Astročlánky

Aktualizováno 19. července 2022 15:20

Anna Kopečková

Humor podle horoskopu: Které znamení zvěrokruhu je nejvtipnější?

Vtipkujete rádi a děláte si legraci i sami ze sebe? Nebo jste naštvaní, když se ostatní smějí něčemu, co vám nepřijde zábavné? Humor je další forma komunikace. Vypovídá nejen o tom, jaký máme vztah sami k sobě, ale i k okolnímu světu. Miroslav Horníček kdysi řekl, že smysl pro humor buď někdo má, nebo nemá. A pokud ho má, je to dar. Jak byla humorem obdarována jednotlivá znamení zvěrokruhu?

Střelec hledá humor v každé situaci

Střelcům vládne žoviální Jupiter, planeta štěstí, hojnosti a příležitostí. Není tedy žádným překvapením, že zrozenci v tomto znamení se snaží najít něco vtipného na čemkoli a v jakékoli situaci. Můžete si být jistí, že právě od Střelce uslyšíte ty nejlepší vtipy, při kterých se budete popadat za břicho. Nebo vám bude vyprávět příběh, který možná není úplně veselý, ale je to právě Střelec, kdo ho dokáže okořenit špetkou humoru. A hlavně – i v situaci, kdy vám nebude úplně do smíchu, vám Střelec vždy pomůže najít něco, co vás alespoň trochu rozveselí.

Váhy vědí, jak vás rozesmát

Váhy, jejichž vládnoucí planetou je krásná Venuše, jsou nejpřátelštějším znamením zvěrokruhu. A více než kterékoli jiné znamení si uvědomují, že pokud chce být člověk milý a příjemný, nesmí mu chybět smysl pro humor. Vždy najdou způsob, jak vás rozesmát.

A když vám bude připadat něco humorného a řeknete to Váze, můžete si být jistí, že dokáže na toto téma vytvořit ještě pár dalších vtipů.

Blíženci umějí být vtipní a sarkastičtí

Blíženci, kterým vládne planeta změny a akce Merkur, jsou mistři komunikace. Nedělá jim žádné potíže udělat si z něčeho legraci. S oblibou vymýšlejí různé vtipné hlášky a umějí žertovat s ostatními, aniž by se jich nějak dotkli nebo je urazili. Nemají ani problém dělat si legraci sami ze sebe a občas umějí být i celkem sarkastičtí, ovšem v dobrém slova smyslu.

Beran vás pobaví groteskou

Beran ovládaný ohnivou planetou Mars je plný energie. Proto raději koná, než mluví a má moc rád různé groteskní situace. Když na ulici uklouznete na banánové slupce, bude to Beran brát jako hodně povedený vtip. Ale zároveň nebude váhat a klidně po té slupce schválně uklouzne taky, aby vás rozesmál. A bude rád pro vaše pobavení vymýšlet i další úmyslné nehody, například když bude předstírat, že nevidí zeď, do které následně narazí. Ne všechen Beranův humor samozřejmě vyžaduje nějakou akci. I Berani vyprávějí vtipy, když chtějí ostatní pobavit. Pravda ale je, že bývají poměrně dětinské.

Lev může být díky humoru středem pozornosti

Lvům vládne Slunce, což je dost pádný důvod k tomu, aby měli stále potřebu zářit v samotném středu a poutat na sebe pozornost ostatních. A dobře vědí, že pokud se jim to má podařit, musí být i vtipní.

Když bude Lev vyprávět komickou historku, klidně si i něco přimyslí, aby ostatní rozesmál. Nebo třeba část příběhu zahraje, aby byl ještě barvitější a vtipnější. Občas se ale může stát, že to trochu přežene. Bude příběh nafukovat a přibarvovat, až začne být těžko uvěřitelný, a to, co bylo původně vtipné, může být nakonec poněkud trapné.

Štír miluje černý humor

Štíry, kterým vládne planeta transformace Pluto, přitahuje všechno, co je tajemné. Milují černý humor a můžete se spolehnout, že Štír prohodí nějaký vtípek i v situaci, která má k legraci hodně daleko.

Štíři své legrácky ale dávkují velmi opatrně. Raději jsou zalezlí někde v úkrytu a v bezpečí a příliš často se svým černým humorem nevylézají na světlo z obavy, aby se kvůli tomu nedostali do problémů.

Panna ovládá sarkasmus a suchý humor

Pannám stejně jako Blížencům vládne planeta komunikace Merkur. I jim je blízký sarkastický humor a hodně používají i suchý humor, obzvlášť když jde o podceňování sebe sama.

Panny uvažují analyticky a jsou velmi dobré v nalézání ironie v jakékoli situaci. A když se objeví napětí, je to právě Panna, která ho rozsekne nějakým svým suchým vtípkem. Ne vždy to zafunguje, ale když ano, tak velmi dobře.

Ryby zapomínají, že opakovaný vtip už není vtipem

Vládcem Ryb je Neptun, planeta mystiky a všeho, co má zůstat skryté. Ryby proto mohou být právě těmi, kteří se svým vtipům jako jediní smějí, protože je považují za vtipné, zatímco ostatním nějak schází pointa. A s oblibou vyprávějí své humorné historky víckrát. Jenže když nějaký příběh vyprávíte stále dokola, ztrácí své kouzlo a vtip. Ryby si to bohužel nemyslí. A když se pak jejich příběhu, který nadšeně vyprávějí snad posté, nikdo nesměje, cítí se uraženě.

Býk vtipkuje nenápadně

Býkům stejně jako Vahám vládne planeta Venuše. Možná se tedy divíte, proč jsou Býci skoro až na konci seznamu. Rozdíl mezi Váhami a Býkem, pokud se týká smyslu pro humor, je v tom, že Váhy jsou díky Venuši velmi společenské a zábavné, zatímco Býk je spíše smyslný a požitkářský. Není to typ, který by záměrně vyprávěl vtip, aby rozesmál ostatní. Neznamená to ale, že Býkům smysl pro humor chybí. Umějí se zasmát dobrým vtipům, dělat si legraci sami ze sebe, a když se s vámi někde v koutku podělí o svůj veselý zážitek, nejspíš se budete hodně hlasitě smát.

Rak miluje skrytý humor

Raci jsou ovládáni Měsícem, což je činí nejemotivnějším znamením zvěrokruhu. Jsou příliš náladoví na to, aby jim mnohé věci připadaly vtipné. Urazit je můžete i celkem nevinným vtipem. I přes to všechno jim smysl pro humor nechybí. Líbí se jim vše, co není úplně zjevné, co v sobě ukrývá něco vtipného. Pokud pochopíte skrytý vtip, zasmějete se. Pokud ne, budete Raka považovat za suchara.

Vodnář raději poslouchá, než sám vypráví

Vodnáři nepatří k těm, kteří sypou vtipy a humorné historky z rukávu. Vládne jim Uran, planeta jedinečnosti a výstřednosti. Raději tedy svůj poměrně osobitý humor nesdílejí s nikým, koho dobře neznají a nejsou si jistí tím, že je naladěný na stejné vlně. Spíš Vodnáře uvidíte, jak sleduje dobrou komedii nebo pobaveně poslouchá vtipy někoho jiného.

Kozoroh není takový suchar. Nebo ano?

Kozorohům vládne Saturn, planeta disciplíny a zodpovědnosti. Na první pohled to vypadá, že tohle zemské znamení umí jen pracovat a na zábavu nemá čas. Pravda je, že Kozoroha není snadné rozesmát. Nemusíte se tedy cítit dotčení, když řeknete opravdu povedený vtip a Kozoroh nehne ani brvou. Abychom jim ale nekřivdili, úplní suchaři to zase nejsou. I v tomto případě platí, že kdo si počká, ten s dočká. Zkoušejte to tedy dál a třeba se vám jednou podaří Kozoroha rozesmát.

Netrefili jsme se?

Možná si teď říkáte, že jste sice Kozoroh, ale vtipy umíte sypat z rukávu lépe než kdejaký Střelec. Nebo jste se narodili ve znamení Vah, ale pokud jde o humor, sedí na vás spíš Býk. Vaše sluneční znamení odráží jen zlomek toho, jací jste. Mnohem víc toho o vás může odhalit vaše měsíční znamení, ascendent nebo třeba umístění astrologického domu. Astrologie je velmi složitá, ale právě díky tomu v ní je stále co objevovat.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.