zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Vilma Cibulková o duševním zdraví: I za nepravidelnou stolicí může být bolavá duše

Vilma Cibulková podporuje Mezi Ploty
Vilma Cibulková podporuje Mezi Ploty
Anna Kopečková , Vydáno: 28.09.2021
Vilma Cibulková pravidelně podporuje festival Mezi ploty, který v příštím roce bude slavit už 30 let. Letošní ročník řeší téma duševního zdraví, které herečce rozhodně není cizí. Jak o něj sama pečuje?

reklama

Podle Vilmy Cibulkové je důležité témata jako duševní zdraví, která stále zůstávají ve společnosti tabu, prolamovat. „Pro mnoho lidí je duševní zdraví neustále obestřeno jakýmsi pokrytectvím a nedůvěrou. Přitom důvěra je při léčbě naší duše jedna z nejpodstatnějších věcí,“ prozradila herečka ve vysílání pořadu Showtime. Sama si prý celý život uvědomuje, že fyzické a duševní zdraví spolu velmi úzce souvisí. „Věci jako zlomená noha nebo nepravidelná stolice – i za těmito neduhy stojí bolavá duše,“ vysvětlila.

Každodenní ranní rituál

I proto jí zvedání činek v posilovně nic neříká a raději se věnuje aktivitám, které podporují současně ducha i tělo. „Začínám už asi 40 let ráno ledovou sprchou a spoustu let cvičím pět tibeťanů. A když bych už měla tendenci se vymlouvat, že nemám čas, tak si raději přivstanu,“ popsala herečka v pořadu Showtime svůj každodenní rituál. Studená sprcha posiluje imunitu, pomáhá vyplavování toxinů z těla a v neposlední řadě udržuje pružnější pokožku a zabraňuje celulitidě. Cvičení tibetských mnichů má zase člověku zajistit věčné mládí, pružné a zdravé tělo i prodloužit život. 

Její velkou neřestí jsou cigarety.
Autor: profimedia Její velkou neřestí jsou cigarety.

Femme fatale se smůlou na muže

Vilmu Cibulkovou považují mnozí diváci za femme fatale. Pravdou je, že svýma zelenýma očima dokázala pobláznit desítky mužů. Na partnery ale bohužel štěstí neměla. Velkou ránu v jejím srdci zanechal o 41 let starší herec a režisér Miroslav Macháček. Neskutečně ji přitahoval, ale také ji zatáhl do svého velkého koníčku – alkoholu. Ani manželství s hercem Miroslavem Etzlerem nevyšlo, ačkoli spolu několik let tvořili velmi spokojený pár.

S Miroslavem Etzlerem byli manželé 10 let. Vztah skončil nevěrou.
Autor: profimedia S Miroslavem Etzlerem byli manželé 10 let. Vztah skončil nevěrou.

Přestože ji život nešetřil, vypadá herečka spokojeně a se stárnutím je smířená. „Myslím si, že jsem taková dáma v zaslouženém věku. Jsem ráda, že je můj příběh vepsaný i do toho obličeje a nerada bych na tom něco měnila. S každou přicházející vráskou si říkám, že je to taková krásná mapa jednoho pěkného života,“ říká herečka, které je prý dobře i v montérkách, v nichž v době covidových restrikcí trávila poměrně dost času. Když nemohla hrát v divadle, volný čas trávila ve své dílně a ateliéru, kde se věnovala návrhům jevištního nábytku. „Na začátku si vždy nakreslím návrh. Někdy si s výrobkem nechám pomoci, ale vždy mu dodám závěrečný design,“ vysvětlila.

Zuzana Bydžovská oslaví v říjnu šedesát let.

Zuzana Bydžovská: Etzlerovi nevěru s kolegyní dodnes neodpustila. Nenávist trvá!

David Koller, Miroslav Etzler a Petr Janda.

Den otců: Tihle měli dítě po padesátce. Kdo si rodičovství užívá a komu dává zabrat?

 

Luděk Sobota

Luděk Sobota bojoval s alkoholem a depresemi. Viděl svoji smrt: Bylo to morbidní

reklama

Související témata: Vilma Cibulková , Mezi ploty , duševní zdraví , alkohol , Miroslav Etzler , Miroslav Macháček , pět tibeťanů

reklama

Přečtěte si také

reklama