Celebrity

15. listopadu 2022 11:02

Vanesa Havlíková

Herec Josef Polášek původně jezdil s traktorem. Manželka ho sbalila na varhany

7 pádů Honzy Dědka (44) - upoutávka

Josef Polášek (57) je český divadelní a filmový herec. Mezi lidmi je populární zejména díky svým komickým rolím a vtipům. Během oblíbené talkshow promluvil o tom, jak přišel k herectví, na jaké filmové role často vzpomíná a jak se seznámil s manželkou, kterou si vzal hned několikrát.

Josef Polášek se proslavil zejména hlavní rolí ve filmu František je děvkař a svůj komediální talent předvedl i v řadě seriálů. Jeho jméno si můžete spojit i s legendární vánoční reklamou – věta „Ne, ne, já nemusím, já už ho vidím“ umí vyvolat úsměv na rtech diváků i po téměř 20 letech.

Jezdil traktorem, poté natáčel s Václavem Havlem

Ne každý má o své budoucí profesi jasno už od samého začátku. Josef Polášek se předtím, než vstoupil na divadelní prkna, věnoval zcela jiným aktivitám. „Nejsu z Brna. Já su ze Zlína. V Brně jsem se nenarodil, ale studoval jsem tam. Ze svého rodného Zlína jsem odešel po deváté třídě. Brno mi ale víc přirostlo k srdci, byť jsem se tam nenarodil. Jezdil jsem s traktorem i s kombajnem. Pak teprve přišlo herectví,“ objasní na úvod v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.

Ne každému se poštěstí zahrát si vedle opravdových hvězd. Poláškovi ale bylo přáno a ve filmu se objevil rovnou po boku bývalého prezidenta Václava Havla (†75). „Když se točil film Odcházení, Václav Havel tam dal všechny možné dary, které za život dostal od státníků – i od těch komunistických. Já jsem na sobě měl například kravatu, kterou dostal kdysi od prezidenta Bushe. Byly tam i artefakty od Bořka Šípka, kterého měl Václav Havel rád,“ odhalí herec.

„Točili jsme před vilou, z vily se šlo po širokých schodech nahoru, točili jsme to s Oldou Kaiserem, a jak jsme šli po těch schodech nahoru, do něčeho jsem kopnul a to se rozbilo na tři kusy. Byla to váza Bořka Šípka. Všichni se na mě v tu chvíli otočili. Jediný Havel, protože měl sluchátka, hleděl do monitoru, tak jsem potupně sešel ze schodů, zaklepal jsem mu na rameno, on se otočil a řekl: ‚Prosím?‘ Omluvil jsem se mu a přiznal jsem, že jsem mu rozflákal Šípka. On se otočil, zamyslel se a řekl: ‚Rrrrozflákal jste ji na cimprrr camprrr, nebo jenom trrrochu?‘“ zavzpomíná Josef Polášek na natáčení po boku Václava Havla.

S rolí záletníka byl spojován i v osobním životě

Občas se stane, že jsou herci spojováni s charaktery svých postav. Josef si zahrál hlavní roli ve známém filmu František je děvkař, přičemž v osobním životě si ho také právě s ní spojovali. „Někdy lidé nejsou schopni oddělit život figury, kterou hrajete, od vašeho osobního života. Byli jsme jednou s manželkou v restauraci na obědě, udělali jsme si hezký den. Hospoda byla úplně prázdná, jen v rohu seděli další manželé. A moje manželka že půjde na toaletu a manželka druhého páru také někam šla, a tak jsme tam s tím pánem zůstali sami. On najednou vystřelil jak raketa ke mně a řekl: ‚Nic si z toho nedělejte, já jsem taky děvkař‘,“ vypráví herec s úsměvem.

Ve skutečnosti byl přitom v mládí poměrně plachý a seznamování mu vůbec nešlo snadno. To platí i o prvním setkání s jeho drahou polovičkou. „Strašně jsem se tehdy styděl. Bylo to na nějakém absolventském představení naší společné kamarádky. Ona tam hrála jako host na varhany. Byla tak krásná, měla ve vlasech sponku, kterou si koupila ve Francii. Říkal jsem si, kdybych tak byl nějakou částí těch varhan… Viděl jsem to všechno z pohledu diváka. Napadlo mě, že by to mohla být moje žena. A asi za čtyři, pět nebo sedm let jsme se vzali,“ vzpomíná na seznámení se svou ženou, kterou si vzal hned dvakrát, herec Josef Polášek v 7 pádech Honzy Dědka.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.