Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Zelená káva jako prostředek na hubnutí: Opravdu to funguje?

Všeobecně známým pomocníkem na cestě za štíhlejší postavou je zelený čaj. V současné době ale jeho prvenství ohrožuje zelená káva, která se stala vyhledávaným podpůrným prostředkem při zbavování se nadbytečných kil i zlepšování zdravotního stavu.
Vydáno: 14.12.2017, Anna Kopečková
Pražená a nepražená, tedy zelená káva
Pražená a nepražená, tedy zelená káva Autor: iStock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zelená káva je ve své podstatě nepražená káva. Poté, co se zelené zrnko po určité době sušení vyloupne z plodu kávovníku, je na světě. Pražením se zelené zrno změní na to, co známe a milujeme – na klasickou voňavou kávu. Působením vysokých teplot při pražení se ale z kávových zrn ztrácí cenné látky, které nás na její zelené variantě zajímají především.

Blahodárné polyfenoly

Prostředky na podporu hubnutí, vyráběné ze zrn zelené kávy, se pyšní obsahem polyfenolů, a to především antioxidační kyseliny chlorogenové a kyseliny kávové, které společně s kofeinem (toho je v zelené kávě víc, než v té pražené) pomáhají zachovávat stabilní hladinu cukru v krvi.

Stabilní hladina cukru v krvi přispívá k prevenci diabetu II. typu, ale také snižuje riziko obezity a kardiovaskulárních onemocnění.

Kdybyste uvažovali o popíjení zelené kávy ve formě nápoje, určitě si do ní nelijte mléko ani nesypte cukr. Tyto látky v podstatě zneutralizují její případné benefity.

Pozor na kofein

Nejdostupnější je zelená káva zpracovaná do podoby doplňků stravy. V tabletách se kromě antioxidantů objevuje také dávka kofeinu, takže byste je rozhodně neměli zapíjet silným espressem! Doplňky stravy s výtažky ze zelené kávy se z tohoto důvodu nedoporučují těhotným a kojícím ženám, dětem a těm, kterým by stimulační efekt kofeinu mohl uškodit.

Nekouzlí, ale pomáhá

Od zelené kávy nečekejte zázraky, protože zázračná není. Tak, jako žádná potravina na světě, vám ani zelená káva nepomůže zbavit se přebytečného tuku jako mávnutím kouzelného proutku. Ke štíhlejšímu a zdravějšímu tělu žádné zkratky nevedou. Jedině za předpokladu, že máte vyvážený, lehce deficitní jídelníček, hodně se hýbete a dost odpočíváte, vám může zelená káva v hubnutí pomoci.

Když si za účasti svého selského rozumu budete číst o těch nejúžasnějších kladech zelené kávy (hubnutí, snížení krevního tlaku, anti-aging efekt díky antioxidantům, víc energie, lepší soustředění, lepší nálada), tak zjistíte, že se v zásadě rovnají pozitivům zdravého jídelníčku a cvičení.

Pokud vás láká vyzkoušet si efekt této superpotraviny na vlastní kůži, směle do toho. Dejte si však pozor na to, aby tablety s extraktem ze zelené kávy pocházely z ověřeného zdroje a k jejich účinkům přistupujte realisticky.

Zdroj: Fithall.cz

fithall banner new1 Foto:

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

top čaje - hlavní 2 Foto:

TOP 10 čajů, které by vám doma neměly chybět

Každý z nich má jedinečný přínos pro tělo a duši.


Článek je zařazen v: dieta, hubnutí, zelený čaj, polyfenoly, zelená káva, zdravá káva
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama