Astrostyl

29. listopadu 2022 05:55

Jiřina Köppelová

Průvodce péčí o pleť pro všechna znamení: V čem se skrývá tajemství vaší krásy?

Podrobný průvodce péčí o pleť podle horoskopu. Každé znamení má svůj tajný kosmetický trik pro krásu i problematickou partii, na kterou se musí v péči o svůj zevnějšek zaměřit. Které to jsou?

Beran

Beran je impulzivní a aktivní znamení, takže nikoho nepřekvapí, že ženy narozené v tomto znamení milují rychlé a snadné kosmetické triky a praktiky. Dávají přednost jednoduchému make-upu, ale péči o svoji pleť nezanedbávají. Moc dobře vědí, že krásná tvář začíná u dokonalé pleti, pouze její péči nechtějí věnovat moře svého času. Milují kosmetiku, po jejíž aplikaci vidí okamžité výsledky, takže rády používají různé rozjasňovací masky a pleťová séra.

 • Problematická partie: Beran vládne hlavě (každé znamení vládne rozdílným částem těla), a tak péči o pokožku hlavy a tváře věnuje zvýšenou pozornost. Jeho problematickou partií je čelo, které i kvůli výrazné beraní mimice může trpět zvýšenou tvorbou vrásek. Berani by mu tedy měli věnovat vyšší péči v podobě různých pleťových masek a používat vhodnou anti-aging kosmetiku.

Býk

Býkům vládne planeta krásy Venuše. Je tedy jasné, že ženy narozené v tomto znamení se budou umět krášlit a pečovat o sebe. Zlí jazykové dokonce tvrdí, že nedělají nic jiného. Faktem je, že tyto krasavice stráví mnoho svého volného času péčí o svůj zevnějšek v podobě různých regeneračních procedur a masáží. Rády nakupují nejnovější nezbytné kosmetické produkty, které samozřejmě nutně potřebují. Tyto ženy moc dobře znají i jedno velké tajemství – žádná žena není krásná, pokud se pořádně nevyspí. Jejich norma je alespoň 10 hodin spánku denně.

 • Problematická partie: Krk, dekolt, šíje – to jsou partie, kterým vládne znamení Býka a jeho představitelky jim také věnují náležitou péči. Vědí, že skutečný věk ženy se pozná podle krku a rukou, a tak nikdy nezapomínají na dokonalé odlíčení a čištění partií, které nekončí obličejem.

Blíženci

Blíženci říkají své ano každé novince, která se vyskytne na kosmetickém trhu. Musejí vše vyzkoušet, otestovat i ohodnotit. Má to jednu výhodu, ve svých zkrášlovacích procesech se nedrží režimu vytesaného do kamene. Vybírají si na přebohatém kosmetickém trhu produkty šité jim na míru, bez ohledu na jejich cenu. Volně se pohybují na škále mezi drahou obličejovou maskou i základní odličovací vodou.

 • Problematická partie: Blíženci jsou vzdušné znamení, a tak mnoho žen narozených v tomto znamení trpí suchou nebo citlivou pokožkou. Měly by používat kvalitní hydratační krémy, zvlhčující pleťové masky a séra. Také by měly chránit svoji pleť před sluníčkem.

Rak

Rak je citlivé znamení, které snadno podléhá stresu, a ten se projevuje na pleti žen narozených v Raku. Přitom právě tyto ženy jsou jedněmi z nejkrásnějších žen celého zvěrokruhu. Jaké eso skrývají v rukávu? Musíme vás zklamat, jejich největším trikem je krásná duše, ale přesto znají jedno kouzlo pro nevšední půvab. Svou péči o pleť ladí podle fází Měsíce – při novoluní používají jemné čisticí pleťové vody, při první čtvrti Měsíce obličejový váleček s vonným olejem, při úplňku nechávají pleť důkladně odpočinout od všech stresových faktorů a dopřávají si jemnou masáž obličeje. Během poslední čtvrti Měsíce provádějí hloubkové čištění pomocí kvalitních obličejových peelingů.

 • Problematická partie: Při stresu mohou tyto ženy trpět mastnou pletí a akné.

Lev

Péče o krásu u Lvů se samozřejmě liší od ostatních znameních zvěrokruhu. Ženy narozené ve znamení Lva jsou oslnivé, zářivé, rády jsou středem pozornosti a tomu samozřejmě musí odpovídat i péče o jejich zevnějšek. Zásadně zkoušejí to nejlepší a nejnovější, co kosmetický trh nabízí. Umějí nosit i výrazný make-up a dramatické líčení, zejména očí. A právě svým očím věnují svědomitou péči. Skvěle se vyznají v těch nejlepších přípravcích pro zpevnění očního okolí či redukci mimických vrásek. S kruhy a otoky pod očima pravé Lvice nikdy nepotkáte.

 • Problematická partie: Lvi jsou dětmi Slunce, a tak jsou choulostiví na škodlivé projevy slunečních paprsků. Pihy Lvicím obvykle sluší, horší je to už s různými pigmentovými skvrnami, proto by měly používat pleťové krémy s vysokými ochrannými faktory.

Panna

Když nastanou horší časy, všechny Panny čerpají svoji sílu a energii z přírody, a tak i ženy narozené v tomto zemském znamení jsou pravými přebornicemi ve znalostech o přírodní kosmetice. Obvykle jsou velmi hrdé na svůj přírodní, nebo chcete-li civilní zjev, na pleť, která září zdravím a svěžestí. Ženy Panny si až do velmi pozdního věku udrží mladistvý dívčí půvab, který jim ostatní znamení závidí. Jejich tajemství krásy je ale velmi jednoduché – o svou pleť se starají s denní nezbytnou rutinou. Moc dobře vědí, že odlíčení, hydratace a kvalitní denní a noční krém jsou základ. Jednou týdně si navíc rády dopřejí něco navíc v podobě pleťové masky nejlépe na přírodní bázi.

 • Problematická partie: Panny jsou alergici, jejich úzkostné stavy a různé neurózy se promítají i do kondice pleti. Proto Panny tak přepečlivě vybírají mezi kvalitními kosmetickými produkty pro citlivou pleť.

Váhy

Druhým nejrafinovanějším znamením zvěrokruhu po Býku jsou Váhy. Také jim vládne planeta krásy a lásky Venuše a také ženy narozené pod jejím vlivem se péči o svoji krásu věnují nadstandardně. Ženy Váhy milují luxus a růže. Růžové okvětní plátky, růžové oleje, pleťové krémy a séra patří mezi jejich oblíbené kosmetické produkty a pomůcky. A pokud nejsou z růží, tak alespoň musejí mít růžovou barvu. Nedivte se, jejich archetypem je podle tradiční astrologie Šípková Růženka. Ženy narozené v tomto znamení mají zálibu v kosmetice s razítkem – v produktech certifikovaných dermatology, doporučovaných vizážisty či influencery.

 • Problematická partie: Se netýká jejich obličeje. Ženy Váhy mají totiž sklony k mírné nadváze, k silnějším stehnům a většímu zadečku, takže velmi často trpí celulitidou. Ve svém kosmetickém kufříku mají vždy nějaký masážní nebo anticelulitidní přípravek.

Štír

Štír je znamením proměny, velké transformace. I ženy narozené v tomto znamení jsou schopné se měnit podle potřeby. Pravidelně podstupují velkou očistu těla i duše, jejich aura musí zářit tou nejjasnější barvou. Věří, že čistá duše je vidět, a mají samozřejmě pravdu, ale i ony používají velmi rafinované triky pro svou výjimečnou přitažlivost. Mezi ně patří různé peelingové kúry, čisticí oleje, detoxy a aktivní séra, které z gruntu vyživují a proměňují pokožku celého těla. Jako hadi se svlékají z vlastní kůže. Kosmetické náčiní mívají ve vzorném pořádku. Tyto ženy dobře vědí, že udržovaný zevnějšek je základ úspěchu jak v lásce, tak v kariéře.

 • Problematická partie: Ženy narozené ve Štíru mívají občas sklon k akné, často za to mohou bouřlivé hormonální výkyvy, které je provázejí po celý život.

Střelec

Na Střelcích není nic konvenčního a konvenční nebude ani jejich péče o zevnějšek. Jsou netrpěliví, nemají chuť se zdržovat, a tak investují do produktů s inovativními složkami a vysokou účinností. A jako praví ohnivci zvěrokruhu se zaměřují zejména na hydrataci své pokožky v podobě různých intenzivních hydratačních krémů a masek. Za největší hit ovšem považují výrobky typu dva či více v jednom, ty skutečně dle jejich soudu šetří čas.

 • Problematická partie: Střelci se rádi pohybují na čerstvém vzduchu, rádi cestují i do exotických krajin. Jejich pleť může trpět nadměrným slunečním zářením nebo vysoušením, zejména jejich rty. Balzám na rty nechybí v žádném kosmetickém kufříku pravého Střelce.

Kozoroh

Konzervativní, neústupný, milující kvalitu – to je pravý Kozoroh. Pravidelná péče a kvalitní produkty jsou jeho kosmetických desaterem. Ženy narozené v Kozorohu jsou velmi atraktivní, jen jejich půvab a krása není zrovna prvoplánová, cesta k ní vede přes jejich duši a hlavně srdce. Když se žena Kozoroh zamiluje, není na světě krásnější bytosti. Zajímavé je, že tyto ženy v mládí často působí starším dojmem, tento trend se obrací ve středním věku, kdy začnou opticky mládnout.

 • Problematická partie: Kozorozi mívají bledou, jemnou a suchou pleť, která mívá sklony k tvorbě vrásek. Kvalitní anti-aging kosmetika je v jejich denní péči o pleť zásadní.

Vodnář

Vodnáři mívají světlejší pleť i vlasy. V jejich výrazu je vždy něco andělského. Podle tváře anděla je i poznáte, žena narozená ve znamení Vodnáře opravdu připomíná nebeské stvoření jemných rysů a hedvábné alabastrově bílé pleti. Péči o ni se ale Vodnářky zas tak nevěnují, mají důležitější pozemské úkoly. Ale jejich hloubavá mysl a zvídavost se projevuje v zájmu o novinky v kosmetických přípravcích. Rády studují jejich složení a na sobě experimentují s jejich účinky.

 • Problematická partie: Na pleti Vodnářů je občas zřejmý negativní vliv životního prostředí. Měli by ji chránit, pravidelně vitalizovat a osvěžovat kvalitními regeneračními kosmetickými prostředky. K tomuto účelu skvěle poslouží různé pleťové masky.

Ryby

Ryby jsou citlivky, ale krásné citlivky. Ženy narozené v tomto znamení jsou obvykle velmi půvabné. Zdobí je jakési křehké kouzlo přitažlivosti. Rády se pohybují ve snovém světě, ve kterém zapomínají na tíhu reálného života i na jeho strasti, rády se i ve vzácných chvílích volna hýčkají a pečují o sebe. Dopřávají si příjemně teplé koupele s přísadami různých vonných olejů, solí i bylin, které pečují o jejich měkkou pokožku celého těla. Rády si také dopřejí jemný peeling.

 • Problematická partie: Jsou chodidla. Řekli byste možná, jak nohy mohou souviset s krásou, ale u Ryb souvisejí. Pokud mohou Rybky plout prostorem lehce a bez bolesti, jejich tvář zdobí vnitřní jas, kterým všechny vábí a přitahují jako bájné Sirény.

Podobné články můžete najít také ve speciálu AstroStyl

Mohlo by vás ještě zajímat:

Zdroj: Autorský článek a shape.com

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.