zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Blíží se poslední letošní novoluní spojené se zatměním Slunce. Jak nás může ovlivnit?

Novoluní se zatměním Slunce
Autor: iStock Novoluní se zatměním Slunce
Anna Kopečková , Vydáno: 02.12.2021
Nový měsíc s sebou vždy přináší nové začátky a skvělé příležitosti. Prosincové a poslední letošní novoluní bude tentokrát ovlivněno ohnivým znamením Střelce a bude výjimečné, protože ho bude provázet úplné zatmění Slunce. Jak nás to může ovlivnit a na co bychom se měli zaměřit?

reklama

Prosincové novoluní nastane v sobotu 4. prosince 2021 ráno, přesně v 8 hodin a 42 minut. Ačkoli novoluní obecně nebývají tak náročná jako úplňky, mohou nás někdy trochu potrápit, obzvlášť pokud novoluní doprovází ještě zatmění Slunce, jako tomu bude právě v prvním adventním týdnu. Ani tentokrát ale bohužel nebude zatmění pozorovatelné u nás, vidět ho budou patrně jen tučňáci na Antarktidě. Střední Evropě se úplná zatmění téměř vyhýbají, naposledy mohli lidé v naší metropoli pozorovat zatmění 12. května 1706, a pokud vyjeli někam dál do Habsburské monarchie, tak ještě 8. července 1842. Další úplné zatmění uvidí Češi až 7. října 2135, částečné zatmění viditelné u nás bude ale mnohem dříve, už v říjnu příštího roku. Každopádně i když zatmění Slunce nebude viditelné, ovlivní nás všechny a díky němu bude prosincové novoluní ještě o něco magičtější a silnější. 

Horoskop na rok 2022

Jaký bude rok 2022? Slibuje naději a víru v nové začátky

Konec starého a začátek nového

Každé novoluní je ideálním časem, kdy můžete využít energii Měsíce a zkusit nové věci, využít nové příležitosti a započít něco nového. Tato energie se pak bude projevovat během následujících 28 dní. Rozlučte se s minulostí a plánujte budoucnost. Blíží se konec roku, proto se zamyslete nad tím, co jste si letos naplánovali, co jste dokázali dotáhnout do konce, čeho jste dosáhli a kam se chcete dál posunout. A popřemýšlejte i nad tím, s čím jste nespokojení. Podívejte se na sebe jinýma očima, zkuste se zamyslet nad tím, zda opravdu jdete cestou, kterou v životě chcete jít, a zda žijete v souladu s hodnotami, které vyznáváte. A buďte k sobě opravdu upřímní. To, co vám už nedává smysl, ukončete. Pamatujte na to, že každý konec je zároveň i začátkem, ale pokud má něco nového ve vašem životě vzniknout, je potřeba nejdříve uzavřít to staré, co vám už neslouží. Zní to možná jako příliš náročný úkol, ale energie tohoto novoluní by měla být optimistická a hravá, naslouchejte tedy jen své intuici.

A nezapomeňte si něco přát, protože přání se neplní jen o Vánocích, ale i pokud je vyslovíte v době novoluní.

Novoluní ve znamení Střelce

Střelci jsou ohnivé znamení plné energie, hravé, společenské, optimistické, zvídavé, milující dobrodružství. Jsou to hledači pravdy a šťastlivci, neboť jim vládne krásná planeta Jupiter poskytující rozmach, příležitosti a štěstí. Novoluní pod vlivem tohoto znamení by tedy mohlo podporovat naši touhu po vzdělávání, získávání nových poznatků a zkušeností, po společenské konverzaci, přinést trochu optimismu, radosti a víry, které si můžeme přenést i do nového roku. A mohlo by se nést ve velmi přátelské a uvolněné atmosféře.

Novoluní ve Střelci je spojené i s cestováním a poznáváním. V mnohých vyvolá chuť cestovat, toulat se, zažívat dobrodružství, byť by to mělo být jen v blízkém okolí. Nic určitě nezkazíte sportem a procházkami v přírodě. Kromě toho můžete cestovat i ve své mysli, což je výborná relaxace. 

NARODILI JSTE SE VE ZNAMENÍ STŘELCE? PAK MÁTE TĚCHTO 10 SKVĚLÝCH VLASTNOSTÍ

Nicméně je dobré dát si v době novoluní ve znamení Střelce pozor na přílišnou bezstarostnost a nezodpovědnost. Ani v souvislosti se zatměním Slunce není dobré v těchto dnech dělat důležitá rozhodnutí, neboť některé zásadní informace buď chybí, nebo jsou neúplné. Nedoporučují se proto ani aktivity, které vyžadují zaměření na detaily.

Pozor na záda a kyčle

Znamení Střelce je spojeno s kyčlemi, pánví, bedry, křížovou a stehenní kostí, játry. Cokoli pro tyto části v době novoluní uděláte, bude působit dvojnásobně – v dobrém i špatném. Snažte se tedy příliš nezatěžovat páteř, pokud musíte sedět dlouho u počítače, častěji se protahujte. Netahejte ani nezvedejte těžké věci, dobře se oblékejte, abyste neprochladli. Určitě vám udělá dobře masáž, pedikúra, bylinná koupel, sprchování střídavě teplou a studenou vodou, procházka v přírodě, ale ne dlouhé túry. Když budete odpočívat, dejte si nohy nahoru. Pod vlivem energie Střelce bývají lidé odvážnější a trochu bláznivější, nebojí se riskovat. Dávejte proto pozor na různé úrazy končetin, hlavně při sportu. A dbejte na správný a dostatečný pitný režim. Pozor na alkohol, který játrům neprospívá.

 

Velký horoskop na rok 2022 pro jednotlivá znamení

Velký horoskop na rok 2022 pro jednotlivá znamení

reklama

Související témata: novoluní , zatmění slunce , znamení zvěrokruhu , znamení Střelce , horoskop , fáze Měsíce , novoluní 2021

reklama

Přečtěte si také

reklama