Velký čínský horoskop na rok 2023: KOZA. Jak se jí bude dařit v práci, lásce i zdraví?

Před námi je rok vodního Zajíce. Zajíc je podle čínské mytologie vyvoleným znamením, sám Buddha jej kvůli jeho nezištnosti a dobromyslnosti vyzdvihl na samotný Měsíc. Od té doby můžeme pozorovat siluetu zajíce při každém úplňku a věřit, že láska a soucit vyhrávají nad lží a nenávistí. Jak se bude v roce Zajíce dařit elegantním a zvídavým Kozám?

Lidé ve znamení Kozy se narodili v těchto letech 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015. Co je čeká v roce 2023, který začíná 22. ledna 2023 a končí 9. února 2024?

  • Toto znamení odpovídá astrologickému znamení Raka
  • Měsíc jeho vlády: červenec
  • Hodina jeho vlivu: 13–15

Podstatou lidí narozených v tomto znamení je slušnost, nehledají u druhých chyby, nevyvolávají nesnáze a jsou to dobří posluchači, kteří vyslechnou všechny strany sporu a najdou schůdné řešení. Tito zrozenci jsou jemní, trpěliví, inteligentní, aktivní a opatrní. Jsou známí svou moudrostí, s níž se drží zlaté střední cesty. Jsou přátelští, ale neváhají dát své potřeby najevo. Své znalosti nezneužívají k tomu, aby druhým ubližovali, a to ani svým nepřátelům, chtějí pouze pomáhat. Jsou tvořiví, mají fantazii a než se do něčeho pustí, měli by mít možnost vše si v klidu promyslet.

Mají pro ostatní dostatek chápavého soucitu, což z nich však činí osoby zranitelné a často trpící stresem a vnitřními obavami. Celkově jsou založení spíše intelektuálně než fyzicky a dávají přednost tradici před módou, zejména pokud jde o jejich oblíbené činnosti, kulturu a vaření. Bývají to vynikající kuchaři s podrobnými znalostmi o jídle a pití. Jsou pyšní na své domovy a kuchyně. Nejlépe se cítí v restauracích a při nákupech.

Charakter Kozy podle jeho vládnoucího elementu

Vodní koza  1943, 2003

V těchto řadách najdeme jedince, kteří jsou velmi soucitní a mohou mít sklony naložit na sebe starosti druhých. Je to dáno jejich vnímavou povahou, kvůli které se mohou dostat do různých problémů. Neradi riskují, ale drží se osvědčených věcí i vztahů, což jim občas přináší nespokojenost i problémy.

Dřevěná koza 1955, 2015

Člověk, narozený v tomto čínském znamení a elementu, má citlivou duši, dokáže také druhým pomáhat nejen radou, ale často i finanční pomocí. Bývá také důvěřivý, může tak podlehnout různým nečestným taktikám druhých. V životě mívá štěstí, je pracovitý a štědrý.

Ohnivá koza 1967

Prvek ohně dodává této Koze osobní šarm a kouzlo. Tito lidé se nebojí, jsou odvážní, mohou se proto dostávat do různých potíží jak pracovních a finančních, tak i vztahových. Jsou většinou temperamentní, druhé dokážou okouzlit, ale i využít ke svému prospěchu.

Zemní koza 1919, 1979

Tento jedinec bývá oblíbený pro svou povahu, je velmi ohleduplný a přátelský a mívá bohatý společenský život. Je to arbitr elegance, často se zaměstnává v uměleckých oblastech nebo také jako kritik, sběratel a mecenáš umění. Většinou dokáže dobře finančně zajistit sebe i své blízké.

Kovová koza 1931, 1991

Je to odhodlaný a ambiciózní typ, většinou málo přizpůsobivý člověk, který je nepřístupný kritice druhých. V těchto řadách se rodí velmi nároční lidé, kteří mají většinou umělecké a tvůrčí zaměstnání. Ani v oblasti vztahů nejde o jednoduché typy, kvůli své povaze často zůstávají sami.

Rok 2023 pro znamení Kozy

Pro osoby narozené ve znamení Kozy začíná konečně pozitivní období. Po předešlých letech se jim začne opravdu dařit. Tito jedinci se mohou těšit na příjemné události, šťastné náhody a záležitosti, které se začnou samy odvíjet. Mohou potkat mnoho zajímavých lidí a kontaktů, které je budou inspirovat pro budoucnost. Ostatní se jim budou snažit pomáhat a Kozy se budou moci mnohému přiučit. Dojít může i k větším životním změnám, jako je například změna práce nebo bydliště, protože někteří zástupci tohoto znamení budou chtít svému životu dát zcela nový směr. Pod vládou roku Zajíce se také prohloubí vnímavost a citlivost těchto lidí, proto může dojít i k pozitivnímu obratu v jejich osobních vztazích.

Práce

V oblasti práce mají Kozy skvělé vyhlídky, v tomto roce mohou využít všech svých dovedností a profitovat z nich. Postup bude i u těch, kteří již dlouho setrvávají ve vyježděných kolejích. Nespokojenost a také touha vyniknout bude tyto jedince nutit ke zviditelnění. Budou chtít maximálně využít svého profesního potenciálu, jestliže jejich snaha nenajde pozitivní odezvu, mohou ji hledat na jiném pracovišti. Mnoho zrozenců tohoto znamení si bude chtít zvýšit svoji kvalifikaci, tento rok bude velmi vhodný pro studium i vzdělávání, lépe však v druhém pololetí – v září a říjnu. V důsledku zlepšení pracovních možností dojde i ke zlepšení finančního zisku, což náročné Kozy jistě uvítají. Celkově lze zhodnotit tento rok z hlediska zaměstnání a materiálního zabezpečení velmi pozitivně.

Zdraví

Kozy se většinou těší dobrému zdraví, nejčastější potíže mají v oblasti plicního systému. Potíže s dýcháním, časté nachlazení a infekce, kterým podléhají snadněji než ostatní znamení. Proto se musejí chránit zvláště v přechodových obdobích: zima – jaro, podzim – zima. Každopádně by tito zrozenci měli po celý rok svému tělu dopřávat co nejvíce vitaminů, stopových prvků a také ovoce a zeleniny, které obsahují dostatek vlákniny. K pohybovým aktivitám se nemusejí nutit, jsou od přírody pohybliví a nesnášejí lenošení a nudu. Problémem naopak může být jejich přílišná hyperaktivita a také nedostatek času pro relaxaci a odpočinek. V tomto roce by se měly Kozy naučit lépe zacházet se svým časovým rozvrhem, protože si tím ušetří mnoho stresu.

Láska

Pro nezadané zástupce tohoto znamení nastává rok, kdy se mohou konečně seznámit s někým, kdo bude plně opětovat jejich city. Je to čas jako stvořený pro romantiku a lásku, a to pro všechny věkové skupiny bez rozdílu. I ve stávajících partnerstvím se blýská na lepší časy, může dojít k jejich proměně, porozumění, zájem i touha se mohou znovu obnovit. Jediné, co budou muset Kozy druhým věnovat, je čas strávený v kruhu rodiny. Vyplatí se jim citová investice, která se jim v podobě zájmu a přízně blízkých lidí mnohonásobně vrátí zpět. Rok, který je před nimi, jim přinese zcela jistě zlepšení milostných i rodinných vazeb a větší spokojenost v osobním životě.

NEJ roku 2023 pro znamení KOZY

  • Kozy by měly zaměřit svoji pozornost na březen, září a říjen tohoto roku, je to pro ně nejlepší období.
  • Zástupci tohoto znamení by neměli zapomínat ani na svoji širší rodinu, navštěvovat své příbuzné, udělají jim radost.
  • Prospěje jim také dostatek odpočinku, spánku a regenerace, protože budou potřebovat dostatek energie ke změnám.
  • Je před nimi období, kdy mohou svůj život zkvalitnit, a to jak profesně, tak i v oblasti jejich sebevědomí a sebepřijetí. Je to výzva k jejich posunu.

Jaký bude rok 2023 pro všechna znamení podle astrologie?

Další znamení čínského horoskopu na rok 2023 najdete ZDE

Zdroj: Autorský text astroložky a kartářky Věry Várady

Sdílejte článek
Štítky zdraví láska horoskop práce vztah koza čínský nový rok láska zdraví čínský horoskop 2023 rok vodního Zajíce znamení čínského zvěrorkuhu Koza

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.