Celebrity

14. února 2023 12:00

David Laštovka

Herec Jan Dolanský má bratra dvojče. Co dělá a jaký spolu mají vztah?

Máme rádi Česko VI (6) – Rodinná tradice Dolanských

Jan Dolanský, který pochází z herecké rodiny, dnes slaví 45. narozeniny. Jen jeho bratr a zároveň dvojče Jiří, se vydal úplně jiným směrem. Čemu se věnuje?

Jan Dolanský se narodil hereckému manželskému páru, Zdeňkovi Dolanskému (†68), který jeden čas daboval například postavu Reverenda Lovejoye v americkém animovaném seriálu Simpsonovi a Márii Dolanské (71). Tu v poslední době nejvíce proslavily seriály 1. Mise nebo Slunečná, kde si zahrál i Jan Dolanský.

Zatímco Jan se vydal v jejich šlépějích a stal se velmi obsazovaným hercem, jeho dvojče Jiřího umělecký svět nikdy nelákal. Odmalička hrával florbal a miloval cestování. Na Univerzitě Karlově vystudoval Management sportu. Absolvoval rovněž studijní pobyt v Řecku na univerzitě v Komotini a procestoval řadu zemí. Kromě zmíněného Řecka také Turecko nebo Bulharsko. Ještě během studia dělal delegáta na řeckých ostrovech a po škole začal pracovat jako manažer pro české i mezinárodní cestovní kanceláře. „Máme úplně perfektní vztah,“ prozradil Jan Dolanský v rozhovoru pro deník Právo.

Přečtěte si také: Milostná zkušenost Vojty Dyka s Lenkou Vlasákovou je poznamenala na celý život

Rvali se jako koně, máma platila pokutu

V dětství spolu ovšem sváděli nelítostné boje. „Jako kluci jsme strašně zlobili, dělali hrozné vylomeniny, rvali se jako koně. Jednou jsme vlezli mámě na jeviště před začátkem představení a blbli na nějakých pytlích, lidé se smáli, jenže máma za to dostala šílenou pokutu a nám děsně vynadala. Ve škole z nás byli taky zoufalí, hned v první třídě nás paní učitelka musela pro vyrušování rozsadit, jenže my během hodin stejně cestovali a chodili si povídat. Rozdělili jsme se až později, když brácha šel na jazykovku, zatímco já nestíhal tempo a zůstal na obyčejné zakládce,“ popsal Dolanský.

O otce přišli před třemi lety

Z toho, že si vybral povolání svých rodičů, oni sami příliš nadšení nebyli. „Říkali mi, že budu nešťastný. Dnes už rozumím, co tím mysleli. Ale ani jeden z nich mi nic nezakazoval, já bych byl asi radikálnější. Naše povolání je hrozně vrtkavé, chvilku nahoře, chvilku dole. Něco se povede, něco ne, máte skvělou práci a pak nic –⁠ a nevíte proč,“ poznamenal Jan.

Rodina už bohužel není kompletní. Před třemi lety jejich otec Zdeněk ve věku 68 let zemřel. Příčinou bylo celkové selhání organismu po třech náročných operacích vředů na dvanácterníku.

Vstupte s námi do prima+ a užívejte si kvalitní české i zahraniční filmy a seriály:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 7. 2024

Berani, smíchejte dnes realitu s trochou fantazie. Na chvíli si odpočiňte a odreagujte se. Zkuste strávit čas meditací a vyčistěte si hlavu od každodenních starostí. Uklidňující, relaxační činnosti jsou tím nejlepším způsobem, jak dnešní den strávit. Vydejte se na procházku s přáteli a ponořte se do hovoru na obskurní témata. Dopřejte si čas a prostor pro snění.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.