Celebrity

31. března 2023 19:45

Tomáš Durčák

Herec Christopher Walken je s manželkou více než 50 let. Místo dětí však mají kočky

Platí za jednoho z nejlepších herců, jací se kdy v Americe narodili. Zároveň je znám pro svůj unikátní hlas, neskutečné pracovní tempo a poněkud neortodoxní image i vystupování. Christopher Walken (80) je do herectví zamilován takovým způsobem, že mu obětoval i založení rodiny se svou dlouholetou manželkou.

Za více než půlstoletí si zahrál ve více než stovce filmů a televizních pořadů. Jinými slovy – Walken byl celou svou dlouhou kariéru schopen každý rok natočit v průměru dva filmy a ještě bokem přidat nějaký ten další projekt. V posledních letech už kvůli pokročilému věku pracovní tempo přece jen trochu zvolnil. Původně přitom zvažoval trochu jinou uměleckou kariéru.

Účes jako Elvis

Jako teenager dokonce nějakou dobu pracoval jako krotitel lvů v cirkuse. Ani na studiích si původně nezvolil herectví, nýbrž tanec. Až posléze se rozhodl přejít raději k divadelním rolím, odkud se nakonec dostal až k filmu. Výborným tanečníkem nicméně zůstal i nadále. Ještě v mládí se rovněž rozhodl pro svůj typický „rozčepýřený“ účes, který si ponechal celý život. Neinspiroval jej k němu nikdo jiný než Elvis Presley (†42).

Dcera Elvise Presleyho zemřela na začátku roku 2023:

„Ten týpek vypadal jako nějaký řecký bůh. Pak jsem ho viděl v televizi a všechno se mi na něm hrozně líbilo,“ popsal herec v knize Christopher Walken A to Z, jak mu v 15 letech kamarádka poprvé ukázala Elvisovu fotku v časopise a on si následně zvolil stejný účes. Ještě zajímavější je, že už ho nikdy nezměnil. Možná i proto, že se perfektně hodil k rolím padouchů a zlověstných postav, které Walken pravidelně ztvárňoval.

Ikonické role ve filmech i hudebních klipech

Výpis Walkenových povedených rolí je opravdu mimořádně dlouhý. Za jeden z jeho životních výkonů lze však nepochybně považovat roli traumatizovaného vojáka ve snímku Lovec jelenů, za nějž obdržel v roce 1979 Oscara i Zlatý glóbus. Další oscarové nominace či nejprestižnější britské filmové ceny BAFTA se dočkal v roce 2003 za vedlejší roli ve snímku Chyť mě, když to dokážeš. Kromě toho jeho dekády se táhnoucí životopis zahrnuje třeba filmy Batman se vrací (1992), Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994) či bondovku Vyhlídka na vraždu (1985).

Zřejmě i proto, že se v mládí intenzivně věnoval tanci a měl blízko k hudbě, si jej režisér Spike Jonze vybral pro dnes už ikonický videoklip ke skladbě Weapon of Choice od kapely Fatboy Slim, který získal několik cen MTV Video Music Awards a také jednu Grammy. V roce 1992 herec zahrál také v klipu Madonny k písni Bad Girl.

Místo rodiny kočky a žádný důchod

Za pozornost však stojí i jeho soukromý život, který je v jistém smyslu stejně působivý a jiný jako jeho herecká kariéra. Svou manželku, castingovou režisérku Georgianne Thon (79) Christopher Walken potkal v roce 1963 na turné s muzikálem West Side Story. Později spolu začali randit a v lednu 1969 si řekli své ano. Šťastné manželství jim vydrželo až dodneška a v lednu 2023 oslavili 54. výročí.

Čtěte také: Gwyneth Paltrow otevřela další tabu. Děti ničí vztahy, prohlásila herečka

Rozhodnutí založit společně rodinu však nakonec nikdy neučinili, a tak je Walken bezdětným, přičemž svou lásku kromě manželky celý život dával i svým kočkám. Na to, proč se ženou nikdy neměli děti, se jej už samozřejmě párkrát novináři zeptali. A jeho reakce byla vždy stejná – kariéra na prvním místě. „Neplánuji odejít do důchodu. Věnovat se pořád práci je dobré, ať už vás baví cokoli. Rád bych to taky tak měl a nikdy nepřestal. Nemám děti a nemám žádné koníčky. Ani příliš nevyhledávám cestování, protože když jste herec, musíte stejně pořád někam cestovat,“ řekl Walken v roce 2004 magazínu SAC Ticket.

Sdílejte článek
Štítky výročí kočka důchod rodina manželka film narozeniny Hollywood kariéra herec děti Elvis Presley filmy Ceny Oscar hudební klip Christopher Walken Georgianne Thon

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.