Celebrity

28. září 2021 06:07

Anna Kopečková

Vilma Cibulková o duševním zdraví: I za nepravidelnou stolicí může být bolavá duše

Vilma Cibulková pravidelně podporuje festival Mezi ploty, který v příštím roce bude slavit už 30 let. Letošní ročník řeší téma duševního zdraví, které herečce rozhodně není cizí. Jak o něj sama pečuje?

Podle Vilmy Cibulkové je důležité témata jako duševní zdraví, která stále zůstávají ve společnosti tabu, prolamovat. „Pro mnoho lidí je duševní zdraví neustále obestřeno jakýmsi pokrytectvím a nedůvěrou. Přitom důvěra je při léčbě naší duše jedna z nejpodstatnějších věcí,“ prozradila herečka ve vysílání pořadu Showtime. Sama si prý celý život uvědomuje, že fyzické a duševní zdraví spolu velmi úzce souvisí. „Věci jako zlomená noha nebo nepravidelná stolice – i za těmito neduhy stojí bolavá duše,“ vysvětlila.

Každodenní ranní rituál

I proto jí zvedání činek v posilovně nic neříká a raději se věnuje aktivitám, které podporují současně ducha i tělo. „Začínám už asi 40 let ráno ledovou sprchou a spoustu let cvičím pět tibeťanů. A když bych už měla tendenci se vymlouvat, že nemám čas, tak si raději přivstanu,“ popsala herečka v pořadu Showtime svůj každodenní rituál. Studená sprcha posiluje imunitu, pomáhá vyplavování toxinů z těla a v neposlední řadě udržuje pružnější pokožku a zabraňuje celulitidě. Cvičení tibetských mnichů má zase člověku zajistit věčné mládí, pružné a zdravé tělo i prodloužit život.

Femme fatale se smůlou na muže

Vilmu Cibulkovou považují mnozí diváci za femme fatale. Pravdou je, že svýma zelenýma očima dokázala pobláznit desítky mužů. Na partnery ale bohužel štěstí neměla. Velkou ránu v jejím srdci zanechal o 41 let starší herec a režisér Miroslav Macháček. Neskutečně ji přitahoval, ale také ji zatáhl do svého velkého koníčku – alkoholu. Ani manželství s hercem Miroslavem Etzlerem nevyšlo, ačkoli spolu několik let tvořili velmi spokojený pár.

Přestože ji život nešetřil, vypadá herečka spokojeně a se stárnutím je smířená. „Myslím si, že jsem taková dáma v zaslouženém věku. Jsem ráda, že je můj příběh vepsaný i do toho obličeje a nerada bych na tom něco měnila. S každou přicházející vráskou si říkám, že je to taková krásná mapa jednoho pěkného života,“ říká herečka, které je prý dobře i v montérkách, v nichž v době covidových restrikcí trávila poměrně dost času. Když nemohla hrát v divadle, volný čas trávila ve své dílně a ateliéru, kde se věnovala návrhům jevištního nábytku. „Na začátku si vždy nakreslím návrh. Někdy si s výrobkem nechám pomoci, ale vždy mu dodám závěrečný design,“ vysvětlila.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.