Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Fitness tracker: 6 tipů, jak ho co nejlépe využít

Slovo „tracker“ pochází z angličtiny a v překladu znamená stopař nebo slídič. „Fitness“ je pak doslovným označením pro zdatnost. Když se tato dvě slova spojí dohromady, vznikne tzv. fitness tracker – čili stopař vaší fyzické zdatnosti.
Vydáno: 12.09.2017, Anna Kopečková
Fitness tracker vypadá jako obyčejný náramek

V reálu se v zásadě jedná o náramky nebo hodinky, které měří a sledují vaši pohybovou aktivitu (například značky Fitbit, Garmin, Samsung Gear Fit, Apple Watch, TomTom).

Ty nejlepší trackery jsou mnohem víc než obyčejné krokoměry dokážou monitorovat srdeční činnost, sledovat spánkové cykly, a dokonce vás upozorní i na to, když příliš dlouho sedíte!

Fitness trackery samozřejmě nejsou zadarmo, a proto je dobré promyslet si, k čemu ho vlastně plánujete využívat. Čím víc funkcí mají, tím jsou zpravidla dražší, a nemalou roli hraje také značka produktu.

Měří uběhnuté kilometry, srdce i spánek

Zauvažujte nad tím, zda si chcete fitness hodinky pořídit hlavně na počítání kroků, sledování spánku, určování pozice a vzdálenosti při běhu či jízdě na kole, monitorování srdeční frekvence nebo pro přehled o spálených kaloriích. Na trhu dnes určitě najdete to, co hledáte!

Zde najdete 6 tipů, jak fitness tracker co nejlépe využívat, když už jste si jeden takový koupili:

1. Stanovte si reálné cíle

Fitness náramky by vás měly popohánět k lepším výsledkům a fyzické kondici, ne stresovat. Nastavte si proto na hodinkách (i ve své hlavě) reálné hodnoty! Je nesmysl zadat si jako cíl ujít denně 10 tisíc kroků, když sedíte celý den v kanceláři a jezdíte autem. Začněte třeba na polovině a postupně přidávejte.

2. Spárujte ho se svým telefonem

Nezapomeňte si k fitness trackeru stáhnout také aplikaci do svého chytrého telefonu. Na větším displeji uvidíte na data lépe (nehledě na to, že některé trackery display vůbec nemají), ale také ho můžete spárovat s dalšími podporovanými aplikacemi třeba takovými, do kterých si zapisujete svůj energetický příjem.

Fitness tracker a aplikace v telefonu Foto:                                                                                                                       Foto: iStock

 

3. Využívejte všechny funkce

Pokud vás zařízení může upozornit na to, že jste neaktivní, příliš dlouho sedíte nebo že máte jen minutu v klidu soustředěně dýchat, využijte toho. Je škoda omezovat se v používání trackeru například jen na měření běhu, když vám může nabídnout i další benefity, jako sledování spánku, dechu nebo klidové srdeční aktivity.

4. Učte se

Hodinky vás upozornily na to, že jste právě překročili svůj aerobní práh. Zpomalte, ale také si uvědomte, jak se cítíte, abyste příště takovou chvíli poznali i bez nich. Naučte se pravidelně v práci opouštět svou vyhřátou židli a protahovat se, aniž by vám to musely připomínat vaše hodinky na zápěstí pravidelným pípnutím.

5. Nebuďte závislí

Spát s fitness trackerem, jíst s trackerem, chodit, běhat i pracovat s trackerem. Trénink bez počítání kroků, kilometrů a spálených kalorií jako by se ani nepočítal? Tak takhle ne! Náramek má být vaším sluhou, ne vy jeho. Dejte pozor, abyste nepropadli závislosti a občas absolvujte den bez tohoto pomocníka.

6. Dobíjejte baterii

Tracker sleduje vás a vy sledujte jeho kromě naměřených hodnot sledujte i stav baterie. Když si budete chtít vyjet na kole nebo zaběhat, ale váš fitness tracker bude vybitý, může vás to mrzet. Trénink kvůli tomu ale rozhodně nerušte, jen si příště lépe pohlídejte baterku.

Zdroj: Fithall.cz

fithall banner new4 Foto:

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

hubnutí chůzí hlavní Foto:

Hubnutí chůzí: Kolik energie spálíte?

I obyčejná chůze dokáže s vaším tělem zázraky!
Spočítat, kolik toho máte sníst, není jen tak

Pro počtáře: Kolik přijmout kalorií za den?

Započítat se musí všechno, i super zdravé potraviny, které mají na první pohled minimum kalorií

Počítáte kalorie a přesto nehubnete? Možná děláte těchto 6 chyb

 


Reklama
Článek je zařazen v: aplikace, trénink, spalování kalorií, fitness tracker, fitness náramek, tepová frekvence
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama