Celebrity

9. února 2023 17:30

Marie Makovská

Vladimír Kořen je jako magnet na nehody. Občas jsem na hraně života a smrti, přiznal

Show Jana Krause - moderátor Vladimír Kořen

Málokdo ví, že známý televizní moderátor a popularizátor vědy Vladimír Kořen (49) byl donedávna navíc i starostou Říčan. V oblíbené talkshow s Janem Krausem probrali jeho práci, manželku či nebezpečné situace, které provázejí Kořenův pracovní i soukromý život.

Z období svého starostování, které skončilo v roce 2020, přinesl Vladimír Kořen Janu Krausovi několik dárků. „Jeden z velkých úspěchů jsou říčanské známky. Ty jsou strašně drahé, protože jich jsou jen dva tisíce. Je to takový říčanský Mauricius,“ vysvětlil.

Přečtěte si také: Lukáš Pavlásek musel bojovat o svou lásku se svalnatým fešákem. Jak to dopadlo?

„Pak je tady knížka o říčanských starostech, začíná tak kolem roku 1605. A já jsem na stránce 88, kdybyste hledal. A potom jsem přinesl lístky, ty jsou na vaše podpisy. Potřebuju jich šestadvacet pro 8.C,“ dodal bývalý starosta a nyní učitel fyziky, přírodopisu a mediální gramotnosti říčanské základní školy.

Během talkshow Jan Kraus na Vladimíra Kořena prozradil další zajímavou věc, a sice že je jeho manželka šachová velmistryně. „Ona vidí na devět tahů dopředu,“ potvrdil Vladimír Kořen, „ona to všechno propočítá.“ Přesto s ní šachy dokonce sám hrál. „Vyhrál jsem zatím jednu jedinou partii, a to tu první. Pak jsme jich sehráli asi tři tisíce a skončilo to tím, že mi řekla: ‚Víš, ty ale vůbec nejsi inspirativní. Jakože nevymyslím nic,“ dodal moderátor dotčeně.

Od roku 2008 Vladimír Kořen připravuje televizní zábavně naučnou show o přírodě. „Je to zápřah, ale my natočíme tak dvanáct třináct dílů do roka, takže je to taková kvartální práce. Je to ale hezké, protože si tam vyzkouším spoustu věcí, takových dobrodružných, na hraně života a smrti,“ svěřil se – a to bez přehánění, neboť například v jednom z dílů potápěli Vladimíra v autě do vody. „Zkoušeli jsme fyzikální principy, které tam fungují. To znamená, že když v autě máte vzduch, ve vodě neotevřete dveře,“ připomněl a popsal, že zrovna v tomto experimentu mu o krk opravdu šlo.

Nebezpečné situace doprovází jeho život soukromý i pracovní. A jeho žena, se kterou má čtyři děti, už si na to musela zvyknout. „Ona je chytrá, takže se neptá dopředu, co se bude točit. Tím si vyloučí stres a obavu. Dospěla prostě k tomu, že tyhle tahy počítat nebude. A pak se na mě vždycky ráda usměje, že se vrátím,“ vysvětlil.

Auta jsou prý v jeho případě kapitolou sama o sobě. Vladimír má totiž za sebou už celkem 46 nehod – a jedné zatáčce v Říčanech, kde havaroval třikrát, se dokonce přezdívá jeho jménem.

Vedle Vladimíra Kořena se v dalším dílu Show Jana Krause 8. února představil také herec Václav Vydra a socioložka Hana Malinová. Show Jana Krause můžete sledovat každou středu ve 21:35 na Primě.

Vstupte s námi do prima+ a užívejte si kvalitní české i zahraniční filmy a seriály!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.