zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Příběh Johany: Vztah ve třech mi vyhovuje a neměnila bych

Johana by vztah ve třech se ženou a mužem neměnila
Autor: iStock Johana by vztah ve třech se ženou a mužem neměnila
Mnozí muži by mi asi společný život s mužem a ženou záviděli, mnohé ženy by nejspíš žárlily. Já jsem se ale s polygamním vztahem ve třech sžila a vyhovuje mi. I přesto, že to není vždy jednoduché. Za dvě spřízněné duše a dvojnásobnou pozornost ale těch pár kompromisů jednoznačně stojí.

reklama

Jen si to představte. Každý den usínáte s tím, že váš partner dá nejprve pusu na dobrou noc vám a poté se otočí ke své druhé přítelkyni a políbí i ji. Ne, to není obrázek z říše mužských snů, to je realita, ve které žiju poslední dva roky. Nikdy předtím jsem polygamní vztah nezažila. Když jsem ale potkala jednoho dne v klubu Adama a Bárou, bylo mi jasné, že se to brzy změní.

Flirt, sex a láska ve třech

nevinného flirtu bylo pozvání na večeři a během pár dnů došlo i na sex. Po několika dalších schůzkách už bylo evidentní, že jde o mnohem víc. Od začátku jsem se s nimi cítila příjemně jako s nikým jiným, takže společné sestěhování se do domácnosti, v níž žil ještě Bářin syn Oliver, bylo jen otázkou času.

Najednou jsem měla dvě spřízněné duše, dvě lásky, dvojí pozornost a dvojnásobek sexu. Co se týče postelových hrátek ve třech, nejvíce si je užívá asi Adam – to, na co se většina mužů odváží pomyslet jen ve svých nejbujnějších fantaziích, je běžnou součástí jeho života. Ani my s Bárou si ale rozhodně nestěžujeme.

Ve vztahu ve třech je mnohem více prostoru na experimety
Autor: iStock Ve vztahu ve třech je mnohem více prostoru na experimety

Ve třech máte mnohem větší prostor na experimenty a riziko, že by vám sex mohl zevšednět, je minimální. Máme navíc vyhrazené i noci pro sex ve dvou, což občas paradoxně taky vnímáme jako určité zpestření. Upřímně mám za dobu, co jsem ve vztahu s Adamem a Bárou, intenzivnější zážitky než za celý můj dosavadní sexuální život.

Proti žárlivosti nejvíc pomáhá komunikace

Ne všechno ale bylo a je vždycky tak idylické, ostatně jako v každém jiném vztahu. Občas se soužití ve třech stává neuvěřitelně děsivým a současně vzrušujícím zážitkem. Ačkoliv jsme od začátku byli společně nezastavitelní, komplikace přicházely a objevují se dodnes. Každý z nás, dokonce i Adam, má občas slabší chvilku a cítí nedostatek pozornosti.

V takových okamžicích je pak nejdůležitější komunikace. Jakmile si na rovinu povíme, co nás trápí, snažíme se navzájem vyjít si vstříc. I díky tomu v našem vztahu prakticky neznáme žárlivé scény, maximálně v případě, že se objeví ohrožení v podobě někoho úplně cizího. Důvěřujeme si ale natolik, že i tyto případy jsou ojedinělé a vzniklá nedorozumění si záhy vysvětlíme.

Ve vztahu ve třech máte dvě spřízněné duše i dvojnásobnou pozornost
Autor: iStock Ve vztahu ve třech máte dvě spřízněné duše i dvojnásobnou pozornost

Jeden tatínek a dvě maminky

V utužení našeho trojitého svazku nám navíc pomohlo narození syna Damiána. Náš dvouměsíční poklad přivedla na svět Bára a možná se budete divit, ale vůbec nemám pocit, že bych kvůli tomu nebyla plnohodnotným rodičem. Naopak. Jsme jako každá jiná rodina, akorát že naše dítě má místo jedné maminky dvě, to přece musí být lepší.

Už jsem si zvykla, že tenhle náš krok dokáže jen málokdo přijmout, odsoudili nás za něj dokonce i lidé z nejbližšího okolí. Samozřejmě že nás to mrzí, nezbývá nám ale, než se s tím smířit. Už jen kvůli Damiánkovi, který si zaslouží klidné a bezstarostné dětství, se nemůžeme hroutit z každé negativní poznámky nebo opovržlivého pohledu.

Teď, když už vím, že výchova dítěte ve třech není žádný problém a dělá nás všechny ještě o něco šťastnějšími, plánuju během následujících let taky otěhotnět. Největší motivací je pro mě pocit jistoty, že Adam a Bára se mnou tady budou a i druhé naše společné dítě budou milovat stejně jako to první.

Sex Asexualita Frigidní

Příběh Lenky: Při orgasmu se hystericky směju, přítelovi to dělá problémy

Foto je pouze ilustrační

Příběh Terezy (34): Exmanžel mě chce zpátky a já nevím, co mám dělat

reklama

Související témata: vztah ve třech , soužití , žárlivost , dítě , dvě ženy , jeden muž , dvě maminky , Sex , trojka , polygamie , švédská trojka

reklama

Přečtěte si také

reklama