Astročlánky

19. května 2020 07:40

Anna Kopečková

Narodili jste se ve znamení Blíženců? Těchto 10 vlastností vám mohou druzí závidět

Vzdušné znamení Blíženců je astrologií popisováno jako velmi chytré, intelektuální, společenské, s neutuchající dobrou náladou a vynikajícími komunikačními schopnostmi. Je to velmi rozmanité znamení, charakteristické svou dualitou symbolizovanou dvojčaty. V čem jsou lidé narození ve znamení Blíženců, tedy mezi 22. květnem a 21. červnem, jedineční a skvělí?

1. Mají skvělé komunikační schopnosti

Vládnoucí planetou Blíženců je Merkur, planeta komunikace. Není tedy divu, že Blíženci milují zprávy, drby. Vždy mají co říct a hovoří rychle. Jsou to doslova mistři komunikace ve všech jejích formách. Pokaždé, když hledají slova, vyjeví se jim ta správná. Mají zajímavé názory a doslova si libují v intelektuálních debatách.

2. Jsou velmi aktivní

Blíženci jsou známí svou energickou a zábavnou povahou. Bývají velmi vitální a i ve vyšším věku zůstávají duchem mladí. Někdy se zdá, že si toho na sebe nakládají až moc, ale klasický Blíženec je schopen dělat minimálně dvě věci najednou.

3. Jsou to intelektuálové

Živlem všech Blíženců je vzduch, charakterizovaný intelektuálním myšlením a originálními názory. Blíženci jsou schopni s vámi diskutovat o každém tématu od politiky a náboženství přes cestování až po vaření a zahradničení. Tváří se, že vědí o všem všechno, což je sice pravda, ale nemusíte se kvůli tomu cítit méněcenně, protože jejich znalosti, kterými vás ohromí, jsou většinou jen povrchní. Doslova dychtí po novinkách a posledních zprávách a dívají se na věci z mnoha úhlů. Každou debatu, díky níž mohou shromažďovat informace, si opravdu užívají.

4. Jsou zvídaví

Máte-li nějaký nový nápad, není nic lepšího než podělit se o něj s Blížencem. Bude nadšený, když ho uslyší a bude o něm moci dále diskutovat. Blíženci milují všechno nové, rozmanité, cokoli, co znamená proniknout někam do neznáma. Jsou to lidé velmi činorodí, často až nevyzpytatelní, se širokým okruhem zájmů, které se mohou rychle měnit. Díky zvídavosti a zvědavosti jejich život nikdy není fádní a jejich největší nepřátelé – nuda a stagnace – v něm nemají místo.

5. Je s nimi zábava

Blíženci vás nikdy nepřestanou překvapovat. Dokonce ani lidé v jejich nejbližším okolí nikdy nevědí, co od nich mohou očekávat. Lidé narození v tomto znamení umějí být velmi zábavní, pro svůj smysl pro humor, přátelskost a zajímavé názory jsou vítanými a dokonalými společníky.

6. Umí být vtipní

Blíženci umí být opravdu zábavní a vtipní, nedělá jim problém zaplnit celou místnost smíchem. Jsou to i mistři sarkasmu, takže pokud si budou dělat legraci z vašich chyb a nedostatků, neberte si to osobně. Ono k tomu nejspíš ani nedojde, protože vás donutí, abyste se smáli spolu s nimi.

7. Jsou rozmanití

Dvojčata, která jsou symbolem Blíženců, značí určitou dvojakost. Proměnlivost je jejich charakteristickou vlastností. Na některé lidi to může působit až jako schizofrenie, když vám člověk narozený v tomto znamení jeden den něco dychtivě vypráví a druhý den se tváří, jako kdyby o něčem takovém nikdy nemluvil. Nenechte se ale mýlit. Blíženci jsou jen lidé s mnoha zájmy, kteří prostě nevydrží dělat v klidu jednu věc příliš dlouho a na jednom místě. Život s nimi proto nikdy není nudný a nezajímavý.

8. Jsou zdvořilí a starostliví

O Blížencích se často tvrdí, že jsou ve vztazích přelétaví a jeden partner či partnerka je jim málo. Když se ale Blíženec zamiluje, je to s velkým zaujetím, oddaně a věrně. Udělá všechno, co vám vidí na očích. Potřebuje jen cítit ve vztahu volnost a nějaké to vzrušení, jinak se začne nudit. Muži narození ve znamení Blíženců jsou dokonce jedni z nejzdvořilejších mužů, s nimiž se setkáte. Jsou to skuteční gentlemani, kteří podrží ženě dveře a pošlou jí květiny, aby ji potěšili.

9. Dobře snášejí změny

Jednou z největších předností Blíženců je jejich adaptabilita. Nedělá jim potíže změnit účes, bydlení, zaměstnání, někdy bohužel i partnera. Jakmile je něco začne nudit, vrhnou se na něco jiného. V životě chtějí všechno poznat, všechno zkusit, všechno vědět a hlavně se při tom bavit.

10. Mají charisma

Blíženci umějí být opravdu okouzlující, často oplývají velkým charisma, a tudíž mívají u opačného pohlaví značné úspěchy. Spontánnost, nekonečná fantazie, laskavost, galantnost, šarm... Tím vším dokáže Blíženec svůj protějšek okouzlit.

MÁTE ASCENDENT V BLÍŽENCÍCH? PŘEČTĚTE SI, JAK VÁS TO OVLIVŇUJE

Další horoskopy pro znamení Blíženců:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.