Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Koza – Roční čínský horoskop (2019)

Ročníky 1907, 1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015

Vodní koza 1943, 2003

Dřevěná koza 1955, 2015

Ohnivá koza 1967             

Zemní koza 1919, 1979           

Kovová koza 1931, 1991

Podstatou lidí narozených v tomto znamení je slušnost, nehledají u druhých chyby, nevyvolávají nesnáze a jsou to dobří posluchači, kteří vyslechnou všechny strany sporu a najdou schůdné řešení. Tito zrozenci jsou jemní, trpěliví, inteligentní, aktivní a opatrní. Jsou známi svou moudrostí, s níž se drží zlaté střední cesty. Jsou přátelští, ale neváhají dát své potřeby najevo. Své znalosti nezneužívají k tomu, aby druhým ubližovali, a to ani svým nepřátelům, chtějí pouze pomáhat. Jsou tvořiví, mají fantazii, a než se do něčeho pustí, měli by mít možnost vše si v klidu promyslet. 

Mají pro ostatní dostatek chápavého soucitu, což z nich však činí osoby zranitelné, často trpí stresem a vnitřními obavami. Celkově jsou založeni spíše intelektuálně než fyzicky a dávají přednost tradici před módou, zejména pokud jde o jejich oblíbené činnosti, kulturu a vaření. Bývají to vynikající kuchaři s podrobnými znalostmi o jídle a víně. Jsou pyšní na své domovy a kuchyně a nejlépe se cítí v restauracích a při nákupech.

Kozy najdou porozumění ve vztazích s Koněm, Vepřem a také Tygrem. Okouzlení, napětí a také boj zažívají ve spojení s Drakem. Nejnáročnější bývá láska s Buvolem, provázejí ji časté hádky a nedorozumění. Oporu mohou najít v upovídaných Opicích a citlivých Zajících.

Koza v roce 2019

Po celý rok vlády Vepře by měly být Kozy pozorné, ušetří si tak problémy a zklamání. Právě větší koncentrace může pomoci k rozvoji volních stránek jejich osobnosti a utužení jejich charakteru. Díky soustředěnosti a pozitivnímu náhledu mnohé z problémů zvládnou, což je do budoucnosti posílí. Proto lze očekávat, že nefunkční vztahy, nenaplňující práce a u mnohých konzumní způsob života zaznamená velké změny. Mnoho zástupců tohoto znamení se bude snažit začít žít nový život. Což může přinést dalekosáhlé změny – stěhování, manželství a plánování rodiny, ale také profesní změny, které jsme dlouho odkládali buď ze strachu, nebo z pohodlnosti.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Měsíc vlády

červenec

Hodina jeho vlivu

13–15

Práce

Také při řešení pracovních otázek by měli být tito zrozenci opatrní a důslední a nepodléhat každé zajímavé a lukrativní profesní nabídce, ale vše si prověřit. I v materiální oblasti musí být tito jedinci zvláště ostražití a sledovat všechny své výdaje. Také je důležitá obezřetnost při různých podpisech smluv, půjčkách, hypotékách atd., lepší je investovat do odborných finančních poradců nebo právníků, což se v konečném důsledku určitě vyplatí. Pro ty, kteří chtějí zvládnout vše sami, je určitě v tomto roce vhodné zvyšovat svou finanční gramotnost. A to jak návštěvou různých kurzů a seminářů, tak i četbou knih na tato témata, kterých je na trhu nepřeberné množství.

Zdraví a relaxace

Pro radost a potěchu duše by v letošním roce měly Kozy vyrážet za kulturou a uměním, věnovat čas cestování – nemusí jít o cesty na jiný kontinent, jde o zážitky, které je budou těšit a nabíjet. Větší pozornost je nutno věnovat i údržbě těla, dobrým doporučením je sledovat lunární cykly a jejich vliv na zdraví a krásu. Důležitý v tomto roce bude pestrý jídelníček, který má obsahovat dostatek přírodních vitamínů, minerálů a antioxidantů, které podpoří vaše zdraví. Zapomínat nesmíte také na kvalitní nápoje, zbavte se všech slazených a umělých limonád a raději si udělejte čas na výrobu domácích nápojů, jejichž ingredience znáte.

Láska

Tento rok bude pro toto znamení v oblasti milostných vztahů a lásky náročný, proto je dobrým doporučením našlapovat lehce, vyhýbat se pokud možno sporům s partnerem a raději si připomenout lidové přísloví moudřejší ustoupí. Dobrým doporučením je studovat a číst knihy na téma asertivního chování, partnerské komunikace atd. V případě vleklých a chronických vztahových problémů je určitě na místě navštívit odborníky – psychology nebo terapeuty, kteří dokážou i v těžkých problémech poradit a pomoci. Určitě se vyhněte náhlým rozhodnutím a slovům, která nelze vzít zpět.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerský horoskop
Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
Výpočet ascendentu
Stačí zadat datum a čas vašeho narození