Blíží se dvě významné nebeské události, všem přinesou kousek štěstí i vítězství nad zlem

Blíží se dvě zvláště významné nebeské události. Planeta Jupiter se 20. prosince 2022 vrací do znamení Berana a každému z nás dodá v jedné životní sféře nadšení, optimismus a touhu si vybojovat svoje místo na slunci. Den poté nastane zimní slunovrat, který odpradávna symbolizuje vítězství světla nad tmou.

Šťastným dnem, kdy planeta Jupiter opět vstoupí do prvního znamení zvěrokruhu Berana, bude 20. prosinec 2022, a v Beranu zůstane až do 16. května 2023. Během této doby zejména ohnivá znamení – Beran, Lev a Střelec – mohou zažívat velký návrat životních sil, energie a fyzického uzdravení. Budou prožívat nové začátky. Mohou uskutečnit svoje plány, vize nebo založit něco nového – například firmu či vlastní podnikání – ale také se třeba vdát či oženit.

Svět bude hledat nového krále

Obecně energie planety Jupiter ve znamení Berana nám všem dodá nadšení, radost a optimismus. Připravenost pustit se do boje – vybojovat si své místo na slunci. V mundánní astrologii symbolizuje hledání nového vůdce nebo skupiny lidí, kteří světu přinesou nové vize a ideje a kteří se nebudou bát bojovat za svou věc. Starý svět se svými představami a způsoby vlády končí, přichází nový. Král zemřel, ať žije nový král.

Hvězdou horoskopu bude Beran

A budiž to znamení Berana přáno, pro mnohé Berany nemuselo být uplynulé období vůbec lehkým. Dokonale prověřilo jejich odolnost a schopnost přežít i při nepřízni osudu. Návratem Jupitera do svého znamení však mohou vstoupit do nové životní etapy nebo navázat na to progresivní z minulosti a bez váhání se pustit do boje. Do boje o své postavení, o svá práva, o své pracovní i osobní štěstí. Budou zase chtít dosáhnout něčeho viditelného. Vypraví se jako bájný Jáson na cestu za zlatým rounem, aby dosáhli velikosti a našli sami sebe. Ocitnou se na startovní čáře a hvězdný dobroděj Jupiter jim bude držet palce, jak to umí pouze on.

Každý z nás zažije nový začátek

 • Beran – v nalezení osobní nezávislé životní cesty a potvrzení vlastní jedinečnosti.
 • Býk – v objevení duchovních hodnot a skryté životní síly.
 • Blíženci – v navázání nových přátelství, v úspěchu ve společnosti. Mohou se vám plnit vaše sny a přání.
 • Rak – v nové kariéře, nalezení životního cíle a uplatnění vlastních ambicí.
 • Lev – v objevování vyšší moudrosti – filozofie, práva i politiky. Budete objevovat nové kraje, osvojovat si nové poznatky a hodně cestovat.
 • Panna – v porozumění „vlastnímu chtění“, vyrovnávání se s osobní touhou po moci, velkých penězích a sexu. Štěstí by vás mělo provázet i při peněžních transakcích, úvěrech a hypotékách.
 • Váhy – v partnerství, v pochopení, kde jsou vaše osobní hranice a kde začíná prostor partnera. Můžete se vdát nebo oženit.
 • Štír – v obrovské regeneraci fyzických sil, v uzdravení duše i těla. Najdete štěstí i v obyčejných věcech života.
 • Střelec – v kreativní tvorbě, v činnostech, které budou dělat radost především vám samotným, a v plození dětí. Před vámi je období štěstí a radosti.
 • Kozoroh – v novém bydlení, v novém domově a možná i v nové rodině.
 • Vodnář – v komunikaci, v učení se nových věcí, v osvojování nových poznatků. Možná dojde i k usmíření s vašimi sourozenci nebo sousedy.
 • Ryby – ve vydělávání peněz, v pořizování movitého majetku a v užívání si slastí života.

Zimní slunovrat nás vrací ke světlu, Jupiter v Beranu nás k němu dovede

Zimní slunovrat letos sice nastane 21. prosince pozdě večer vstupem Slunce do znamení Kozoroha, tedy den před návratem Jupitera do znamení Berana, ale v astrologické řeči se navzájem tyto dvě nebeské události zajímavě doplňují. Zimní slunovrat je odpradávna oslavován jako návrat ke světlu, které vítězí nad tmou. Znamení Berana, do kterého se vrací planeta Jupiter, je symbolem touhy si vybojovat vlastní místo na slunci. Zvítězit nad vším, co nás brzdí, zbořit brány a zdi v nás i okolo nás. Spirálovitý tvar rohů Berana připojuje i myšlenku vývoje a posiluje hodnoty otevřenosti. Kozoroh nás obrací ke světlu a k jaru, Beran nás svojí energií k nim dovede.

Na charakteristiku znamení Berana se můžete podívat zde:

Zdroj: Autorský článek a najdise.cz/mesicni-pohyb-planet

Mohlo by vás ještě zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.