zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Žena si předělala starý autobus na pojízdný dům. Budete jí závidět!

Žena si předělala autobus na dům na kolech
Autor: thebustinyhome/Instagram Žena si předělala autobus na dům na kolech
Anna Kopečková , Vydáno: 23.05.2020
Místo aby hledala svůj vysněný domov, rozhodla se, že si ho vytvoří sama. A úplně jinak, než to dělají ostatní.

reklama

Jessie Lipskin vyrůstala ve velkoměstě a snila o domově, který si jednou pořídí. Při brouzdání po internetu narazila na starý autobus z roku 1966, který byl na prodej. Stejný model jako ten, který řídil Keanu Reeves ve filmu Nebezpečná rychlost. Byla to láska na první pohled a Jessie pak další tři roky strávila jeho předěláváním na dům na kolech. Nebylo to vždy lehké, ale výsledek je opravdu nádherný a odráží veškeré úsilí, které Jessie přestavbě věnovala.

Jak sama říká, její netradiční dům byl inspirován snahou o ekologický životní styl. Po vystudování vysoké školy žila Jessie v New Yorku a všimla si, kolik lidé stráví času tím, že nakupují věci, ztrácejí je a pak je zase hledají. „Z mého pohledu se většina těch věcí zdála být úplně zbytečná, nadbytečná,“ říká Jessie.

„Prvním impulsem, který mě nasměroval k tomu, abych se vydala cestou trvale udržitelného rozvoje, byl dokumentární film Architekt odpadu (Garbage Warrior, pozn. red.),“ pokračuje Jessie. Film je portrétem amerického architekta Michaela Reynoldse, který se proslavil stavbami z odpadů, například ze starých pneumatik, plechovek od piva nebo skleněných lahví. „To se mi opravdu líbilo a začala jsem se zajímat o vše, co s tímto tématem souviselo. A dům na kolech se zdál být jako perfektní řešení. Můžete v něm snadno prozkoumat nová místa a přitom si dál žít životem, na který jste zvyklí,“ říká Jessie.

Nejtěžší prý bylo najít ty správné lidi, kteří by Jessie s přestavbou jejího autobusu pomohli. Ráda vyrábím různé věci, ale samozřejmě nemám žádné zkušenosti s truhlařinou, elektroinstalací nebo instalatérstvím, které jsem potřebovala. Velkou výzvou bylo i to, že všechny práce byly trochu odlišné od těch, které se dělají na domech pevně stojících na zemi. „Neustále jsem musela počítat s tím, že se celý můj dům bude hýbat, že má nepravidelný tvar, okna jsou šikmá, bylo nutné přesně vypočítat všechny úhly. To vše zabralo hodně času," vysvětluje Jessie.

Život jde dál

I když to nebylo lehké, Jessie to nevzdala. Její vysněný domov stál celkem 70 000 dolarů. Žije v něm od ledna a i když si to neskutečně užívá, rozhodla se teď svůj dům na kolech prodat. „Zjistila jsem, že je pro mě moc velký. Pracuji na dálku a cestuji po celém světě, což si chci naplno užívat. A pak se chci vrátit do malého útulného domova. Myslím, že mi bude úplně stačit dodávka nebo přívěs.“ Možná se tedy dočkáme za pár let další úspěšné přestavby v trochu menším měřítku. 

A co všechno v domě na kolech je? 

  • K dispozici jsou dvě ložnice a jedna velká vana. Pohodlně se tu vyspí čtyři dospělí lidé. 
  • Všude je podlaha z tvrdého dřeva.
  • Oblečení a další věci lze ukládat do tří prostorných šaten.
  • LED osvětlení se stmívači vytváří příjemnou a klidnou atmosféru.
  • Kuchyně se může pochlubit velkým dřezem, spoustou odkládacích prostor, troubou a varnou deskou. Je tu i pračka se sušičkou a ohřívač vody.
  • Příjemné klima zajišťují dvě klimatizační jednotky.

Podívejte se, jak se původně nevzhledný autobus proměnil do krásy:

 

Mohlo by vás taky zajímat:

 

Chcete žít víc ekologicky? Poradíme vám, jak na to!

Chcete žít víc ekologicky? Poradíme vám, jak na to!

10 osvědčených triků lidí, kteří mají doma pořád uklizeno

Máme pro vás seznam nenápadných, zato velmi účinných kroků, díky nimž budete mít doma pořádek okamžitě a každý den. I v případě, že je na cestě nečekaná návštěva. Stačí vám 25 minut denně.

TRIK PRVNÍ: 2 minuty v předsíni

uklízecí triky 1

Stále udržujte uklizený vstup do příbytku. Svršky a doplňky, které zrovna nenosíte, vraťte do skříně, strčte do pračky, uložte na polici, ať máte volný věšák či lavici. Obuv zavřete do botníku. Případně smeťte na lopatku kamínky, písek, prach, ať je neroznesete až do ložnice.

Hubnutí začněte úklidem

Nepořádek v kuchyni způsobuje nadváhu

reklama

Související témata: bydlení , karavan , byt , DIY , zařízení domu , pojízdný dům , dům na kolech , interiéry , příběhy , přístavba

reklama

Přečtěte si také

reklama