Celebrity

12. října 2021 20:05

Gabriela Kolinová

Jiří Suchý po kolapsu poslal fanouškům vzkaz. Asistentka: Může za to únava z narozenin

Herec a principál divadla Semafor Jiří Suchý v neděli odpoledne zkolaboval. A to přímo v jeho domovském divadle. Udělalo se mu nevolno během představení. Teď už je umělec, který nedávno oslavil devadesáté narozeniny, v domácím léčení a je mu mnohem lépe. Na sociální sítě poslal fanouškům vzkaz. A promluvila i jeho osobní asistentka. Podle ní za všechno může únava.

Jiřího Suchého převezla záchranná služba z divadelního představení do pražské Ústřední vojenské nemocnice. Podle mluvčí záchranářů byl při vědomí.

Suchý měl ve svém divadle premiéru nového filmu, kde před fanoušky zpíval. Posléze se mu mělo udělat nevolno. „To bylo promítání jeho filmu, který jsme natočili v době koronaviru, je to takový amatérský film. Já jsem držela kameru a on si tam vyprávěl věci o svém životě ve vztahu k vojně,“ vysvětlila jeho asistentka Irena Zlámalová v pořadu Showtime.

Film měl mít dle jejích slov premiéru v Semfarou v neděli ve tři hodiny a Jiří Suchý tam měl s Jitkou Molavcovou vystoupit s několika písničkami na vojenské téma. Bohužel, dopadlo to jinak. „Panu Suchému se tam udělalo nevolno z únavy a dehytratace, takže jsme pro jistotu zavolali sanitku. V nemocnici mu udělali mu všechna možná vyšetření, krev a EKG,“ dodala Zlámalová.

Oslava devadesátin Jiřího Suchého byla náročná

Naštěstí se ukázalo, že nejde o nic vážného, a ještě v neděli byla legenda českého divadla z Ústřední vojenské nemocnice propuštěna. Podle Ireny Zlámalové je na tom dobře, odpočívá. „Byla to taková indispozice z únavy, protože ty jeho narozeniny byly opravdu šílený. A mám vyřídit, že občas se mu to děje, a kdyby se mu to nedělo, tak by bylo něco špatně,“ vysvětlila. „On doufá, že už bude čilý a já doufám, že ještě bude odpočívat,“ dodala se smíchem.

V úterý dokonce Jiří Suchý poslal fanouškům vzkaz, že je v pořádku. „Jsem zdráv. A ještě něco: Kdybych neměl jednou či dvakrát do roka svůj oblíbený minikolaps, měl bych pocit, že se se mnou něco děje. Děkuju za vaše zbytečné starosti o mou osobu a mějte se skvěle!“ napsal na Facebook. Principál divadla Semafor, který v 60. letech tvořil jednu z nejpopulárnějších dvojic historie českého divadelnictví s Jiřím Šlitrem, byl několik dní v nemocnici i loni v březnu kvůli kolapsu z vyčerpání. Suchý tehdy zrušil několik představení. Jestli se i nedělní příhoda podepíše na divadlením programu, zatím jasné není.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.