. Někteří Britové mají nyní dojem, že Alžběta II. s nimi prostřednictvím těchto úkazů komunikuje.

Sdílejte článek
Štítky Londýn Velká Británie smrt duha rakev Alžběta II. královna Alžběta II. Edinburgh Buckinghamský palác silueta Karel III. oblak sluneční světlo

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.