Celebrity

25. března 2023 07:00

Eliška Reiglová

David Novotný chtěl být fotbalistou. Cesta k herectví vedla přes špinavé prádlo

7 pádů Honzy Dědka (8) - upoutávka

David Novotný (53) má za sebou řadu povolání. Když byla povinná vojna, musel svůj vystudovaný obor a zároveň koníček opustit, posléze se ale neměl kam vrátit. Životní cesta ho nakonec k herectví zavedla zpět, a to přesto, že po něm původně vůbec netoužil.

David Novotný se narodil v červnu roku 1969 v Brandýse nad Labem. Na Pražské konzervatoři vystudoval herectví a první angažmá získal v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. To musel kvůli povinné vojenské službě opustit, a když se chtěl vrátit, zjistil, že není kam. Chvíli si dokonce myslel, že hercem už nebude.

Práce se špinavým prádlem

„Šel jsem na vojnu, nejsem srabík a byl jsem na tom fyzicky dobře. Syn tělocvikářů. Na modrou jsem nemyslel ani jsem ji nechtěl, chtěl jsem si to zkusit. Narukoval jsem v říjnu 1989 a v listopadu se odcinkalo. Všechno se změnilo. Nebyl jsem tam čtyřiadvacet měsíců, ale jen dvacet,“ zavzpomínal David Novotný na dobu, kvůli které málem skončil v jiné profesi.

Čtěte také: Josef Šebánek z Homolkových se k herectví dostal náhodou. Zemřel synovi v náručí

Bez práce být nechtěl, a tak se rozhodl dělat alespoň něco. „Přišel jsem potom do divadla a tam nebyl kámen na kameni. Celé se to tam proměnilo a mně nedošlo, že už mě tam nikdo nebude chtít. Šel jsem dělat závozníka do OÚNZ. Byl jsem zaláskovaný a maminka té mé lásky tam pracovala, dostával jsem tam příležitostné brigádnické práce,“ prozradil.

Přestože byl David Novotný vystudovaným hercem a návrat na jeviště by pro něj byl jako pohlazení pro duši, dokázal, že ani jiné práce se vůbec neštítí. Tou dobou byl dokonce v životě spokojený, a tak ho ani nenapadlo, že se jednoho dne k herectví vrátí.

„Byl jsem samostatný odborný referent a vozil jsem špinavé prádlo po ordinacích. Bylo to skvělé. Byl jsem šťastný, že život jde správným směrem, že budu mít brzo děti, a byl jsem v pohodě. Ale já jsem v podstatě dennodenně v pohodě, smířím se skoro se vším,“ popsal herec v 7 pádech Honzy Dědka, které můžete zpětně vidět na prima+.

Vysněná profese

I přes podiv známých, že aktuálně nehraje, Davidovi Novotnému ještě nějakou dobu trvalo, než se na jeviště znovu vrátil. „Pak mi zavolala moje spolužačka a divila se, proč se nevěnuju divadlu. Asi tři roky pak ještě trvalo, než jsem začal dělat divadlo,“ přiznal.

Čtěte také: Zdeněk Piškula o pánské šatně: Když se s klukama sprchujeme, slyší nás celé divadlo

Původně přitom nepomýšlel ani na jednu z profesí, které vykonával, a to ani nad tou, kterou vykonává dosud. Srdce ho táhlo spíš do světa sportu, k němuž měl velmi blízko i díky rodině. „Vždycky jsem chtěl být fotbalista. Moji oba rodiče jsou tělocvikáři,“ dodal herec.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 7. 2024

Berani, smíchejte dnes realitu s trochou fantazie. Na chvíli si odpočiňte a odreagujte se. Zkuste strávit čas meditací a vyčistěte si hlavu od každodenních starostí. Uklidňující, relaxační činnosti jsou tím nejlepším způsobem, jak dnešní den strávit. Vydejte se na procházku s přáteli a ponořte se do hovoru na obskurní témata. Dopřejte si čas a prostor pro snění.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.