zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Muži se nelíbají jen v norské pohádce o Popelce. V nové vánoční reklamě má přítele i Santa Claus!

Santa Claus
Autor: iStock Santa Claus
Anna Kopečková , Vydáno: 07.12.2021
Norsko je obecně považováno za velmi gay friendly zemi. A tak se muži nelíbají jen v norské adaptaci slavné české pohádky Tři oříšky pro popelku, která jde v prosinci do českých kin, ale i v nové a velmi netradiční vánoční reklamě norské pošty. Polibek muži v ní dává dokonce samotný Santa Claus.

reklama

Norský remake kultovní filmové pohádky Tří oříšky pro Popelku s názvem Tři přání pro Popelku měl ve své zemi premiéru už 12. listopadu a v českých kinech ho diváci uvidí od 23. prosince. Na rozdíl od původní verze přichází s několika moderními prvky, včetně scény s polibkem dvou mužů.

Z ohlasů diváků na internetu a sociálních sítích lze zatím vyčíst, že spíš než gayové jim vadí absence zajímavějších postav a kouzla českého originálu. Otázkou je, jak budou reagovat čeští diváci. Norové jsou totiž v tomto směru velmi liberální, o čemž svědčí i nová vánoční reklama norské pošty, která se naprosto vymyká zažité tradici.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

První trailer norských Tří oříšků pro Popelku

Když Harry potkal Santu

Reklama norské pošty se už stala nedílnou součástí místních vánočních tradic. Každý rok je jiná. A letos je velmi odvážná. Přináší příběh o homosexuální lásce a má připomenout 50. výročí norské dekriminalizace homosexuality.

Reklama dostala výstižný název „Když Harry potkal Santu,“ který odkazuje na známý film Když Harry potkal Sally z roku 1989, a je o tom, že si Santa pořídí nového přítele Harryho. Poprvé se setkají, když Santa přijde k Harrymu domů položit dárky k vánočnímu stromku. Chvíli na sebe hledí a pak Santa zmizí pryč komínem. Každým rokem se oba víc a víc sbližují, během vánočního setkání si povídají klidně celou noc, než Santa znovu zmizí, a oba pak nedočkavě čekají, až se budou moci opět o Vánocích setkat. „Budeš mi chybět,“ řekne Harry v jedné scéně Santovi.

A protože se Harrymu celý rok po Santovi velmi stýská, pošle mu na severní pól dopis: „Milý Santo, všechno, co si přeji k Vánocům, jsi ty“. O Vánocích pak nedočkavě čeká. Jenže když někdo zazvoní u dveří, je to jen doručovatelka norské pošty, která přináší několik balíčků. Ale když si je Harry přinese do obývacího pokoje, čeká tam na něj skutečný vánoční dárek – Santa, který říká: „Letos jsem si zařídil pomoc, abych mohl být s tebou.“ Oba muži se obejmou a políbí. Na závěr téměř čtyřminutové reklamy se pak objeví vzkaz: „V roce 2022 to bude 50 let, co je v Norsku legální milovat, koho chcete. Veselé Vánoce a šťastný nový rok“.

 

V Norsku můžete milovat, koho chcete. I Santu!

Jak řekla marketingová ředitelka norské pošty Posten Monica Solberg, Vánoce jsou časem oslavy lásky a nová vánoční reklama má ukázat nejen to, že i homosexuálně orientované páry si zaslouží být šťastné, ale uprostřed obtížné pandemické situace má také přinést trochu radosti a lásky. „Pro všechny to byl temný rok – globální pandemie, červený kód pro naši planetu v důsledku změn klimatu, uprchlická krize a další,“ řekla Monica Solberg online magazínu LGBTQ Nation . „Možná, že to, co letos potřebujeme, je vřelý a upřímný milostný příběh. Oslava toho, že v Norsku můžeme milovat, koho chceme, navzdory všemu špatnému, co se děje po celém světě,“ dodala Monica Solberg. 

Vánoční reklamy norské pošty v minulých letech byly vtipné, ale dramaticky odlišné od té letošní. Například v roce 2019 se v reklamě vtipkovalo o tom, zda Panna Marie byla nebo nebyla skutečně panna, v loňské reklamě se Santa naštval na norskou poštu, která mu vzala „podnikání“. 

Odvážná a dojemná

Řada českých tradicechtivých diváků si po shlédnutí norské vánoční reklamy jistě položí otázku, zda se svět úplně nezbláznil. A norská pošta samozřejmě dopředu počítala s tím, že se objeví negativní reakce. Ale odezvy lidí na sociálních sítích i na YouTube jsou i pozitivní. Řada lidí dokonce napsala, že je reklama dojala k slzám. „Tohle je prostě ta nejkrásnější reklama, je mi do pláče, jak je to milé. Jak úžasné poselství, které můžeme sdílet při oslavě velmi významného výročí," napsal jeden z uživatelů pod videem na YouTube. A další napsali: „Úžasné a naprosto nečekané,“ nebo „Děkuji za tak krásnou vánoční reklamu. A pro ty, kteří nesouhlasí s mícháním politiky a Vánoc, možnost milovat, koho chcete, není politický problém, je to základní lidské právo!"

A jak se norská vánoční reklama líbí vám?  

Herec Eduard Cupák

Eduard Cupák se nebál přiznat, že je homosexuál. Kvůli své orientaci si prošel peklem

Osmany Laffita v pořadu Povídej CNN Prima News.

Osmany Laffita: Otec říkal, že jestli budu gay, zabije mě! Mohli mě i zavřít

 

Petr Nárožný coby bonvivánský doktor Mrázek.

Petr Nárožný: Dlouho se nemohl smířit s tím, že jeho syn je gay

reklama

Související témata: Norská popelka , vánoční reklama , Santa Claus , gay , LGBTQ , Tři oříšky pro Popelku , Tři přání pro Popelku

reklama

Přečtěte si také

reklama