zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Vánoční věnec: 7 nápadů, jak ho vyrobit z netradičních materiálů

Vánoční věnec: 7 nápadů, jak ho vyrobit z netradičních materiálů
Autor: Pinterest.com Vánoční věnec: 7 nápadů, jak ho vyrobit z netradičních materiálů
anna kopečková , Vydáno: 24.11.2019
Nikde není psáno, že vánoční věnec musí být z chvojí nebo jiných zelených větviček a barevných kouliček.

reklama

V předvánočním období mají hlavní slovo samozřejmě věnce adventní, se čtyřmi svíčkami, ale můžete si vyrobit i věnec ryze dekorační, který si pověsíte na dveře, na stěnu nebo položíte jen tak na stůl. Navíc díky absenci svíček nabízí mnohem víc možností, jak a z čeho ho vyrobit. Pokud netrváte na klasických materiálech, jako je chvojí a vánoční ozdoby, zkuste něco méně tradičního. Vánoční věnec se dá totiž vyrobit téměř z čehokoliv. A jsou materiály, které by vás možná ani nenapadlo použít, třeba vatové tampony nebo klubíčka. Našli jsme pro vás pár nápadů pro inspiraci. 

Měkký filcový

Vánoční věnec z filcu
Autor: vickybarone.com Vánoční věnec z filcu

Filc je ideální materiál, protože se s ním pracuje velmi snadno. Na výrobu věnce v klasických vánočních barvách budete potřebovat tenčí zelený filc (ideálně ve dvou odstínech), pěnový věnec, špendlíky, tavnou pistoli, nůžky a červené kuličky. Mohou být také z filcu nebo třeba dřevěné, případně můžete použít větší korálky.

Filcový věnec - postup
Autor: vickybarone.com Filcový věnec - postup

Vystřihněte z filcu tvary lístků (měly by být přibližně stejně velké), každý přehněte podélně napůl a připevněte pomocí špendlíku na pěnový základ věnce. Pokračujte s dalšími lístky, až zaplníte celý věnec. Nakonec přilepte pomocí tavné pistole červené kuličky a pokud chcete věnec zavěsit, připevněte ze zadní strany stužku nebo provázek.

Z korkových zátek

Vánoční věnec z korkových zátek
Autor: Pinterest.com Vánoční věnec z korkových zátek

Korkové zátky jsou materiál, který je zadarmo, tak proč je nevyužít, jestli jich doma máte dost. Základem jsou dva kruhy ze silnějšího kartonu - jeden větší a jeden menší, spojené k sobě provázkem a nastříkané zlatým lakem. Po zaschnutí laku na kruhy nalepte korkové zátky a proložte je červenými kouličkami ve dvou velikostech. Nakonec přidejte velkou mašli a stuhu  na zavěšení, případně i další dekorace. 

Z vykrajovátek na cukroví

Vánoční věnec z vykrajovátek na cukroví
Autor: goldenboysandme.com Vánoční věnec z vykrajovátek na cukroví

Máte-li doma pár kovových vykrajovátek, která už nepoužíváte, udělejte si z nich originální vánoční věnec! Aby byl hezky barevný, budete kromě vykrajovátek potřebovat i silnější papír s vánočními motivy (ideální je papír na takzvaný scrapbooking). Vykrajovátka nejdříve podlepte barevným papírem. Nemusíte všechna, stačí některá. Přilepte je na papír pomocí lepidla a pak pomocí malých nůžek vystřihněte. Připravená vykrajovátka pak poskládejte na rovné podložce do kruhu, aby vytvořila věnec, a postupně je k sobě přilepte tavnou pistolí nebo kvalitním lepidlem. Po zaschnutí lepidla stačí přidat hezkou mašli a věnec pověsit.

Věnec z kávových filtrů

Vánoční věnec z kávových filtrů
Autor: forcreativejuice.com Vánoční věnec z kávových filtrů

Papírové filtry do kávovarů se dnes už moc nepoužívají a možná ještě nějaké máte doma a nepotřebujete je, tak proč je nevyužít třeba na výrobu vánočního věnce? Kromě pěnového nebo polystyrenového základu věnce budete potřebovat cca 200 kávových filtrů a ozdoby podle vlastní fantazie.

Věnec z kávových filtrů - postup
Autor: forcreativejuice.com Věnec z kávových filtrů - postup

Každý filtr přeložte napůl, chyťte spodní část prsty, filtr lehce pootočte a z papíru vytvarujte květ. Spodní část lehce ohněte a přilepte tavnou pistolí na základ věnce. Postupně takto zaplňte celý věnec. Filtry ve vnitřní části věnce podle potřeby zastřihněte nůžkami, abyste vytvořili větší otvor, a věnec dozdobte podle vlastní fantazie – kouličkami, šiškami, větvičkami…

Z barevného papíru

Vánoční věnec z barevného papíru
Autor: krokotak.com Vánoční věnec z barevného papíru

Vtipný vánoční věnec můžete i s dětmi vytvořit z obyčejného papírového tácku a barevných papírů. Z kulatého papírového tácku vystřihněte dostatečně velký kruh, abyste vytvořili základ věnce.

Papírový věnec - postup
Autor: krokotak.com Papírový věnec - postup

Připravte si zelený papír ve dvou odstínech a nastříhejte ho na proužky. Postupně je nalepte po obvodu papírového základu a konce ozdobně zastřihněte. Z bílého, žlutého a červeného papíru pak vytvořte svíčku, přilepte ji na věnec a přidejte červenou mašli. Věnec můžete nakonec ještě dozdobit malými barevnými kuličkami, například z filcu.

Sukulentový věnec

Vánoční věnec ze sukulentů
Autor: nordstrom.com Vánoční věnec ze sukulentů

Proč by měl být zelený vánoční věnec jen z chvojí? Jsou i jiné materiály, takže pokud chcete mít věnec hezky zelený, zkuste sukulenty. Nejsou náročné a věnec z nich vyrobený nemusíte po vánocích vyhazovat, protože vám poroste celý rok. 

Sukulentový věnec - postup
Autor: nordstrom.com Sukulentový věnec - postup

Základem je drátěný věnec, který bohatě vyplňte navhlčeným dekoračním mechem a omotejte drátkem, aby mech držel. Do mechu vždy udělejte pomocí obrácené vařečky nebo tužky otvor, vložte do něj sukulent zbavený hlíny, mech kolem něj upěchujte a zajistěte ho ještě sponkou nebo kouskem drátku, aby sukulent nevypadl. Takto zaplňte celý věnec. Nakonec ho můžete dozdobit něčím červeným nebo kolem něj omotat řetěz s led světýlky. Aby vám neuschl, zavlažujte ho přibližně každé dva týdny, když je mechový základ vyschlý.

Trubkový věnec

Vánoční věnec - trubkový
Autor: todaysnest.com Vánoční věnec - trubkový

Opravdu bytelný si můžete vyrobit z plastových trubek. Ale pokud nejste příznivcem plastů, dá se vyrobit i z pevnějších papírových trubek s různým průměrem (například od brambůrků, papírových utěrek apod.). Nařezejte je na stejně dlouhé kousky, slepte k sobě tavnou pistolí a nastříkejte bílým lesklým lakem. Přidejte mašli na zavěšení a do některých otvorů vlepte barevné kouličky. 

reklama

Související témata: věnec , Vánoce , DIY , vánoční věnec , nápady na vánoční věnce , jak vyrobit vánoční věnec , vánoční tvoření , vánoční dekorace

reklama

Přečtěte si také

reklama