Zabodnutá tříska: Víte, jak ji bezbolestně vyndat ven? Zkuste páru, lepenku nebo cibuli

Máte třísku. Zajela pěkně hluboko do kůže a vy přemýšlíte, jak ji dostanete ven. Máme pro vás několik bezbolestných tipů na první pomoc.

Tříska je malé, ale značně nepříjemné nadělení. A v létě hodně běžné hlavně u dětí, které někde na zahradě a v přírodě prožívají svá průzkumná dobrodružství. Když přiběhnou s očima na vrch hlavy a ukazují vám třísku v palci, pravděpodobně někdy pronesete větu “tak ten palec uřízneme”.

Netřeba. Stačí vědět, jak si s třískou poradit. Na její bezbolestné odstranění máte hned několik možností.

Cibulový zázrak

Tohle je opravdu na 100 % bezbolestné, i když malinko páchnoucí. Pomůže totiž cibule a čas. Celá procedura je obzvlášť vhodná pro nepříliš statečné jedince, kteří svou třísku prožívají jako krutou ránu osudu a jejímu vyjmutí se brání zuby nehty. Je to tak jednoduché! Na postižené místo dáte asi centimetr tlustý plátek cibule, připevníte obvazem a jde se spát. Ráno by měla být tříska venku. Pokud se ale jedná o opravdu hlubokou třísku, možná jen cibule nepomůže.

Použijte kreditku

V tomto případě ne k úhradě lékařského zákroku, ale jako pomocníka při manipulaci s třískou. To za předpokladu, že třísky kousek vykukuje a není hodně tenoučká. Jde o to, třísku nepřetrhnout a pomaličku ji “vyškrabat” ven z kůže. Pomůže i pinzeta, ale buďte opatrní, aby jste třísku nepřeštípli.

Stará dobrá jehla

Tohle už nezní tak bezbolestně, ale co si budeme povídat, s trochou nepříjemné bolesti to funguje. Třísku v podstatě dostaneme ven tak, že jehlou na šití narušíme vrchní vrstvu kůže a vymačkáním dostaneme třísku ven. Zbytek operce zvládne pinzeta. Nezapomeňte vždy jehlu i místo pořádně vydezinfikovat! Nechcete vyměnit jeden problém za jiný, tedy třísku za zánět.

Lepidla

Nebo lepicí páska s pořádnou přilnavostí! Pokud kousíček třísky ještě vykukuje, můžete použít lepenku se silným lepicím účinkem a nalepte ji na postižené místo. Nechte pořádně přilnout a pak odlepte v protisměru. Stejné je to s nedráždivým lepidlem, které rovnou nanesete na kůži a necháte zaschnout.

Ze spíže

Vedle cibule funguje také brambora, jedlá soda rozetřená na kašičku a nebo bílý ocet, do kterého inkriminované místo ponoříte a čekáte, až se tříska vyplaví. Nedělejte to raději moc dlouho, ocet kůži dráždí. Ruce pak umyjte vodou!

Kouzlo s tlakem

Můžete také vyzkoušet prastarý trik s horkou vodou a lahví. Nachystáte si lahvičku se širším hrdlem, třeba malou lahvičku od džusu, kterou naplníte horkou vodou asi 1 cm pod okraj (neopařte se!). Pak hrdlo přitlačíte na místo s třískou a chvíli počkáte. Pára v kombinaci s tlakem uvolní kůži a třísku vytlačí z vaší pokožky, i když je hluboko!

Nevíte si rady, tříska je pekelně hluboko nebo je opravdu velká? V takových případech si nehrajte na chirurgy a raději se vypravte za tím opravdovým. To, co může vypadat jako banalita, by mohlo skončit velkou nepříjemností. Není ostuda poprosit u lékaře o pomoc a odborné vyndání třísky.

autor: Kamila U.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.