Celebrity

10. listopadu 2022 11:53

Eliška Reiglová

Veronika Žilková popsala pocity ze soudu se Stropnickým: Je to zvláštní

Na datum 10. listopadu připadlo soudní jednání mezi Veronikou Žilkovou (61) a Martinem Stropnickým (65). Herečka byla přesvědčená, že se už během srpna rozhodne ohledně střídavé péče o sedmnáctiletou dceru, jenže když se v polovině toho měsíce vydala k soudu, dostala šokující zprávu, že diplomat podal žádost o rozvod. Soud byl proto odročen na listopad a Žilková cestou k němu popsala své pocity.

V srpnu mělo dojít k soudu o střídavou péči o Kordulu Stropnickou do rozvodu. Martin Stropnický ale v den jednání podal žádost o rozvod a tudíž nebylo o čem jednat. Nové datum soudu bylo určeno na 10. listopadu a Veroniku Žilkovou tak čekají složité chvíle, protože otec její dcery se z Izraele vracet nechce.

„Byla bych ráda, aby se tatínek, který bude v září už čtyři roky na ambasádě, což bývá obyčejně konec pobytu, vrátil a měli jsme střídavou péči o dceru Kordulu,“ uvedla na začátku léta Žilková pro magazín Showtime. Přeje si, aby sedmnáctiletá dcera mohla vídat oba rodiče. Otec se ale k návratu do vlasti nemá.

Bolestné vzpomínky

Kromě Korduly přivedla Veronika Žilková v manželství s Martinem Stropnickým na svět ještě jedno dítě. Malý Melichar byl na tomto světě osm měsíců než zemřel. Už v osmém měsíci těhotenství mu lékaři zjistili brániční kýlu. „Narodil se mrtvý, mně se v zásadě ulevilo, lékaři ho ale vzkřísili a to trápení trvalo ještě dalších osm měsíců,“ vysvětlila Žilková v knize Dělte dvěma.

Právě malého Melichara herečka vzpomněla i v příspěvku na Instagramu, kde popisuje své pocity související se soudem, ke kterému právě mířila, když se rozhodla o nich promluvit. „Jedu k soudu, soudit se budu s někým, komu jsem porodila dvě děti... Zvláštní pocit,“ zhodnotila.

Jednání trvalo dvě hodiny a definitivní rozhodnutí nepadlo.

Přestože soud bude ohledně péče o dceru, verdikt dlouhého trvání mít nebude. Kordula Stropnická totiž v září příštího roku oslaví 18. narozeniny a nabyde tak plnoletosti. V tu chvíli jakékoliv dohody ohledně péče o nezletilou osobu pozbydou platnosti.

Velká pýcha

Z Korduly Stropnické se stala krásná mladá slečna, která se nebojí vyjít do společnosti a zaujmout. Zároveň se ale podle slavné maminky naplno věnuje svým povinnostem a volný čas také tráví aktivně.

Veronika Žilková a Martin Stropnický opět u soudu. Rozhodnutí nepadlo:

„Kordulky si velmi vážím, studuje náročnou sportovní školu, denně se věnuje dvěma koním. Je velmi pracovitá, pak unavená, zároveň i hezká a myslím, že je škoda, že se nevidí očima své matky, protože by na sebe byla pyšnější, než je,“ prozradila webu eXtra.cz hrdá Veronika Žilková.

Sdílejte článek
Štítky rozvod Veronika Žilková Izrael soud Martin Stropnický Kordula Stropnická Střídavá péče

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.