Celebrity

25. března 2022 13:00

David Laštovka

Tajemství herce Dočolomanského: Rodinu opustil kvůli muži. Co mu před smrtí odkázal?

Zdálo se, že Michal Dočolomanský žije šťastný rodinný život. S manželkou Martou, s níž se poznal už během studií na vysoké škole, měl dvě děti – syna Michala a dceru Martu – a vše navenek vypadalo skoro až idylicky. Herec, který měl fanynky od Aše až po Košice, však prožíval obrovská muka. Ve skutečnosti ho totiž přitahovali muži.  

Když se po dvaceti letech s Martou rozvedli, byl to šok nejen pro jeho fanoušky, ale také pro kolegy. Nic nenasvědčovalo tomu, že by mezi sebou měli nějakou krizi. Pravda vyšla najevo až o několik let později. Dočolomanský manželku opustil kvůli tomu, že měl rád muže.

S oznámením dlouho otálel. Bál se, jak by to přijali jeho nejbližší, kolegové i široká veřejnost. Raději se vnitřně užíral a trápil. Až po revoluci, když homosexualita přestala být tabu a jejich děti byly velké, odvážil se manželce všechno říct. Zpráva to pro ni byla zdrcující, ale nakonec ho dokázala pochopit. I proto rozvod probíhal klidně, bez tahanic a praní špinavého prádla na veřejnosti. Nikdo tak neměl ponětí o tom, co se stalo. Oba zachovali dekorum. Až když Michal Dočolomanský v roce 2008 ve věku 66 let zemřel na rakovinu plic, tajemství bylo vyzrazeno. A to díky jeho dlouholetému kolegovi Oldo Hlaváčkovi, který s ním sdílel jednu divadelní šatnu a ve své knize uvedl vše na pravou míru.

Přestaly se mu líbit ženy

„Potřeboval jsem od něj půjčit vrtačku. Míša měl představení, a tak mi řekl, abych si pro ni k němu domů skočil, než dohraje. Když jsem zazvonil, otevřel mi náš společný přítel – velmi populární zpěvák, o kterém se vědělo, že je jinak orientovaný. Ptal jsem se ho, co tam dělá, a on mi odpověděl, že čeká na Míšu s večeří. Marta tam nebyla,“ popsal Oldo. Jakmile se to Dočolomanský dozvěděl, na čas se ztratil, vypnul si telefon a s nikým nechtěl mluvit. „Nevím, co se stalo, ale zřejmě u Míši nastal určitý zlom a vpadl do toho, ani nevěděl jak. Pak jsem zažil to, že měl jednou položenou hlavu na mém rameni a plakali jsme oba nad jeho neštěstím, že se mu přestaly líbit ženy,“ dodal.

Dočolomanský posledních deset let svého života strávil s mladým televizním technikem Alexandrem Godem. Byl do něj tak zamilovaný, že před smrtí svůj luxusní dvoupokojový byt v centru Bratislavy nepřepsal na své děti, ale na něj. „Když mu bylo nejhůře, poznal, kdo jaký je. Jeho kluk a holka o něj nejevili moc velký zájem, zato Saša byl u jeho nemocničního lůžka ve dne v noci. Proto se takto rozhodl. Navíc chtěl svou lásku zabezpečit,“ prozradil hercův dlouholetý kolega. Milenec se však po jeho skonu dostal do finančních problémů a podle informací týdeníku Plus 7 dní mu nezbývalo nic jiného než byt prodat. Inkasovat za něj měl v přepočtu 6,5 milionu korun.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.