Životní styl

6. července 2020 06:00

Petra Kloidová

Co to znamená, když máte sen o nevěře? Zapátrejte ve svých potřebách

Na rozdíl od noční můry, která se brzy přežene a my na ni rychle zapomeneme, je sen o nevěře něco, co nás dokáže znejistit i v reálném životě.

Otec psychoanalýzy, Sigmund Freud, pomáhal klientům v terapii i rozborem jejich snů stejně jako jeho nástupce Karl Gustav Jung. Zatímco Freud viděl ve snech sexuální symboliku, Jung mluvil o archetypech kolektivního nevědomí lidstva.

5 NEJČASTĚJŠÍCH SNŮ, KTERÉ SE NÁM ZDAJÍ: CO ZNAMENAJÍ A JAK NÁM MOHOU POMOCI?

Ani psychologové zatím neobjevili jasnou symboliku snů. Většina odborných textů se shoduje na tom, že nám sny umožňují udržovat rovnováhu v našich myslích. Co potlačíme, to se nám může vrátit ve snu.

Co dělat, když se proberete do nového dne s tím, že jste ve snu podvedli partnera?

Po takovém snu je minimálně pocit zmatení legitimní, stejně jako sen o smrti. Nic příjemného. Vztahová psycholožka Karin Anderson Abrell uklidňuje, že sny o nevěře se lidem zdají mnohem častěji, než si mnozí myslí.

Důležitá je otázka s kým jsme podváděli, stejně jako ta, proč máme potřebu podvádět. Sny jako takové jsou ovlivňovány mnoha věcmi, které za den zažijeme, podle Abrell nemusíme vlastní sny chápat fatálně.

Ale v případě, že se sen o nevěře opakuje, může nám naše podvědomí dávat najevo, že v našem vztahu potřebujeme zapracovat na plnění našich potřeb. Pokud jsou naše osobní potřeby dlouhodobě nenaplněny, dokáže naše chování a myšlenky jít opačným směrem, než je naše logické uvažování a životní hodnoty. Je to jednoduché, pokud nebudete sedm dní jíst, a tak se nenaplní vaše základní lidské potřeby, vaše myšlenky a konání bude směřovat k jediné věci – najíst se za každou cenu.

Pokud sníte o nevěře, zeptejte se sami sebe, co vám chybí v partnerském životě

Emocionální potřeby fungují naprosto stejně jako ty základní. Williard Harley, párový terapeut, ve své knize Jeho potřeby, její potřeby mluví o důležitosti naplnění emocionálních potřeb, jež jsou podle něj klíčem k úspěšnému vztahu. Páry, které dokážou naplňovat svoje potřeby, podle něj pravidelně prožívají všeobecné uspokojení ve vztahu.

JAK SE ZBAVIT ZLÝCH SNŮ PODLE PSYCHOANALÝZI?

Jednoduše řečeno, nenaplněné potřeby v partnerském soužití, mohou být zásadním spouštěčem partnerské nevěry.

Klíčová otázka: Co potřebujete ve vztahu a nedostáváte to?

Důležité je si uvědomit, že jste s partnerem na jedné lodi jménem vztah. Je důležité, aby váš partner dokázal naplnit vaše potřeby, ale stejně tak je zásadní, abyste vy byli schopni naplnit jeho potřeby. Zdá se to složité? Možná jsme se dostali k jádru pudla, proč dnešní vztahy nevydrží.

POZOR NA TĚCHTO 12 SYMBOLŮ VE VAŠICH SNECH

Pokud tedy přemýšlíte nad nevěrou, je důležité být odvážní a s partnerem si pohovořit o vašich potřebách. Zkuste si říci 3 – 5 potřeb, kterých se vám od partnera nedostává (a opačně). Cílem je uvědomit si zásadní věci, které musíte ve svých chováních změnit a najít cestu, jak se potkat na pomyslné vítězné čáře, kde jsou spokojeni oba dva účastníci.

Pamatujte, že plnit představy a potřeby druhého, musí být vždy v souladu s vaší důstojností.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.