Astročlánky

17. října 2021 11:21

Princezny podle horoskopu: Jste povahou Popelka, Lada nebo Zlatovláska?

Sám doma

Každá česká princezna je samozřejmě krásná, ale pokud se urozené holky něčím dokonale liší, je to jejich povaha. Každá má odlišné přednosti a také jinak řeší různé situace. Jsou to právě princezny, které dokonale vystihují jednotlivá znamení zvěrokruhu. Podívejte se, jaká princezna jste právě vy.

Adélka je Beran – S čerty nejsou žerty

Krásná a bezstarostná Adélka přesně vystihuje povahu žen narozených ve znamení Berana. Tato čistá duše často naráží na zklamání kvůli své přílišné naivitě a dětinské důvěře. Věří v dobro lidstva, ale těžko se jí vysvětluje, že peklo neexistuje jen tak pro nic za nic.

Adélka se na druhou stranu nenechá snadno ovlivnit, a to ani svou sestrou Angelínou, která je po celou dobu pohádky všem dost na obtíž. Dokáže si stát pevně za svým názorem. Když se navíc pro něco nadchne, udělá vše proto, aby svého cíle dosáhla. Důkazem toho je sám Petr, kterého v posledních minutách pohádky uhnala.

Zlatovláska je Býk – Zlatovláska

Býka nepřehlédnete stejně jako ženu se zlatými vlasy. I přes výrazný zevnějšek se však nejedná o člověka s nesnesitelnou náladovostí a živelnou povahou.

Býk umí zachovat vyrovnanost a klid, ale i tak si vždy jde za svým cílem, který si na začátku cesty vytyčil. Jak Zlatovláska, tak i všechny ženy ve znamení Býka mají rády hezké věci. Líbí se jim, že mohou něco ovlivnit (například si užívají pocit, že mají v rukou lahvičku živé a mrtvé vody). Záleží jim na prostředí, ve kterém žijí a je pro ně podstatná čistota a vůně domova.

Popelka je Blíženec – Tři oříšky pro Popelku

Blíženec je chameleon mezi znameními – stejně jako Popelka mezi princeznami. Oplývají nekonečnou energií a často potřebují zkusit všechno nové. Ukrývají v sobě hned několik osobností a každá z nich stojí opravdu za to. Malá nevýhoda se ukrývá v nejistotě, že nikdy nevíte, jaký kus náladového Blížence zrovna zastihnete. Blíženci jsou velmi přátelští, pro druhé by se rozdali a zvládají více činností najednou – klidně sbírat hrách a k tomu se učit taneček na královský večírek.

Existuje řada zajímavostí, které jste o pohádce Tři oříšky pro Popelku možná nevěděli.

Blanka je Rak – Kouzelný Měšec

Princezna Blanka i Raci mají skvěle vyvinout intuici, kterou se umí řídit. Nejednou se jim poslech vnitřního hlasu vyplatil – Blanka si díky tomu vzala prince převlečeného za špinavého kominíka. Co víc si přát? Princovi se výběrem nevěsty ani nedivíme, protože ženy ve znamení Raka jsou nesmírně svůdné a působí opravdu žensky. Raci se neostýchají pomoci člověku v nouzi a rádi si vyslechnou cizí trápení.

Krasomila je Lev – Pyšná princezna

Žádné jiné znamení neumí být tak vznešené jako právě Lev. Princezna Krasomila je toho jasným důkazem, neboť je nejznámější královskou dceruškou své doby (navíc je jí všude plno). Lev potřebuje vedle sebe brzdu, která dokáže zkrotit silnou povahu šelmy. Pokud se to někomu podaří, bude se jednat o velmi přátelské a mírumilovné znamení. Lvici nechybí ženskost, charisma ale i vyrovnanost.

Lada je Panna – Princezna se zlatou hvězdou na čele

Silná a něžná zároveň je princezna ve znamení Panny. Lada stojí sice nohama na zemi, ale někdy se neubrání nevinnému snění, které může způsobit i válku mezi královstvími – za to ale nemůže. Všechny věci si normálně dvakrát rozmyslí, než se pustí do rezolutních rozhodnutí. Panny milují pořádek a svůj systém, pokud je nemají, nejsou ve své kůži – pak vypadají jako nešťastné tiché myšky.

Růženka je Váha – Jak se budí princezny

Čistá přátelská duše miluje harmonii, klid a také spánek. Není snad jiné znamení, které by ráno tolikrát zamáčklo budík jako právě Váhy. Toto znamení je však velmi pracovité a inteligentní, vše si pořádně rozmyslí a zváží důsledky svých činů. Někdy je však až moc důvěřivé, což se jim nemusí vždy vyplatit. Své o tom ví Růženka.

Večernice je Štír - Princ a Večernice

Večernice, která je vlastně hvězdou, čekala na svého milého pěkně dlouho. Je totiž velmi trpělivá, stejně jako Štír. Vodní znamení si rádo počká na správnou chvíli – nejednají v afektu. City Večernice patří jen jedinému princi. To dokazuje i tím, že ho představí všem třem bratrům, kteří si ho před přijetím do rodiny důkladně otestují. Štír je věrné znamení, které by se pro milovanou osobu rozkrájelo.

Přečtěte si také, co dělala v zákulisí natáčení Libuše Šafránková a proč šlo Menšíkovi o život.

Helena je Střelec– Šíleně smutná princezna

Helena je velmi upřímná princezna, která se nebojí říct nahlas, že si přece nevezme menšího prince, než je ona sama. Nechá se však celkem lehce přemluvit – svatba se nakonec konala. Střelci milují pravdu a nic než pravdu. Někdy se může zdát, že jim chybí taktnost, ale pravdou je, že jsou jen upřímní. Ženy v tomto znamení mívají spoustu mužských kamarádů, protože se neuráží a dokážou se bavit v podstatě o všem. Když je Střelec naštvaný, poznáte to hned.

Ke slavné pohádce si můžete přečíst také řadu zajímavostí. Byli například Vondráčková s Neckářem milenci.

Maruška je Kozoroh – Byl jednou jeden král…

Z Maruščiny moudrosti a zodpovědnosti by si ostatní princezny měly brát příklad. Věnuje čas studiu věcí, kterým nerozumí a má ráda inteligentní humor, jenž je promyšlený do detailu. Je chytrá a nezávislá, nemá ráda, když na ni někdo tlačí. Slovo, které jednou vypustí z pusy, platí a stojí si za ním. Princezna Maruška zkrátka musela být narozena ve znamení Kozoroha.

Zdenička je Vodnář – Koloběžka první

Neexistuje snad originálnější princezna, než je Zdenička, která vlastně vůbec princeznou není. Nezávislost, inteligence a nápaditost nechybí jak princezně Koloběžce tak ani všem Vodnářkám. Ženy narozené v tomto znamení milují svou svobodu, ale pokud se k někomu jednou upnou, chtějí ho mít po boku celý život. Vodnářům nechybí nápaditost ani vtip.

Zubejda je Ryba - Lotrando a Zubejda

Kdyby nebylo českého tvarohu a trochy denního světla, nemocná Zubejda by ležela ve své orientální posteli ještě dnes. Stačilo málo a je z ní zase veselá princezna. Ryby jsou podobně citlivé jako právě Zubejda, nechybí jim empatie a svůdná tajemnost, která láká muže už z dálky. Na první pohled na sobě nedají nikdy znát, o jak silné osobnosti se vlastně jedná. Ryba vždy zůstává svá a je pro ni velmi důležitá harmonie duší a porozumění.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 2. 2024

Zklamání z významné veřejné osobnosti, kterou jste vždy obdivovali, by dnes mohlo způsobit etickou krizi, Berani. Možná se přistihnete, že pochybujete o svých názorech a hodnotách, které jste po většinu života přijímali bez pochybností. Mějte na paměti, že je to vlastně zdravý proces. Do zítřka se pravděpodobně smíříte sami se sebou a mezitím byste měli trochu dospět. Vydržte!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.