Celebrity

3. srpna 2022 06:00

David Laštovka

Vítězslav Jandák má nemanželského syna se slavnou herečkou. Proč se spolu nebaví?

Herec a bývalý politik Vítězslav Jandák, který slaví 75. narozeniny, měl pro krásné ženy odjakživa slabost. Zamlada dokonce zlomil srdce půvabné české herečce, s níž měl syna. Během natáčení slavné pohádky Tři oříšky pro Popelku se zase zamiloval do představitelky královny. Jak jeho snažení o milostný románek tehdy dopadlo?

První velkou láskou Vítězslava Jandáka byla o šest let starší herečka Libuše Geprtová, kterou nejvíce proslavila postava Viktorky ve slavném filmu Babička režiséra Antonína Moskalyka. Místo svatby však přišel rozchod, a to v okamžiku, kdy spolu čekali miminko. Jandák o tom však neměl tušení. Dozvěděl se to až zpětně, když už byl syn Svatopluk na světě. Chtěl přiznat otcovství, ale Geprtová chtěla dítě vychovávat sama. Dala mu i svoje příjmení.

„Líba se rozhodla pro svobodné mateřství, víc vám k tomu neřeknu,“ sdělil Jandák před lety Blesku. Dodnes je toto téma pro něj velmi citlivé a nerad o něm hovoří. Se synem se nikdy nevídal a nekontaktoval ho ani po smrti Geprtové, která zemřela v pouhých třiašedesáti letech na rakovinu.

Libuše Šafránková nebyla jeho typ. Snažil se sbalit královnu

Osudovou ženou Vítězslava Jandáka se stala až půvabná Zdena, která pracovala jako produkční Krátkého filmu. „Potkali jsme se v jednom seriálu, který jsem točil na Slovensku s Dášou Bláhovou. Nejdříve jsme se trochu pohádali, pak jsme si spolu dali oběd a začali spolu chodit,“ prozradil herec a bývalý politik.

Letos oslavili 45. výročí svatby a mají spolu dvě děti, Kláru a Vítězslava. Od dcery už se dočkali tří vnoučat, od syna zatím jedné vnučky. S manželkou žijí spokojeně ve srubu u Třeboně a užívají si rodinné pohody. „Myslím, že jako děda jsem milovanej, ale dost protivnej. Když třeba po mně manželka a děti chtěly pohádky, říkal jsem jim: „Copak jsem někdy něco dělal zadarmo?“ Takže to musela obstarat babička (smích). Ale po pravdě řečeno, vnoučata miluji. Nejlepší je, když s nimi můžu vyrazit u nás u srubu na procházku,“ přiblížil Jandák, který se jako herec nejvíce proslavil pohádkou Tři oříšky pro Popelku, kde si zahrál princova kumpána Kamila.

Zatímco všichni tehdy byli platonicky zamilovaní do představitelky Popelky Libuše Šafránkové, on měl oči pouze pro Karin Lesch, o dvanáct let starší herečku, která ztvárnila postavu královny. „Libuška byla krásná, ale nebyla můj typ. Já jsem byl vždycky spíš na ty severské typy, ostatně i moje žena je taková. Takže Libuška mě uchvacovala svým hraním, byla to i velmi milá kolegyně, ale jako ženská mi vcelku nic moc neříkala. Ale pamatuji si dobře ty obdivné pohledy všech kolegů, které jí věnovali, i jak kvůli ní dělali nejrůznější skopičiny. Ale ona nic, myslím, že už byla zaláskovaná jinde. Já toužil po královně, Karin Lesch. Byla taková ledově krásná, to mi imponovalo. Snažil jsem se na ni udělat dojem, třeba když jsem jel na koni, ale nefungovalo to,“ vylíčil s úsměvem deníku Blesk.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.