4 věci, které zvednou sebevědomí každé nevěstě

Plánování a příprava svatby mnohdy připomínají maraton, na jehož konci je budoucí nevěsta ztrhaná a vyčerpaná. Na vině často bývají přehnaná očekávání jejího okolí a tlak na dokonalost svatby a jejích ústředních aktérů. Je na čase udělat něco pro sebe a trochu si zvednout sebevědomí. Máme pro vás 4 tipy, jak na to.

Projasněte úsměv

Obrazně i doslovně. S pozitivním přístupem a s nadhledem zvládnete každý problém okolo svatby snáz. A aby váš úsměv stál doopravdy za to, dopřejte si dentální hygienu doplněnou šetrným bělením zubů. Věděli jste, že přirozená barva a odstín našich zubů jsou předurčeny stejně jako například barva naší kůže nebo vlasů? Kromě vrozených dispozic ovlivňuje zabarvení zubů špatná ústní hygiena či nevhodná životospráva (kouření, pití kávy, konzumace potravin s barvicími účinky). Dobrou zprávou je, že pigmentové skvrny jdou většinou odstranit. „Pokud chceme změnit pigment našich zubů, tak je v první řadě důležitá dentální hygiena s pískováním. Případně potom bělení za pomoci kvalitních bělicích přípravků. Pasty mohou mít bělicí účinek, ale nelze je porovnávat s klasickou bělicí metodou za pomoci peroxidu vodíku. Bělicí pastu proto doporučujeme spíše k udržení dlouhodobějšího efektu po řádném bělení zubů,“ říká MDDr. Ondřej Šrámek z Dentální kliniky Hradčanská. Obě zubní péče zaberou zhruba hodinu vašeho času, ale váš úsměv opravdu prokoukne a budete se cítit přitažlivější.

Dolaďte své křivky

Sen každé nevěsty je cítit se krásná. S tím samozřejmě souvisí, že se každá nevěsta snaží do svatby zhubnout pár kil. Drastické či jednostranně zaměřené diety rozhodně k vyrovnané mysli nepřispějí a jejich efekt bude pravděpodobně krátkodobý. Dlouhodobě efektivnější a z hlediska zdraví vhodnější je například krabičkové stravování. „Krabičková dieta se řadí mezi jednu z nejúčinnějších diet, protože u ní nehrozí tzv. jojo efekt. Tělo zkrátka dostává jídlo v pravidelných intervalech a porcích, které jsou nutričně vyvážené. Díky krabičkám máte příjem kalorií pod kontrolou a odpadne jejich složité počítání. Při této dietě jíte pokrmy připravené z běžných potravin, nejedná se o alternativní stravu v prášku,“ říká Mgr. Kateřina Šimková, nutriční specialistka Zdravého stravování. U krabičkové diety vás nebude pronásledovat hlad a nebudete mít obtíž si na novou stravu přivyknout a dietu opravdu dodržovat. Krabičkové stravování vás navíc naučí pravidelnosti a velikosti porcí, které jsou pro štíhlou linii zásadní. Můžete si ho objednat od odborníků a jídlo v krabičkách si nechat dovézt až domů, nebo si, pokud máte trochu přehled o zdravé výživě, jídla do krabiček připravit doma.

Předveďte bezchybnou pleť

Ačkoliv většina nevěst se ve svatební den svěří do péče vizážistky, která jim vytvoří profesionální make-up, není na škodu mít kvalitní základ v podobě čisté a hladké pleti bez kazů. Ostatně o svatební noci a následné svatební cestě vás partner uvidí víc nahou než oblečenou, a tak není od věci na krásné pleti zapracovat. Pestrá a vyvážená strava s dostatkem vitamínů a minerálů, o které jsme psali výše, rozhodně přispěje k ozdravení kůže. Nezapomeňte však dopřát kůži i další pravidelnou péči zvenčí během posledních měsíců před svatbou. Jak na to? Pravidelně odstraňujte zbytky odumřelé kůže pomocí peelingu. Abrazivní části zbaví pokožku odumřelých buněk a nečistot a ta bude moci lépe dýchat a snáze se regenerovat. Absencí této péče si způsobíte ucpávání pórů a vytvoříte prostor pro podráždění pokožky a pro vznik zánětlivých míst. Pro citlivé a účinné čistění obličejových pasáží můžete využít služeb kosmetičky, která vám odborně pleť vyčistí. Další krokem je dostatečná hydratace pokožky celého těla, ať už prostřednictvím hydratačních sprchových gelů, tělových mlék nebo krémů. Navíc na dobře udržované a vyživované pokožce lépe vynikne i případné opálení, které si dopřejete. Nezapomeňte však používat opalovací kosmetiku a přípravky po opalování. Dočervena spálená nevěsta by poutala více pozornosti, než by vám bylo příjemné.

Hoďte se do pohody

Svatební den je dozajista dnem výjimečným a každá nevěsta na něj chce mít co nejkrásnější vzpomínky. Svatební přípravy a stres by však neměly být příčinou partnerských neshod a dusné atmosféry, která bude obklopovat nevěstu s ženichem několik měsíců. Dost budoucích ženichů se nejednou podělilo o stísněné pocity během svatebních příprav, kdy se jejich partnerka proměnila v nesnesitelnou a vystresovanou osobu, se kterou se nedalo vyjít. Nesnažte se zavděčit svému okolí, ale myslete na sebe a svého partnera. Během hektických příprav si s partnerem udělejte čas sami na sebe a vyrazte do kina, na večeři nebo relaxujte jen tak doma. Téma svatby během těchto chvil hoďte za hlavu a plně vychutnejte čas strávený ve dvou.

-jk-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.