Cvičení

6. června 2019 10:00

redakce Prima Zoom

Ženská jóga: Účinné cvičení, které vám změní život k lepšímu

Jóga se stala módním trendem, ale nutno podotknout, že jde o velmi užitečný módní trend. Má totiž řadu pozitivních účinků na naše zdraví. V případě ženské jógy se dokonce říká, že vám změní život.

Ženská jóga navrací hormonální i životní rovnováhu

Jak už napovídá samotný název, ženská jóga je zaměřená výhradně na ženy a vyladění ženské energie. „Ženská jóga je jemné a zároveň velmi účinné cvičení, při kterém dochází k omlazení a harmonizaci ženského organismu. Při cvičení ženské jógy se zaměřujeme na stimulaci hormonálního a lymfatického systému, intenzivní prokrvení a okysličení těla. Je to v podstatě méně náročná varianta hormonální jógy,“ vysvětluje nstruktorka a zakladatelka Domu Jógy v Praze Věra Vojtěchová. A dodává, že cvičení ženské jógy vychází z prastarých východních metod a působí na ženské orgány, udržuje jejich zdraví, plodnost a celkovou harmonii.

Jak přesně ženská jóga působí?

Ženská jóga má velmi podobné účinky jako hormonální jógová terapie. Při správném provedení a pravidelném cvičení ženská jóga dokáže revitalizovat a omlazovat organismus. Výsledkem je odstranění návalů, nočního pocení, psychické lability, zlepšuje se kvalita pleti, vlasů i nehtů. Příznivé výsledky byly zaznamenány u žen s cystami a myomy, které nejsou indikované k operaci. Ženská jóga je vhodná také pro ženy po šestinedělí. Příznivě ovlivňuje laktaci a eliminuje psychické i emocionální výkyvy. „Ženská jóga je nápomocna také ženám, které trpí na PMS, bolestivou menstruaci a silné krvácení. Pravidelné cvičení napomáhá k odstranění bolestí, křečí, zadržování vody v těle, psychické lability i migrén,“ doplňuje Věra Vojtěchová.

Cvičení ženské jógy nastartuje váš metabolismus

Kromě vyrovnání hormonální hladiny v těle přináší ženská jóga ještě další benefity. Může snížit únavu a nastartovat metabolismus, což oceníte zejména při hubnutí. „Ženská jóga vylepšuje hospodaření s vitální energií, snižuje únavu a zlepšuje látkovou a energetickou výměnu. Mimoto se při tomto cvičení posiluje pánevní dno a uvolňují se kyčle. Pro mě osobně však ženská jóga představuje zejména způsob, jak probudit svou vnitřní krásu a harmonii. Jak nechat zazářit svou ženskost a nalézt klid, který je v dnešní hektické době velmi důležitý a často je klíčem ke spokojenému životu ve všech jeho oblastech,“ říká Věra Vojtěchová.

Mužům vstup zakázán

Ženská jóga je vhodná pro všechny věkové kategorie bez jakéhokoliv omezení, ale co se týká pohlaví, vstup na lekce ženské jógy je mužům zapovězen. „Jak už bylo zmíněno výše, ženská jóga je zaměřena na vyladění ženské energie. Muži jsou v našich Domech Jógy v Praze vítáni a mohou si vybrat z nemalého množství lekcí a druhů jógy. Pokud by chtěli řešit podobně jako ženy hormonální problémy, doporučuji navštívit lekci hormonální jógy, která je určena pro ženy i muže. Hormonální jógu doporučuji zejména ženám v menopauze, mužům v andropauze a vhodná je rovněž pro diabetiky,“ uzavírá Vojtěchová.

-jk-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 7. 6. 2023

Dnes může být těžké zůstat při zemi, když kolem vás létají všechny informace a v srdci se vám bouří emoce. Snažte se nebrat věci příliš vážně, Berani. To je klíčem k tomu, abyste si dnes zachovali chladnou hlavu. Přistupujte k dnešnímu dni s nadšením a věnujte se jakékoli vyšetřovací práci, kterou je třeba udělat. Z nečekaných zdrojů přicházejí důležité skutečnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.