Prima maminka

23. května 2020 08:30

Anna Kopečková

Žena si předělala starý autobus na pojízdný dům. Budete jí závidět!

Místo aby hledala svůj vysněný domov, rozhodla se, že si ho vytvoří sama. A úplně jinak, než to dělají ostatní.

Jessie Lipskin vyrůstala ve velkoměstě a snila o domově, který si jednou pořídí. Při brouzdání po internetu narazila na starý autobus z roku 1966, který byl na prodej. Stejný model jako ten, který řídil Keanu Reeves ve filmu Nebezpečná rychlost. Byla to láska na první pohled a Jessie pak další tři roky strávila jeho předěláváním na dům na kolech. Nebylo to vždy lehké, ale výsledek je opravdu nádherný a odráží veškeré úsilí, které Jessie přestavbě věnovala.

Jak sama říká, její netradiční dům byl inspirován snahou o ekologický životní styl. Po vystudování vysoké školy žila Jessie v New Yorku a všimla si, kolik lidé stráví času tím, že nakupují věci, ztrácejí je a pak je zase hledají. „Z mého pohledu se většina těch věcí zdála být úplně zbytečná, nadbytečná,“ říká Jessie.

„Prvním impulsem, který mě nasměroval k tomu, abych se vydala cestou trvale udržitelného rozvoje, byl dokumentární film Architekt odpadu (Garbage Warrior, pozn. red.),“ pokračuje Jessie. Film je portrétem amerického architekta Michaela Reynoldse, který se proslavil stavbami z odpadů, například ze starých pneumatik, plechovek od piva nebo skleněných lahví. „To se mi opravdu líbilo a začala jsem se zajímat o vše, co s tímto tématem souviselo. A dům na kolech se zdál být jako perfektní řešení. Můžete v něm snadno prozkoumat nová místa a přitom si dál žít životem, na který jste zvyklí,“ říká Jessie.

Nejtěžší prý bylo najít ty správné lidi, kteří by Jessie s přestavbou jejího autobusu pomohli. Ráda vyrábím různé věci, ale samozřejmě nemám žádné zkušenosti s truhlařinou, elektroinstalací nebo instalatérstvím, které jsem potřebovala. Velkou výzvou bylo i to, že všechny práce byly trochu odlišné od těch, které se dělají na domech pevně stojících na zemi. „Neustále jsem musela počítat s tím, že se celý můj dům bude hýbat, že má nepravidelný tvar, okna jsou šikmá, bylo nutné přesně vypočítat všechny úhly. To vše zabralo hodně času," vysvětluje Jessie.

Život jde dál

I když to nebylo lehké, Jessie to nevzdala. Její vysněný domov stál celkem 70 000 dolarů. Žije v něm od ledna a i když si to neskutečně užívá, rozhodla se teď svůj dům na kolech prodat. „Zjistila jsem, že je pro mě moc velký. Pracuji na dálku a cestuji po celém světě, což si chci naplno užívat. A pak se chci vrátit do malého útulného domova. Myslím, že mi bude úplně stačit dodávka nebo přívěs.“ Možná se tedy dočkáme za pár let další úspěšné přestavby v trochu menším měřítku.

A co všechno v domě na kolech je?

  • K dispozici jsou dvě ložnice a jedna velká vana. Pohodlně se tu vyspí čtyři dospělí lidé.
  • Všude je podlaha z tvrdého dřeva.
  • Oblečení a další věci lze ukládat do tří prostorných šaten.
  • LED osvětlení se stmívači vytváří příjemnou a klidnou atmosféru.
  • Kuchyně se může pochlubit velkým dřezem, spoustou odkládacích prostor, troubou a varnou deskou. Je tu i pračka se sušičkou a ohřívač vody.
  • Příjemné klima zajišťují dvě klimatizační jednotky.

Podívejte se, jak se původně nevzhledný autobus proměnil do krásy:

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 9. 2023

Vaše inspirace a představivost dnes stoupá, Berani. Možná se budete chtít pustit do nějakého uměleckého projektu. Výsledek by vás mohl příjemně překvapit. Vaše intuice je také na vysoké úrovni a vaše porozumění lidem kolem vás se výrazně zvýší. Nebojte se jednat na základě instinktu. Toto je jeden z těch dnů, kdy by měl zvítězit nad racionalitou a logikou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.