Celebrity

11. července 2022 15:40

Vanesa Havlíková

Zdeněk Piškula o pánské šatně: Když se s klukama sprchujeme, slyší nás celé divadlo

Zdeněk Piškula udržuje s kolegy ve sprše zvláštní rituál

Talentovaný herec Zdeněk Piškula (24) se během letního rozhovoru s Honzou Dědkem rozpovídal o tom, jak to chodí v pánských šatnách nebo proč mu nevydržel vztah s přítelkyní. Mimo jiné prozradil i to, že konkurz na slavnou pohádku kvůli své nepřipravenosti dělal nadvakrát.

V seriálech Zdeněk Piškula prorazil už jako teenager a od té doby se mu daří získávat jak filmové, tak divadelní role. V devatenácti letech se navíc odstěhoval od rodičů, našel si přítelkyni a plně se osamostatnil.

Na první konkurz přišel nepřipraven

Zdeňka Piškulu mnozí z diváků mohou znát jako jednoho z bratrů herce Vojty Dyka a zpěváka Tomáše Kluse v české pohádce Tři Bratři. Zdeněk si v ní zahrál roli myslivce z Červené karkulky „Hrál jsem ve dvou pohádkách, ve Třech bratrech a v Nejlepším příteli, ale ani jednou jsem nehrál prince. Měl jsem málo času na přípravu písniček do Třech bratrů, na castingu se mi to nepovedlo, tak jsem poprosil Honzu Svěráka, jestli bych mohl další den přijít znovu, a on mi řekl: ‚Ty jo,‘“ objasnil mladý herec okolnosti natáčení známé pohádky v talkshow Honzy Dědka, s níž přes léto pořádá tour po českých hradech a zámcích a vy ji můžete sledovat v úterý ve 21:35 na Primě.

Zdeněk měl mimo herectví nadání i na sport, ve kterém ho nejvíce podporoval jeho tatínek, jenž si přál, aby jeho syn byl úspěšným sportovcem. „Myslím, že jsem měl být sportovcem. Tatínek si to mysle, tím směrem to i směřovalo, ale mě to ze dne na den přestalo bavit. Nikdy na mě nefungovala motivace formou řevu a nadávek. Chci si to říct normálně. Když se na mě začalo řvát, zadrhl jsem se. Trenéři byli najednou ambiciózní, chtěli, abych furt vyhrával, a mě to přestalo bavit. Nejdříve jsem díky filmu začal trochu hrát hokej a pak jsem díky filmu začal hrát hodně basket,“ popsal herec, který měl za sebe ve filmu Lajna dubléry, jelikož stát se profesionálním hokejistou, jenž se rozjede z nuly na sto, pro něj bylo bez šance.

Maminka mu vařila a prala, přítelkyně ne

Vítěz taneční soutěže odešel z domova v poměrně nízkém věku. Začátky nebyly těžké pouze pro něj, ale i pro jeho maminku, která byla zvyklá se o svého syna starat. „Odešel jsem v devatenácti z domova. Byl to šok. I pro maminku. Říkala, že počítala s tím, že odejdu později. Pro mě to byl šok taky, protože maminka doma funguje tak, že je doma uvařeno, vypráno. A já šel bydlet s přítelkyní a tohle se nedělo. A mně potom, co jsme se rozešli a já začal bydlet sám, došlo, že to bylo ve mně a jak jsem to po ní mohl vůbec chtít. Není to snadné. Od té doby ženám doma pomáhám. Když jsem se odstěhoval, nevěděl jsem ani to, jak si vyprat,“ svěřil se Zdeněk se svými zkušenostmi po rozchodu v zábavné show Pohádkových 7 pádů Honzy Dědka.

Herec ze seriálu Všechny moje lásky v rozhovoru prozradil i pikantnosti z pánské šatny, která je pro herce velkým zážitkem. „Pánská šatna je zážitek. My máme s klukama takovou tradici, že si jdeme dát po představení sprchu spolu. V koupelně máme sprchy celkem tři a oddělené od sebe. Každý máme svou. Vždy si tam vlezeme, vysprchujeme se, zazpíváme si, řekneme si, co bylo a nebylo, a jdeme. Ta sprcha obvykle trvá déle, než když se sprchuju sám. Jsme ukecaní a obávám se, že to slyší celé divadlo. Včera jsme zpívali Teď královnou jsem já. A skvělé. Do mě se po představení nabije strašný proud energie a mám pocit, že uběhnu maraton. A to se v té sprše vybije. Nevím, kde to vzniklo, ale jsme tak šťastní a dělá nám to dobře,“ vysvětlil se smíchem.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.