10 nejdůležitějších dnů v prosinci 2022. Prožijeme opět nejdelší i nejkouzelnější noci

Letošní prosinec je z astrologického hlediska měsíc plný možných zázraků. Prožijeme návrat planety štěstí Jupiter do znamení Berana a také láskyplné i kouzelné Vánoce. Letos by mohly být okořeněné i kouskem humoru a zábavy.

Neděle 4. prosince

V tento den zbytečně na sebe nenakládejte. Využijte čas druhé adventní neděle i k duchovním prožitkům, i kdyby to měla být jen procházka do chrámu přírody.

4. prosince mají svátek všechny Barbory a Barborky. Den, který máme spojený s řezáním třešňových větviček. Svátek jedné z křesťanských mučednic byl pro naše předky spojený s dívčí nevinností, věštbami, strašením a nadělováním.

  • Dříve si do vázy s vodou trhala větvičky svobodná děvčata, která pomýšlela na vdavky. Komu do Vánoc vykvetou, ten se v příštím roce vdá, tak praví stará pověra. Aby květům dívky pomohly, kladívkem narušily konce větviček a ratolesti tak mohly lépe přijímat vláhu.
  • V některých krajích dívky věšely na větvičky pentle se jmény chlapců. A podle větvičky, která vykvetla jako první, se údajně poznalo jméno vyvoleného.
  • Barborky dětem zkrátí čekání na Vánoce a ozdobí sváteční stůl. Jsou nejen krásné, ale jsou i příslibem nového jara. S dětmi můžete pozorovat ten malý zázrak, jak se každým dnem větvičky mění, a těšit se na jejich květy i vůni.

Čtvrtek 8. prosince

Nejkritičtější den celého prosince. Za prvé brzy ráno v 5:07 hod. proběhne úplněk v Blížencích, za druhé jeho vliv bude zesílen obtížnou T-kvadraturou, do které budou kromě Slunce a Měsíce zapojeny planety Merkur, Venuše, Mars a Neptun. Tento den po nás bude vyžadovat sebeovládání a naši zvýšenou pozornost. Zejména ráno by měla být ve střehu znamení Blíženců, Střelce, Ryb a Panny. Všichni bychom měli jednat uvážlivě a s respektem k druhým.

Ústředními tématy úplňku budou kariéra a seberealizace a také touha poznávat nové věci i lidi a učit se něčemu novému. Snažte se nepodléhat plačtivým náladám a sebelítosti. Udělejte si čas jen pro sebe, ale nezapomínejte ani komunikovat s ostatními. Jen pozor, ať někomu slovem neublížíte.

  • Zdraví: Chraňte si ruce, ramena, plíce a průdušky. Pozor na nachlazení, chřipku, těžkou manuální práci.
  • Zajímavostí pro všechny, kteří rádi pozorují oblohu, je, že Měsíc v úplňku zakryje planeta Mars.

Sobota 10. prosince

Dnes vstupuje planeta Venuše do znamení Kozoroha a přináší zejména do našich vztahů uklidnění a stabilitu. Lásku budeme brát vážně, naše city jsou solidní, spolehlivé a věrné.

Středa 14. prosince

Pro dnešek je důležité nepodlehnout svodům a mámení. Nic není tím, čím se zdá být. Nemáme jasno ani ve vlastních pocitech, natož v citech i jednání druhých. Bez problémů a skrupulí dokážeme hrát různé role, měnit kabáty, proměňovat se jako chameleoni. Všechny ovládá neupřímnost a nespolehlivost.

Sobota 17. prosince

Vtip, humor, schopnost originálních řešení nás v tento den vytáhnou z lecjaké šlamastyky. Správný nápad ve správnou chvíli. Naše myšlení je flexibilní, zvládáme několik činností najednou. Zatoužíme jednat bez omezení, svobodně a pokrokově. Vracet se do minulosti nebude chtít vůbec nikdo.

Úterý 20. prosince

V 15:33 hod. se dobroděj astrologického nebe planeta Jupiter vrací zpět do znamení Berana a začne držet palce všem ohnivcům zvěrokruhu a nadlehčovat osud vzdušným znamením. Zejména zrozenci znamení Berana by měli využít všech příležitostí, které jim Jupiter bude nabízet až do 16. května roku 2023. Znovu se jim vrátí touha bojovat o své vlastní štěstí, svá práva a své nezpochybnitelné místo na slunci. Znovu se ocitnou na startovní čáře, mohou zkusit své štěstí i v záležitostech, které považovali za prohrané.

Středa 21. prosince

Dnes pozdě večer vstupuje Slunce do znamení Kozoroha, které je ze všech znameních nejpraktičtější a nejpohotovější. Ocitnete-li se v nouzi, jen Kozoroh vám dokáže poskytnout doopravdy účinnou pomoc – praktickou radou či rychlým činem. Disciplína je jeho přirozeným kladem. Dobře zná cenu úspěchu, ví, že cesta ke štěstí je dlážděná potem a krví. A jenom on ji dokáže absolvovat bez ztráty kytičky. Kousek této energie propůjčí skoro na jeden měsíc nám všem.

Chcete si poslechnout zábavnou charakteristiku znamení Kozoroha?

Pátek 23. prosince

Před námi jsou vánoční svátky, které odstartuje poslední letošní novoluní v Kozorohu. Toto novoluní nás všechny nutí ukončit všechny resty z minula, myslet trochu víc na finance, vhodně si uložit úspory a zaměřit se na kariéru. Uzavřeme minulost a s čistým štítem začneme vyhlížet dny příští.

  • Zdraví: Buďte opatrní hlavně na kolena, klouby, páteř a páteřní svalstvo, kosti, šlachy a vazivo. Vhodné je pečovat o svou pleť.

Sobota 24. prosince

Krásný a veselý Štědrý den je před námi. Slunce, Luna, Merkur, Venuše a Pluto jsou v Kozorohu pod příznivým vlivem planety Neptun. Hvězdné nebe otevře svou náruč všem a vyslyší všechna vaše upřímná přání. Mohou se dít i zázraky. Díky vynikající intuici dokážeme nahlédnout do své budoucnosti.

  • Narození Ježíše Krista provázela Betlémská hvězda. O jaký úkaz se však přesně jednalo, není dodnes známo. Existuje řada teorií, kterými si astrologové minulosti i současnosti vysvětlují, co se vlastně tenkrát odehrálo.
  • Byla meteorem, kometou, nebo supernovou? Anebo šlo o sérii astronomických jevů, jakými jsou například konjunkce Jupitera se Saturnem nebo Venuší, ke kterým opakovaně došlo v letech sedm až dva před naším letopočtem, tedy blízko doby, kam klademe Ježíšovo narození? S vědeckou určitostí nelze potvrdit žádnou z teorií, co ale tvrdit můžeme je, že nebeské znamení známé jako Betlémská hvězda je symbolem zvěstujícím „zázračnou“ časovou změnu, která se ve velkém udála na počátku našeho letopočtu a v malém se opakuje každý rok právě v období Vánoc.

Sobota 31. prosince

Nikoho určitě není třeba v tento den upozorňovat, že přehánění a nepozornost obvykle nevedou k nejlepšímu vstupu do nového roku. Pokud vám dnes bude někdo vyznávat hlubokou a věčnou lásku, může to být i pravda, osudové kroky a rozhodnutí ale odložte až na zítřek.

  • Krásný, šťastný a klidný nový rok 2023. A věřme čínskému přísloví, které říká, že každý nový rok je lepší než ten starý.

Auru tohoto měsíce podle slavné kartářky Helen Stanku si můžete poslechnout zde:

V prosinci by vás ještě mohlo zajímat:

Zdroj: Autorský článek a najdise.cz

Sdílejte článek
Štítky úplněk měsíční horoskop novoluní Kozoroh astrologický kalendář Střelec prosinec 2022

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.