Celebrity

8. listopadu 2022 14:30

David Laštovka

Zdeněk Řehoř si soukromí vždy střežil. Nevěru se slavnou herečkou ale utajit nedokázal

Od smrti nenápadného, zato však výjimečného českého herce Zdeňka Řehoře uplynulo 28 let. Nejvíce ho proslavil komediální seriál Taková normální rodinka nebo postava hajného v Krkonošských pohádkách. Jaké bylo soukromí slavného umělce, který se dožil 74 let?

Své soukromí si Zdeněk Řehoř pečlivě střežil. Nemluvil o něm ani před kolegy. Jak s úsměvem přiznávala herečka Antonie Hegerlíková (†89), nekoloval o něm jediný drb. Přesto se ví, že se ženil dvakrát. První manželství s Věrou Krpálkovou (†63) příliš šťastně nedopadlo. Rozváděli se už po dvou letech.

Podobné články

Až s druhou ženou Janou Semrádovou mu to vydrželo do konce jeho života. Vlastní děti neměli, a tak si adoptovali dceru Žandu, o kterou se láskyplně staral. Brával ji s sebou do divadla, občas i na natáčení.

Zdeněk Řehoř si zahrál také v komedii Jak utopit doktora Mráčka:

Jak po jeho smrti vyšlo najevo, věrný své manželce být nedokázal. Herečka Jiřina Švorcová (83) v autobiografické knize Žena za pultem přiznala, že v době, kdy byl ženatý a ona vdaná, byli milenci. „Zamilovali jsme se, když jsme spolu hráli ve hře Neznámá hvězda. Byla to nádherná láska, a dokonce jsem se k ní tenkrát přiznala i svému manželovi Jindrovi. Řekla jsem mu, že se chci rozvést, protože mám ráda jiného. Byl to jeden z nejstrašnějších momentů, který jsem prožila. On se ale zachoval velice moudře. Nechal mě, aby to odeznělo,“ napsala ve svých pamětech.

Z lásky se stala nenávist

Když Švorcová milostný poměr s Řehořem ukončila a vrátila se ke svému muži, těžce to nesl a začal ji nenávidět. „Zdeněk mi to nikdy neodpustil. Z jeho strany to bylo velice vážné, chtěl si mě vzít. A když jsem se potom rozvedla kvůli Jirkovi Valovi (český herec, pozn. red.), už vůbec mi to nemohl odpustit,“ vzpomínala herečka.

Zdeněk Řehoř, rodák z Jičína, pro svůj nevšední herecký styl ve filmech představoval obvykle plaché hrdiny. Před kamerou se objevil ve více než 60 snímcích. Jeho divadelní kariéra je nejvíce spojena s Divadlem na Vinohradech, kde působil 44 sezon. Ve volném čase rád jezdíval na chalupu v Kytlici, kde jeho sousedem býval například Miroslav Horníček (†84) nebo Vlastimil Brodský (81). Ze světa odešel tiše a nenápadně, stejně tak jako po celý život žil. Zemřel 8. listopadu 1994, ve věku 74 let.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.