Astročlánky

Aktualizováno 4. srpna 2022 17:09

redakce Prima Ženy

Narodili jste se v srpnu? Pak máte předpoklad změnit svět!

Srpen je měsíc spojený se změnami, růstem a úspěchy. Pokud se v tomto měsíci narodíte, máte dispozice k tomu, abyste to dotáhli hodně daleko.

Srpen, v mnoha jazycích zvaný August, nese pojmenování podle jednoho z velkých římských císařů – Augusta. Právě v tomto měsíci dosáhl řady vojenských triumfů.

Srpen je oslavován jako měsíc sklizně. S tím souvisí i jeden z nejdůležitějších keltských svátků, Lughnasad. Na některý ze srpnových dnů spadá i Mezinárodní den piva a v několika zemích také Den nezávislosti. U nás si připomínáme události ze srpna 1968, které by se už nikdy neměly opakovat. Uprostřed měsíce také vrcholí meteorický roj Perseid, který rozzáří noční oblohu padajícími hvězdami. A vy si při tom můžete něco přát.

Jak vás tedy ovlivňuje měsíc vašeho narození?

V dospělosti budete spíše vysocí

Jedna vědecká studie zjistila, že děti narozené během léta jsou v dospělosti průměrně vyšší než jejich ostatní vrstevníci. Výzkum naznačuje, že může být příčinou skutečnost, že mají budoucí maminky díky slunečným letním dnům více vitamínu D.

Je méně pravděpodobné, že se u vás vyvinou bipolární poruchy

Podle studie z roku 2012 zveřejněné v časopise „PLOS One“ mají srpnové (a také zářijové) děti menší pravděpodobnost rozvoje bipolární poruchy. Opět platí, že pravděpodobným „viníkem“ této poruchy je nedostatečný příjem vitamínu D už v prenatálním období.

Lev, nebo Panna

Jestliže se narodíte v srpnu, může být vaším slunečním znamením buď Lev, nebo Panna. Jste-li Lvi, je vaším elementem oheň. Máte přirozené vůdcovské schopnosti a jste k ostatním velkorysí. Rádi pomáháte ostatním, a to především v případě, že vás následují a uznávají vaši autoritu. Když se vaše úsilí nezdaří, velmi často vás přepadne hněv. Pokud ovšem chcete být úspěšní, měli byste být schopni udržet vztek pod kontrolou.

Znamení Panny spadá pod element země a je ovládané Merkurem. Panny bývají spolehlivými a tvrdými pracovníky, protože cítí, že se zavázali plnit své úkoly. Jedinci narození v tomto znamení jsou perfektní nejen v práci, ale i ve vztazích. Ale někdy až do té míry, že mohou být vůči ostatním příliš kritičtí.

Mečík a vlčí mák

Vašimi životními květinami jsou mečík a vlčí mák. Mečík představuje sílu charakteru a jeho název je přejímán z latinského slova znamenajícího „meč“. Tento původ představuje další spojení měsíce srpna se starověkým Římem a válečnou nadvládou. Vlčí máky souvisejí nejen se spánkem a smrtí, ale také se vzkříšením. Připomínají nám, že se všechno mění a také, že nadcházející měsíce přinesou podzim a zimu. Po nich ovšem zase přijde jaro, nová síla a rozkvět.

Olivín a onyx

Lidem narozeným v srpnu připadají minerály olivín a onyx. Olivín symbolizuje zdraví a bohatství a umožňuje vám odrazit negativní emoce tím, že vám pomůže pochopit vztahy. V tradičním pojetí se používá k očištění srdce a otevření srdeční čakry. Onyx je zase kámen, který vás dokáže uzemnit. Díky tomu se vám zklidní mysl a sníží emoční energie. Jeho další vlastností je podpora zdrženlivosti a sebekontroly.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 9. 2023

Experimenty kombinující kreativitu a technologie mohou vést k možnostem zvýšení vašich příjmů. Jste vnímaví k novým nápadům a ochotní vynaložit úsilí, abyste je využili ve svůj prospěch. Pravděpodobně objevíte nové talenty, o kterých jste nevěděli, že je máte. Tento den je vhodný k tomu, abyste se přihlásili do kurzu, navštívili přednášku nebo vyhledali doučování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.