Celebrity

22. ledna 2023 06:30

Anna Fedorov

Jitka Asterová o expartnerovi, který skončil ve vězení: Máme hezčí vztah než předtím

POVÍDEJ (2)

Herečka Jitka Asterová (63) má již dvě dospělé děti – syna Adama a dceru Annu. Před lety si ovšem s jejich otcem prožila velké trápení. V roce 2007 musel Tomáš Linhart za milionové daňové úniky nastoupit do vězení a ona zůstala na domácnost sama. Jak to vnímá dnes?

„Na jeho odchod jsem byla připravená, protože jsem byla na naše děti sama, ještě než se tato událost stala,“ svěřila se Asterová v pořadu Povídej. S partnerem už v té době netvořili pár. Podle ní to mělo své výhody. „Nikdo vám nemluví do výchovy. Musela jsem být ta hodná i ta zlá a za to, jaké jsou naše děti, mohou samozřejmě geny. Myslím ale, že za to můžu hodně i já. Že se mi povedly, tím jsem si naprosto jistá,“ doplnila známá moderátorka.

Ačkoliv byla na partnerův odchod částečně připravená, přiznala, že to chvílemi nebylo vůbec jednoduché. „Nebylo to lehké období, ale náhradu za manžela jsem nehledala. Samozřejmě mě to sebralo, ale rozhodně jsem si to dlouho nenesla v sobě. V tomhle jsem hodně zocelená sportem,“ uvedla Asterová, která se v dětství věnovala gymnastice a hlavně krasobruslení.

Naštěstí pro ni neměla nikdy nouzi o peníze. „Kdybych neměla to štěstí, že mám práci, která mě baví a která mě v tu dobu živila na sto procent, mohla bych říkat, že jsem chudák matka samoživitelka. Já to ale opravdu říct nemohla, protože jsem si mohla dovolit ten luxus, že jsem měla paní na hlídání, když jsem potřebovala. Nebyla jsem v situaci, že bych neměla na chleba,“ vylíčila Asterová.

„Bylo to ale těžké v dobách, kdy jsem třeba vyjížděla sama s dětmi o víkendu na hory. Vůbec se jim nechtělo lyžovat ani vstávat ráno z postele a já už jsem měla zaplaceného trenéra. Zažila jsem těžké chvíle a tehdy jsem si říkala, že bych tam toho chlapa potřebovala,“ doplnila.

Linhart měl ve vězení strávit šest let. Po třech letech byl ale podmínečně propuštěn za dobré chování. „Tatínek chyběl hlavně mému mladšímu synovi. Myslím ale, že mu hodně věcí vynahradil po svém návratu a teď spolu mají moc hezký vztah. Díky Tomášovi dělá syn ragby, z čehož nemám radost, protože když se blíží zápas, zalézám do kouta a bojím se. Vlastně táta chyběl jenom chvíli a po návratu se to moc hezky napojilo. Takže konec dobrý, všechno dobré,“ doplnila Asterová.

I když už v té době s Linhartem nebyli spolu, herečka na jejich opětovné setkání vzpomíná jedině v dobrém. „Stýkala jsem se s ním i během pobytu. Samotné setkání pak bylo něco, co se nedá popsat slovy. Byl to velice silný emotivní zážitek,“ řekla.

S expartnerem má nyní moc hezký vztah. „Máme tak hezké vztahy, jaké jsme neměli ani v době, kdy jsme spolu chodili. Samozřejmě jsme se k tomu museli dopracovat. Hlavně já jsem k tomu musela dospět. Nebudu říkat, že to bylo všechno fajn, že jsem nebyla chvíli zhrzená, že jsem nežárlila a že mi to bylo jedno. Teď je vše odpuštěno a vztah máme moc hezký, kamarádský. Stýkáme se jako rodina, i když ji už netvoříme. Při důležitých událostech, jako jsou narozeniny nebo pečení svatomartinské husy, jsme ale většinou spolu,“ doplnila herečka.

V pořadu Povídej na CNN Prima NEWS se s moderátorkou Radkou Červinkovou pobavila také o svém dětství a zavzpomínala i na moderování pořadu o sexu a vztazích ve známém českém rádiu, v němž působila devět let. Celý rozhovor si můžete poslechnout ve videu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.