Celebrity

26. října 2021 06:05

Anna Kopečková

Pavel Trávníček: S nálepkou krásného prince se musel potýkat hlavně v soukromí

Už od mládí byl Pavel Trávníček pro všechny krásným princem z pohádky Tři oříšky pro Popelku a s takovou nálepkou se nežije úplně lehce. Citelně to poznal hlavně v soukromém životě.

Před „zaškatulkováním“ ho kdysi varoval i legendární Vladimír Ráž, kterému se stalo díky roli krále Miroslava v pohádce Pyšná princezna to samé. „Jednou mi řekl: ‚Jakmile natočíš prince a povede se to, pak už můžeš točit a hrát, co chceš, zůstaneš celý život princem jako já‘,“ svěřil se Pavel Trávníček v pořadu Interview ČT24. Jeho nálepku prince si ovšem pochvaloval Jiří Krampol, když ho jako jednoho z prvních hostů pozval do legendárního pořadu Nikdo není dokonalý. Byl pro něj totiž zárukou úspěchu. „Řekl jsem si, obsadim prince a bude úspěch. Byl,“ řekl s úsměvem v rozhovoru pro Prima Ženy Jiří Krampol.

Pavel Trávníček si sice zahrál prince i v mnoha dalších pohádkách, ztvárnil ale i desítky dalších rolí v nejrůznějších televizních a divadelních inscenacích. Velké filmové role ho ale míjely a těm seriálovým se vyhýbal, i když pár si jich nakonec střihl. Působil také jako umělecký šéf Hudebního divadla v Karlíně, založil vlastní uměleckou agenturu Marcus, v roce 1998 soukromé divadlo Skelet, které přejmenoval na Theatre Illusion Biograf a později na Divadlo Pavla Trávníčka. Diváci televize Prima si ho možná pamatují jako průvodce soutěží amatérských zpěváků Caruso show. A ačkoli mu hlas, kterým kdysi promlouval k Popelce Libušce Šafránkové, propůjčil Petr Svojtka, protože Trávníček měl v té době silný moravský přízvuk, postupně se vypracoval a stal se jedním nejobsazovanějších dabingových herců. Dlouhé roky na nás jeho hlasem promlouvá například Alain Delon, John Travolta, Mel Gibson nebo Alan Alda v kultovním seriálu M*A*S*H.

Před rokem mu prezident Miloš Zeman udělil medaili Za zásluhy, kterou měl převzít letos 28. října. I když by to byl krásný dárek k 71. narozeninám, které má herec 26. října, bude si na něj muset vzhledem ke zrušenému slavnostnímu ceremoniálu ještě počkat. Otázkou zůstává, zda počká ještě i s odchodem do hereckého důchodu. Jak totiž oznámil letos v červnu po pohřbu Libuše Šafránkové, rád by po převzetí vyznamenání ukončil kariéru a zavřel i své soukromé divadlo. „To vyznamenání si převezmu a jednou provždy toho nechám. Ať hrají mladší. Tak to mám promyšlené. Budu se věnovat zahradě, relaxovat a dívat se na pěkné filmy,“ uvedl herec v podcastu Frekvence 1.

Simona Stašová chtěla za muže prince

Díky nálepce krásného prince měl Trávníček u mnoha žen srdce i náruč otevřené dokořán a nebál se toho využít. Jenže život není pohádka a jen ve filmu princové nestárnou. Jeho partnerky to tak s ním neměly vůbec lehké. Jako první na to doplatila jeho první žena, studentská láska Simona Stašová. „Já si vzala prince, ale ono se s princi hrozně blbě žije. Já chtěla žít v pohádce a to se nedá," okomentovala tehdy herečka pro Aha! Jejich manželství vydrželo jen pět let. A ačkoli Simona Stašová neuvedla, proč se rozešli, říkalo se, že důvodem byla Trávníčkova řekněme temperamentnější povaha, která se naplno projevila ve chvílích, kdy se napil alkoholu. On sám později přiznal, že to bylo nejspíš jeho vinou.

Dramatický život s milenkami

Jeho druhou vyvolenou se stala baletka Eva Štefková, s níž má syna Adama. Ani tentokrát jim manželské štěstí dlouho nevydrželo a naplno se projevila hercova přelétavost a už také krize středního věku. Zamiloval se do herečky a dabérky Heleny Dytrtové, s níž má druhého syna Pavla. Vztah se po pěti letech rozpadl. Trávníček během něj navíc udržoval milostný vztah s herečkou Olgou Želenskou, která stála i u zrodu jeho divadla Skelet. Ani jedna z žen na toto období, v němž nebyla nouze o dramatické momenty, nevzpomíná příliš ráda. Helena Dytrtová se netajila tím, že byl Trávníček násilnický typ a po rozchodu ji vystěhoval i s dětmi z bytu. Olgu chtěl prý zase při jedné z dramatických hádek vyhodit z okna. Helena Dytrtová dokonce synovi Pavlovi do jeho 12 let tajila, kdo je jeho skutečný otec. Malý Pavel si svého biologického otce nakonec našel sám a geny nezapře. Jednak ty herecké – už jako pětiletý chlapec se proslavil díky hlavní roli v reklamě na kečup, nyní se věnuje herectví a hlavně dabingu. A po otci zdědil i hezkou vizáž, v roce 2018 se dokonce probojoval do finále soutěže Muž roku.

Svým dvěma ženám dopřál pohádkové svatby

Vraťme se ale zpět k hercovým ženám. Třetí manželství s provozní divadla Skelet, o 26 let mladší Lucií Vrbovou bylo spíš jen marným hercovým voláním po ztraceném mládí. Odstartovalo sice pohádkovou svatbou v hotelu Sen v Senohrabech, která bývalého prince stála téměř milion korun, manželské štěstí jim ale vydrželo jen půl roku.

I Trávníčkova současná manželka Monika v něm vidí svého prince, o kterém snila už od dětství, tentokrát už to ale vypadá, že se její princ konečně usadil. Poznali se během moderování pěvecké soutěže, kde jako 17letá účinkovala. Vzali se v roce 2015 po jedenáctileté známosti a i své poslední ženě dopřál pohádkovou svatbu, tentokrát v Letohrádku sv. Vojtěcha v Počátkách. Spojuje je nejen láska k hudbě a herectví, ale hlavně vymodlený syn Maxmilián, který se narodil rok po svatbě. Ani toto manželství není bez mráčku. Od začátku roku prochází krizí a můžeme jen hádat, co jsou jen spekulace a výmysly a co se v domácnosti pohádkového prince skutečně odehrává.

Jisté ale je, že Pavel Trávníček má svá nejbouřlivější léta za sebou a hodně ho změnila v roce 2014 i vážná nemoc a nezbytná operace, kvůli kterým se bál o svůj život. A zdá se, že Monika je připravena o svého prince bojovat. „Žádné manželství není (jen) procházkou s kytkou v ruce. O dobré manželství je třeba pečovat a bojovat za něj v i v potu tváře a se slzami v očích. Uprostřed všech starostí lze totiž snadno zapomenout, že láska má svůj vlastní život. S manželstvím je to jako s vínem: dobré víno vznikne jedině tehdy, když jsou hrozny vystaveny slunci i dešti,“ napsala Monika v den 6. výročí svatby na Instagramu.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.